سیاسی

قصور از هیچ نهادی پذیرفته نیست/ابتلای ۳۲۳ نفر درقاین به کرونا

به گزارش نسیم قائن ، بیست و یکمین جلسه ستاد شهرستانی مدیریت بیماری کرونا در قاینات برگزار شد
دکتر عارفی فر رئیس شبکه بهداشت و درمان شهرستان در ابتدای بیست و یکمین جلسه مدیریت بیماری کرونا در قاین بیان داشت. “هرگاه پروتکل ها را رعایت کردیم روند کاهشی را مثل روزهای اخیر شاهد بودیم”.
وی در ادامه با ارائه آمار مربوط به کرونا در شهرستان قاین گفت:از “۱۰۸۳ مورد نمونه گیری ۳۲۳ نمونه آن مثبت بوده است.
عارفی ادامه داد:تاکنون ۲۴ نفر فوتی داشته ایم که از این تعداد۱۲ نفر زن و ۱۲ نفر مرد بوده اند و ۸ بیمار هم اکنون بستری هستند که حال یک نفر از آنها وخیم است.
۷۰ درصد ادارات پروتکل ها را رعایت می کنند
دکتر سروش معاون بهداشتی شبکه نیز مشکل اصلی را رعایت نکردن برخی از شهروندان و برگزاری مراسم عروسی در ماههای منتهی به محرم دانست و وضعیت کمی نظارت و بازرسی در سطح شهرستان را طبق آمار و ارقام ارائه داد.
سروش اظهارداشت:از اول مرداد تا روز گذشته ۴۶۴ مورد بازدید از مراکز تهیه و توزیع مواد غذایی، ۴۰۵ مورد بازدید از اماکن عمومی و ۴۲ مورد بازدید مشترک با سایر نهادها صورت گرفته است.
وی افزود: براساس بازدیدهای انجام شده،۷۰ درصد پروتکل های بهداشتی در سطح ادارات رعایت می شود”.
سازمان تبلیغات مجری برنامه های محرم
حجت الاسلام علیپور رئیس سازمان تبلیغات با بیان این که مجری تمام برنامه ها در دهه اول محرم طبق دستورالعمل های ابلاغی سازمان تبلیغات است، افزود: “از شبکه بهداشت انتظار داریم قبل از محرم پروتکل های بهداشتی و مواردی را که نیاز به مهندسی پزشکی دارد به ما سریعتر اعلام کنند”.
علیپور ادامه داد: “راه اندازی همیاران سلامت در هیئات مذهبی انجام خواهد شد و کارگروه مذهبی راه اندازی خواهیم کرد”.
وی از ادارات آموزش و پرورش و ورزش و جوانان نیز خواست تا فضاهای باز ورزشی و آموزشی را در اختیار عزاداران قرار دهند.
با رعایت دستورات بهداشتی فرصت عاشورا را قدر بدانیم
حجت الاسلام رحمانی امام جمعه شهرستان نیز در این جلسه با بیان اینکه دهه محرم و فرصت عاشورا سالی یکبار است، گفت: “از پزشکان مومن که هم متخصص علم طب و هم سوگوار اباعبدالله هستند تقاضا داریم دستورالعملهای بهداشتی را به صورت واقع بینانه در اختیار دفتر امام جمعه، سازمان تبلیغات و حوزه قرار دهند تا روحانیون نیز این موارد را تمام و کمال بیان و رعایت کنند”.
از رعایت دستورالعمل ها پشتیبانی می کنیم
حجت الاسلام نسائی دادستان قاینات نیز با ویژه خواندن شرایط کشور به دلیل تحریم و کرونا گفت: “همه ما در این مقطع باید جهادی کار کنیم. کادر درمانی ایثارگری نمودند که جای تقدیر دارد، هم جان خودشان را حفظ می کنند و هم جان دیگران را که این امر نیازمند برنامه ریزی دقیق هست”.
وی افزود “دادگستری شهرستان با تمام قوا پشتیبان اجرا شدن دستورالعملهای بهداشتی است، اما از سویی باید مسائل مذهبی هم رونق بگیرد چون در غیر این صورت ناامنی و ناهنجاری در کشور رشد می کند”.
قصور از هیچ نهادی پذیرفته نیست
کریمی فرماندار قاینات نیز عنوان داشت: “با دغدغه ای که داشتیم تا کنون ۲۱ جلسه برگزار کرده ایم، ۶۰۰ نیروی کار در سیمان و فولاد به طور مجتمع داشتیم و وجود ۳۰۰۰ کامیون عامل تردد زیاد شهروندان با سایر نقاط کشور بود و اینها عامل دغدغه برای شیوع کرونا بود. ولی خدا را شکر با همراهی همه مردم و مسئولان تا کنون مشکل حادی به ویژه در مراکز یاد شده نداشته ایم”.
کریمی افزود: “بهداشت و درمان بحث نظارت را حتماً جدی بگیرند، هیچ قصوری از هیچ نهادی پذیرفته نیست”.
فرماندار قاینات در ادامه گفت: “خیلی تلاش کردند در کشور ما دین را در مقابل علم قرار دهند اما نگاه باز مقام معظم رهبری تمام اینها را خنثی و کار را برای ستاد مبارزه با کرونا راحت کرد”.
وی از سازمان تبلیغات خواست که با همکاری شبکه بهداشت و درمان نظارت دقیقی بر مراسم سوگواری محرم داشته باشند تا خدای نکرده مشکلی ایجاد نشود.
کریمی همچنین اذعان داشت: “اولین شهرستانی هستیم که ۱۵۰ نیرو در بحث تولید ماسک و سایر ملزومات داشتیم و فعلاً مشکلی برای تامین اقلام در قاینات نداریم. ما در شهرستان تجربه موفق برگزاری لیالی قدر را داریم و امیدواریم مراسم سوگواری امام حسین(ع) نیز به نحو احسنت برگزار شود”.
فرماندار در پایان جلسه از فضای نامناسب برخی پیشخوان ها خبر دادو از ادارات مربوطه خواست با جدیت بیشتری با این مراکز برخورد شود.
وی بررعایت کامل پروتکل های بهداشتی در ادارات تاکید کرد و خواستار تعیین تکلیف برای اداراتی شد که دررعایت مسائل بهداشتی سهل انگاری می کنند.
گزارش:محمد باقر صحرایی

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

همچنین ببینید
بستن
دکمه بازگشت به بالا