سیاسی

لاریجانی: آمریکا با حمله به سوریه می‌خواست پناهگاه تروریست‌ها را در منطقه احیا کند

به گزارش نسیم قائن علی لاریجانی رئیس مجلس شورای اسلامی در جلسه علنی امروز (یکشنبه، ۲۶ فروردین) پارلمان در نطق پیش از دستور خود، ضمن تبریک به‌مناسبت فرا رسیدن عید مبعث، این روز را، مظهر مسیر کمال انسانیت و اتحاد مسلمانان دانست و به حمله موشکی روز گذشته کشورهای آمریکا، انگلیس و فرانسه به سوریه اشاره کرد و گفت: با کمال تأسف، در روز گذشته در چنین روز وحدت‌آفرین برای مسلمانان شاهد بودیم که سه کشور آمریکا، انگلیس و فرانسه به‌خلاف همه نظامات بین‌‌المللی، حمله وحشیانه‌ای را به کشور اسلامی داشتند و تأسف‌آورتر اینکه برخی کشورهای اسلامی کنار رژیم صهیونیستی و سران کفر از این جنایت حمایت کردند.
بیشتر بخوانید:
واکنش سپاه پاسداران به حمله موشکی به سوریه
تمجید وزیر دفاع ایران از موفقیت سوریه در هدف قراردادن موشکهای آمریکایی
وی با تأکید بر اینکه اولین سؤالی که در ذهن شکل می‌گیرد این است که “چه‌علتی عامل چنین اقدام غیرقانونی برای حمله به سوریه بوده است؟”، گفت: ادعای این سه کشور بر این است که دولت سوریه در روزهای گذشته از سلاح‌های شیمیایی استفاده کرده و علت موفقیت نظام سوریه در اخراج تروریست‌ها از حومه دمشق، استفاده از چنین سلاحی بوده است، این دستاویز نمی‌تواند وجاهت داشته باشد، موضوع اصلی را باید در جای دیگر جست و آن، تحولات اخیر در صحنه سوریه است.
رئیس نهاد قانونگذاری کشورمان با بیان اینکه سال‌هاست که با کمک کشورهای بزرگ و برخی دولت‌های یاغی در منطقه، اطراف دمشق لانه تروریست‌ها شده بود، افزود: هر زمان که می‌خواستند، با سلاح‌های پیشرفته دمشق را ناامن می‌کردند.
لاریجانی با تأکید بر اینکه آمریکا می‌خواست پناهگاه تروریست‌ها را در منطقه احیا کند، خاطرنشان کرد: کشورهای حامی تروریست‌ها باور نمی‌کردند که در زمان نسبتاً کوتاه، نابودی‌شان عملیاتی شود، بنابراین پیش‌دستی سعودی‌ها در تقدیم اموال ملت‌شان به آمریکایی‌ها که در کمال وقاحت صورت گرفت، آنان را نسبت به بمباران سوریه ترغیب کرد.
به گزارش تسنیم، لاریجانی ضمن محکوم کردن حمله کشورهای آمریکا، فرانسه و انگلیس به سوریه، آن را اقدامی غیر قانونی و هجوم وحشیانه به کشور سوریه خواند و افزود: پیام مجلس به این سه کشور و کشورهای فرومایه پشتیبان آنان این است که باید بدانند زمانه اینگونه ژست‌های دروغین سپری شده و آنچه نتیجه اقدامات وحشیانه است، روشن شدن صحنه طرفداران تروریسم و منافقان این مسیر است.
وی به سابقه جنایات آمریکایی‌ها در ۶، ۷ سال گذشته در منطقه و سوریه اشاره کرد و گفت: آمریکایی‌‌ها هر بار در منطقه ماجراجویی کردند، ناموفق بودند و اینگونه اقدامات نیز صرفا یک ژست قلدر مآبی بود.
رئیس مجلس به نقش منافقین در جریان اتفاقات منطقه اشاره کرد و اظهار داشت: حضور و نقش منافقین که هلهله‌کنان پشتیبان سران کفر بودند، ملل اسلامی را بیشتر رنج می‌دهد، برخی کشورهای اسلامی در مجامع بین‌المللی مداوم از حقوق بشر و وحدت میان امت اسلامی دم می‌زنند، اما در پشت صحنه از تروریست‌‌ها حمایت می‌کنند.
لاریجانی اضافه کرد: بدون شک خیانت برخی کشورهای مسلمان در اینگونه کثافت‌کاری‌های سیاسی، نظیر حمله سوریه، در اذهان توده‌های مؤمن باقی خواهد ماند.
وی با طرح این سؤال که آیا حمله به سوریه برای برخش کشورهای مسلمان ذلت‌آور و خجالت‌آفرین نیست؟، گفت: در روز بعثت پیامبر که روز وحدت مسلمانان است، این کشورها با خوشحالی در کنار سران کفر و صهیونیسم قرار گرفتند و با مسرت خیانت‌شان را اعلام کردند.
رئیس قوه‌مقننه کشور در پایان خاطر نشان کرد: این تحرکات، ملت سوریه را بیش از گذشته مصمم به نابودی تروریست‌ها می‌کند و خداوند نیز در آیات متعدد قرآن کریم بر نابودی کفر و پیروزی حق وعده داده است.
انتهای پیام/

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا