سیاسی

متوسط ماندگاری پزشک در مناطق محروم خراسان جنوبی کمتر از ۹ ماه است

به گزارش نسیم قائن به نقل از فارس، کامبیز مهدی‌زاده بعدازظهر امروز در نشست خبری اظهار کرد: طبق نسخه‌های قبلی طرح پزشک خانواده باید به ازای هر چهار هزار نفر یک پزشک در مراکز بهداشتی درمانی حضور داشته باشد.
وی با بیان اینکه با ابلاغ نسخه ۱۵٫۱ این طرح، باید به ازای هر ۳ هزار و ۵۰۰ نفر یک پزشک در مراکز بهداشتی درمانی حضور داشته باشد، تصریح کرد: بعد از ابلاغ این نسخه تعداد پزشکان طرح پزشک خانواده در خراسان‌جنوبی نسبت به سال گذشته ۲۳ نفر افزایش یافته است.
معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی بیرجند اضافه کرد: در حال حاضر ۱۲۵ پزشک در مراکز بهداشتی درمانی روستایی استان مشغول به خدمت‌رسانی به مردم هستند و به طور تقریبی در هر مرکز بهداشت یک پزشک حضور دارد.
مهدی‌زاده یادآور شد: با ابلاغ نسخه جدید طرح پزشک خانواده، دستمزد پزشکان در بخش بهداشت و سطح یک، سه برابر افزایش پیدا کرده و دانشگاه تمام تلاش خود را برای پرداخت به موقع آن به کار بسته است.
وی با تأکید بر ماندگاری پزشک در مناطق محروم و به ویژه در مناطق روستایی استان افزود: در سال ۹۱، متوسط ماندگاری پزشکان سطح یک ۸٫۶ ماه بود که این میزان در سال گذشته به ۸٫۴ رسیده است.
معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی بیرجند خاطر نشان کرد: سختی‌ها و شرایط خاص استان سبب شده است که پزشکان علاقه‌ای برای حضور در این مناطق نداشته باشند و دانشگاه تنها به پزشکان طرحی وابسته باشد

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

همچنین ببینید
بستن
دکمه بازگشت به بالا