اخباراسلایدر بزرگشهرستان

قرارداد احداث تصفیه خانه فاضلاب قاین هفته آینده امضا می شود

به گزارش نسیم قاین،«سلمان اسحاقی» نماینده مردم قاینات و زیرکوه در حاشیه بازدید استاندار خراسان جنوبیاظهار داشت: تامین آب بخش احیا و فولادسازی یکی از دغدغه های ارزشمند مردم در این منطقه است.

وی ادامه داد: با پیگیری های استاندار خراسان جنوبی طی یک ماه گذشته مقرر شده است طی هفته آینده تفاهم نامه ای بین شرکت ملی فولاد و آبفای استان خراسان جنوبی منعقد شود و بحث تصفیه خانه فاضلاب قاین را به عنوان پیمانکار بر عهده خواهد گرفت.

اسحاقی  عنوان کرد: در این راستا بخشی از تامین آب مجتمع فولاد قاینات در دو بخش احیا و فولاد را شاهد خواهیم بود و برای این موضوع ۳۰۰ میلیارد تومان اعتبار در نظر گرفته شده است و در مرحله اول یک و نیم میلیون متر مکعب این تصفیه خانه می تواند تصفیه کند و قابلیت افزایش به سه میلیون مترکعب در سال را دارد.

اسحاقی در خصوص انتقال آب از خلیج فارس به خراسان جنوبی گفت: با پیگیری های استاندار خراسان جنوبی این تصمیم گرفته شد تا بحث لوله گذاری از قسمت سه راهی به سمت خراسان جنوبی و کرمان را داشته باشیم تا انتقال آب از خلیج فارس به استان در کمترین زمان ممکن اجرایی شود.

نماینده مردم قاین و زیرکوه در مجلس بیان داشت: امروز این نوید را به مردم استان می دهیم که دغدغه آب از دو ردیف تصفیه خانه قاین و انتقال آب از خلیج فارس به استان در حال پیگیری توسط استاندار خراسان جنوبی است.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا