سیاسی

ماه رجب فرصت تقرّب به ارزش‌های الهی است

به گزارش نسیم قائن ، یک سال دیگر گذشت و اینک توفیق ورود به ماه رجب دیگری نصیبمان شد، حال با توجه به اهمیت آن، شایسته است رفتاری مناسب در قبال این محبت خداوند داشته باشیم. یکی از زیباترین رفتارهایی که خداوند بسیار آن را دوست دارد، تقویت روحیۀ «شکر نعمت» است، چقدر زیباست که در این ماه وقتی مؤمنان کنار هم می‌نشینند، به این رفتار پسندیده عمل کنند و به‌تبع این رفتار، از نعمات و برکات خداوند بهره‌مند شوند.
* حال به‌مناسبت فرا رسیدن ماه رجب بنا داریم به برخی از بیانات رهبر معظم انقلاب در اهمیت قدردانی از این ماه پربرکت اشاره کنیم:
از ماه رجب قدردانی کنید
باید همه به یکدیگر تبریک عرض کنیم [این‌] توفیق الهی را که توانستیم بار دیگر وارد ماه رجب بشویم. ماه رجب یک فرصت تقرّب به ارزش‌های الهی و تقرّب به ذات مقدّس پروردگار و فرصت خودسازی است. این ایّامی که در روایات ما ب‌ ‌عنوان ایّام برجسته معرّفی شده‌اند، اینها همه فرصتند؛ هر فرصتی هم نعمت است و هر نعمتی هم نیازمند شکر و سپاس است.
شکر و سپاس نعمت هم این است که انسان نعمت را بشناسد، بر طبق اقتضای این نعمت رفتار کند، از آن بهره ببرد، نعمت را از خدا بداند و آن را در راه خدا به‌کار ببرد؛ ماه رجب از این نعمت‌ها است. بعد هم ماه شعبان است که آن هم نعمت دیگری است و این دو ماه از نظر کُمَّلین و اهل توحید و اهل معنا مقدّمه‌ ماه رمضان هستند؛ ماه رمضان ماه عروج است، ماه رفتن به معراج است، ماه تزکیه است، ماه تصفیه است که همه‌ ما به اینها احتیاج داریم. از ماه رجب قدردانی کنید؛ در این ماه توسّلات خودتان به درگاه پروردگار عالم را هرچه می‌توانید بیشتر کنید؛ به‌یاد خدا باشید و کار را برای خدا انجام بدهید؛ این تلاشی که می‌کنید، این زحمتی که می‌کشید، برای خدا قرار دهید. (بیانات رهبر انقلاب مورخ ۹۴/۲/۶)
از برکات ماه رجب استفاده کنیم
برکات ماه رجب منحصر به این ولادت‌ها نیست؛ خودم و شما را توصیه می‌کنم که از برکات ماه رجب با تقویت پیوند و ارتباط قلبی با خدای متعال استفاده کنیم. اگر آحاد ما رابطه‌ خودمان را با خدا تقویت کنیم، بسیاری از معضلات، مشکلات، نابسامانی‌ها، ناهنجاری‌ها به خودیِ خود مرتفع خواهد شد. (بیانات رهبر انقلاب مورخ ۹۴/۲/۹)

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا