سیاسی

مبتلا شدن ۲۸۷ نفر به کرونا در قاین تا کنون/تاکید بر استفاده از ماسک در معابر عمومی

به گزارش نسیم قائن ،
نوزدهمین جلسه ستاد مدیریت بیماری کرونا شهرستان قاینات در محل سالن اجتماعات فرمانداری شهرستان قاینات برگزار شد.
دکتر عارفی فررئیس شبکه بهداشت ودرمان شهرستان قاین با بیان این که از ابتدای شیوع بیماری کرونا تست ۲۸۷ نفر از همشهریان ما مثبت شده است گفت:۱۷۱ نفر بستری و ۱۱۶ نفر سرپایی بوده اند.
عارفی با بیانی این که متایفانه ۲۰ نفر از همشهریان ما شامل ۱۱ خانم و ۹ آقا فوت کرده اند.
وی از بستری ۲۰ نفر در بیمارستان قاین خبر داد و گفت: حال ۱ نفر از این بیماران وخیم است.
عارفی در ادامه با بیان اینکه بدنبال عدم رعایت فاصله گذاری اجتماعی و کم رنگ شدن رعایت مسائل بهداشتی پیک دوم بیماری با سرایت پذیری و تهاجم بیشتر شیوع نموده اظهار داشت :در حال حاضر از زمان اجباری شدن استفاده از ماسک و اعمال برخی محدودیت ها روند کنترل بیماری نیز بهتر شده است.
وی ادامه داد: شبکه بهداشت و درمان شهرستان قاینات از ابتدای بیماری کرونا در تهیه، تولید ماسک مورد نیاز شهرستان همکاری داشته است که در همین راستا جلسه ای با تولید کنندگان ماسک جهت ساماندهی تولید و عرضه ماسک با قیمت مصوب در مکانهای مشخص تحت نظارت شبکه بهداشت و درمان برگزار گردید و مشکلات تهیه پارچه های مورد نیاز ماسک هم مطرح گردید.
رئیس شبکه بهداشت و درمان شهرستان عنوان داشت: با رایزنی های انجام شده توسط شبکه بهداشت و درمان سهمیه محلول ضدعفونی کننده دست جهت ادارات و نهادها برقرار شده است.
وی با توجه به پیش رو بودن عید سعید قربان خواستار عدم کشتار دام در منازل به جهت پیشگیری از بیماری تب های خونریزی دهنده کریمه و کنگو شد و از مردم با رعایت نکات بهداشتی از قبیل ذبح دام در کشتارگاه،جمود نعشی ۲۴ ساعته گوشت قبل از توزیع و جدی گرفتن هشدارهای بهداشتی و … چرخه انتقال این بیماری که اخیرا مواردی از آن مشاهده شده است را متوقف نمایند.
کریمی فرماندار قاین با ارائه آمار کشوری کرونا از بخشداران خواست تا با همکاری دهیاران از برگزاری تجمعات عروسی و عزاداری در نقاط روستایی خارج از پروتکل های بهداشتی جدا جلوگیری نمایند و با متخلفین برخورد قضایی صورت خواهد گرفت.
وی به فاز دوم رزمایش کمک مؤمنانه اشاره و از خیرین و مردم خواست در این خصوص نیازمندان را یاری نمایند.
کریمی خاطرنشان کرد: موفقیت در مدیریت و کاهش بیماری کرونا همراهی همه آحاد جامعه را می طلبد.
فرماندار در ادامه، افزود: تشدید نظارت ها مدنظر مسئولین امر قرار بگیرد و خودمراقبتی و رعایت دستورالعمل ها، من جمله (( استفاده از ماسک و اجرای طرح فاصله گذاری اجتماعی توسط عموم مردم افزایش پیدا کند.
حجت الاسلام رحمانی امام جمعه قاین نیز در این جلسه با تاکید بر استفاده عموم مردم از ماسک در معابر عمومی گفت: مردم ما حداقل کاری که می توانند دراین شرایط داشته باشند این است که به خاطر جان خود و همچنین پزشکان و پرستارانی که ماههاست خدمت می کنند استفاده از ماسک را جدی بگیرند.
وی از شبکه بهداشت و درمان نیز خواست در تهیه ماسک با قیمت مناسب تر با راه اندازی مجدد کارگاههای تولید ماسک با همکاری سایر نهادها ، نهایت تلاش و سعی خود را داشته باشند و سهم شهرستان از محل توزیع ماسک ارزان در استان پیگیر باشند.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

همچنین ببینید
بستن
دکمه بازگشت به بالا