اخباراسلایدر بزرگشهرستانویژه خبری

مدیرعامل سازمان توسعه و نوسازی معادن و صنایع معدنی ایران: اجرای واحد آهک و احداث نیروگاه خورشیدی در طرح توسعه فولاد قاینات درحال بررسی و مطالعه

جعفری گفت: اجرای واحد آهک و احداث نیروگاه خورشیدی را از برنامه هایی عنوان کرد که در طرح توسعه فولادقاینات دیده شده اند ودر حال مطالعه هستند.

به گزارش نسیم قاین،

جعفری در مراسم انعقاد توافقنامه واگذاری امتیاز استفاده از پساب مدول اول تصفیه خانه فاضلاب شهر قاین، خاطرنشان کرد: تلاش ایمیدرو و شرکت های تابعه آن در نگاه اول سرمایه گذاری با هدف ایجاد اشتغال در کشور می باشد.

 

وی با اشاره به این که ایمیدرو تاکنون بیش از ۲۳ میلیارد دلار در سطح کشور سرمایه گذاری کرده، گفت: برای تحقق برنامه ها در سال های آینده هم ۱۲ میلیارد دلار سرمایه گذاری خواهد شد.

به گفته وی؛ اکتشاف، استخراج و فرآوری و نیز تأمین مواد اولیه صنایع با هدف ایجاد ارزش افزوده، از مهمترین اقدامات ایمیدرو می باشد که در شهرستان قاین هم محقق شده است.

مدیرعامل ایمیدرو تأکید کرد: اجرای کارخانه فولاد، قطعاً توسعه اقتصادی و اشتغال منطقه را به دنبال دارد.

 

جعفری ادامه داد: آن چه اتفاق افتاده حاصل تعامل و هم افزایی حوزه های مختلف در شهرستان و استان است که در راستای تحقق مسئولیت های اجتماعی و اشتغال رقم خورده است.

وی با اشاره به پیشرفت فیزیکی ۸۶ درصدی بخش احیای فولاد، از افتتاح این طرح در نیمه اول سال آینده گفت و اظهار داشت: بیش از ۲۰ هزار میلیارد تومان در این پروژه سرمایه گذاری می شود.

به گفته وی؛ اجرای واحد آهک و احداث نیروگاه خورشیدی را از برنامه هایی عنوان کرد که در طرح توسعه فولادقاینات دیده شده اند و در حال مطالعه هستند.

مدیرعامل سازمان توسعه و نوسازی معادن و صنایع معدنی ایران از سرمایه گذاری این مجموعه در پروژه انتقال آب خلیج فارس و دریای عمان گفت و تصریح کرد: اجرای پروژه تصفیه خانه فاضلاب علاوه بر رفع نیاز آبی کارخانه فولاد به بهداشت شهر و محیط زیست نیز کمک می کند.

جعفری با ذکر این نکته که در پروژه فولاد، تأکید بر جذب نیروهای بومی است، گفت: باید با همراهی مجموعه استان، موضوع آموزش نیروهای بومی برای جذب و بکارگیری در کارخانه تقویت شود.

وی به تشریح اقدامات ایمیدرو در راستای اکتشاف ذخایر معدنی استان خراسان جنوبی پرداخت و گفت: یکی از بحث های زیرساختی که به توسعه استان کمک می کند، کشف ذخایر و دارای ارزشمندی است که در خراسان جنوبی بسیار متنوع و متعدد می باشد.

به گفته وی؛ ذخایر معدنی، دارایی های استان می باشند که می توانند نتایج خوبی به همراه داشته باشند.

مدیرعامل ایمیدرو به اقدامات مجموعه در حوزه گوهرسنگ های استان اشاره کرد و اظهار داشت: با توسعه این آموزش ها که در فردوس و نهبندان پایه ریزی شده و برای قاین نیز این موضوع در دستور کار قرار دارد، می توان به اشتغال خانگی کمک کرد.

جعفری تأکید کرد: طی تفاهم نامه ای با ستاد اجرایی فرمان حضرت امام خمینی(ره) تلاش بر این است که به این افراد وام خرید ماشین آلات اعطا شود تا با هزینه کم اشتغال دائمی شکل بگیرد.

 

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا