سیاسی

مانورطراحی اردوگاه و اسکان اضطراری درقاین اجرا می شود

به گزارش نسیم قائن ، محمد حمزه اسعدزاده در دومین جلسه کارگروه امداد ونجات شهرستان قاین گفت:از ۱۹تا۲۵مهرماه در کشور ما به عنوان هفته کاهش بلایای طبیعی نامگذاری شده است .
وی با اشاره به هفته کاهش بلایای طبیعی گفت: دراین هفته برنامه هایی در شهرستان به جهت امادگی بیشتر ادارات ونهاد ها در بحث امداد رسانی برگزار خواهد شد.
اسعدزاده مهمترین برنامه های اجرایی در این هفته را اجرای مانور طراحی اردوگاه و اسکان اضطراری عنوان کرد که با حضور ادارات عضو کارگروه امدادو نجات در محل پارک جنگلی و در روز یکشنبه۲۰مهرماه برگزار خواهد شد.
.
رئیس کارگروه امداد و نجات در ادامه این جلسه گزارشی در موردبرنامه های اجرایی در هفته ایمنی در برابر زلزله و بلایای طبیعی بیان کردو گفت:اجرای برنامه مشترک رژه موتوری خودروهای امدادی در سطح شهر،برپاییایستگاه سلامت و ویزیت رایگان،تجلیل از امدادگران برتر،اجرای طرح توسن
روستای با هدف تشکیل تیم های واکنش سریع،اجرای مانور نقطه و زمان صفربرای پایگاه های امداد جاده ای بین شهر و همایش پیاده روی از اهم برنامههای اجرایی در این هفته خواهد بود .
وی از آمادگی این اداره در خصوص برگزاری کلاس های اموزشی در سطح ادارات ودربین عموم مردم خبر داد وافزود: زیربنای اساسی امداد ونجات بحث آموزش است ودرزمان حادثه اولین کسانی که که می توانند در امر کمک رسانی اقدام کنند نیروهای بومی ومحلی هستند.
رئیس جمعیت هلال احمر قاین با درخواست از شهرداری وشورای شهر قاین گفت: با توجه به اینکه انبارهای هلال احمر درگذشته در خارج ازشهر بوده است وبه دلیل پیشرفت وساخت وساز درشهر وگسترش فضای شهری این انبار درحال حاضردر محدوده شهر قرار گرفته است لذا از شهردار محترم واعضای شورای شهر قاین درخواست می شود تا نسبت به واگذاری ۴هکتار زمین در اطراف شهر باهلال احمر همکاری نمایند تا با بودجه مصوب امسال بتوانیم نسبت به ساخت انبار هلال احمر اقدام نماییم
اسعد زاده یادآور شد که درسال ۸۵بودجه ای بالغ برامیلیارد و۷۰۰میلیون تومان جهت ساخت انبار مصوب گردید که به دلیل عدم تامین زمین هنوز کاری انجام نشده است.
خسروی مسئول مدیریت بحران فرمانداری قاین در این جلسه گفت:باتوجه به شروع فصل سرما همه ادارات شهرستان قاین باید آمادگی کافی درجهت اسکان اضطراری مسافرین راداشته باشند.وی افزود علاوه براینکه در شهرقاین مکانهای اظطرای اسکان مسافرین باید مهیاشود در بخش ها نیز باید این امادگی وجود داشته باشد.
وی افزود: بخشداران در روستاها باید نسبت به تشکیل گروههای واکنش سریع اقدام نمایند.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا