اخباراسلایدر بزرگشهرستانویژه خبری

مدیر حوزه علمیه جعفریه مرکزی قاین :شهید امین زاده از افتخارات خطه قاینات است/ آنهایی هم که در رکاب شهید بهشتی به شهادت رسیدند همانند خود شهید مظلوم بودند

حجت الاسلام اژدری گفت: آنهایی هم که در رکاب شهید بهشتی به شهادت رسیدند همانند خود شهید مظلوم بودند از جمله شهید دکتر مهدی امین زاده که یکی از افتخارات خطه قاینات هستند .

به گزارش نسیم قاین،حجت الاسلام ابراهیم اژدری مدیر حوزه علمیه جعفریه مرکزی قاین در مراسم گرامیداشت شهدای هفتم تیر و یادبود شهید امین زاده بیان داشت:شهید بهشتی شهید مظلوم لقب گرفت و نمونه ای از مظلومیت این شهید بزرگوار در یکی از اردوگاههای صدام اتفاق می افتد که وقتی خبر شهادت ایشان اعلام می شود تعدادی از نیروهای ایرانی که از فرقه ها و گرووهای خاص بودند از شهادت شهید بهشتی خوشحال و به رقص و پایکوبی می پردازند و بعد از اسارت شهید ابوترابی این شهید بزرگوار چنان جهاد تبیینی در اردوگاه راه می اندازد که همین افراد در سالگرد شهادت شهید بهشتی برایش مراسم سوگواری می گیرند.
وی ادامه داد: آنهایی هم که در رکاب شهید بهشتی به شهادت رسیدند همانند خود شهید مظلوم بودند از جمله شهید دکتر مهدی امین زاده که یکی از افتخارات خطه قاینات هستند .

حجت الاسلام اژدری ادامه داد: جوان ۳۲ ساله ای که در آن زمانی که مردم بصیرت زیادی نداشتند وعلم آنچنانی نداشتند ایشان در حزب جمهوری اسلامی و در کنار شهید بهشتی وجز یکی از بزرگان کشور بوده است ودر مقام معاون وزیر بازرگانی به شهادت رسید اما فرزندان ما چه قدر این شهید را می شناسند در قاینات چه قدر از این شهید اطلاعات دارید؟

مدیر حوزه علمیه جعفریه قاین در ادامه با اشاره به ویژگی های خانواده شهید امین زاده در قاین گفت:فامیل پدری شهید امین زاده در اصل حسین زاده بوده است اما اینقدر در بازار امین و پاکدست بوده است که به وی لقی امین و امین زاده می دهند واین کلمه برای ایشان غلبه پیدا می کند و فامیل امین زاده برای اینها می ماند .


وی درادامه با بیان این که برای معرفی شهید تنها نامگذاری خیابان و سالن ورزشی و .. کافی نیست گفت: شهید امین زاده با این که دوران فوق لیسانس و دکترای خود را در آمریکا گذرانده اما برای خدمت به وطن برمی گردد و جوان ما باید اینها را بداند و فقط اسم شهید را نداند بلکه رسم شهید هم باید در زندگی ما باشد.

حجت الاسلام اژدری در بخش دیگری از سخنان خود بیان داشت:ضربه ای که اسلام و جمهوری اسلامی و این نظام از ابتدای انقلاب از نفوذیها و از خائنین و منافقین خورده است د ردنیا بی نظیر است.

وی ادامه داد:وقتی شهدای ۷ تیر را به شهادت رساندند یکی از روزنامه های فرانسه می نویسد اگر کشوری غیر از جمهوری اسلامی بود ، که این قدر بلا سرش آوردند و مسئولین ارشدش را یکی پس از دیگری ترور کردند خیلی وقت پیش طومار آن کشور برچیده شده بود .
وی افزود:آنها هم می فهمند که این کشور به برکت امام زمان استوار است آنها هم می فهمند این نظام عنایت امام زمان پشت سرش است.

مدیر حوزه علمیه جعفریه قاین با توصیه به خواندن تاریخ ایران گفت: تاریخ گذشته خودرا بدانیم و درس بگیریم که اگر از تاریخ گذشته درس نگیریم ناچاربه تکرار تاریخیم.

وی افزود:جاسوس هایی که انگلیسی ها و آمریکاییها به کشور فرستادند نفاقی که دراین کشور اتفاق افتاده است را مطالعه کنید.
حجت الاسلام اژدری گفت:گاهی باید یک مظلومیتی همانند مظلومیت شهید بهشتی اتفاق بیفتد تا مردم بفهمند بهشتی که بود و بهشتی ها چه کسانی بودند
وی افرود:جریان نفاق در دهه ۶۰ ،در دولتهای مختلف را مطالعه کنید، دستهای پشت پرده در برخی قضایا را رصد کنید و تاریخ گذشته انقلاب را به درستی بخوانید و رصد کنید.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا