سیاسی

قاینات نیازمند زیرساختهای بیشتر در حوزه بهداشت و درمان / سرعت پیشرفت بیمارستان دوم قاین بسیار کند است

به گزارش نسیم قائن ، دکتر جان بابایی معاون درمان وزارت بهداشت و درمان عصر امروز به دعوت نماینده قاینات و زیرکوه به شهر قاین سفر کرد و از بخش های مختلف بیمارستان قاینات بازدید کرد.
وی در حاشیه بازدیداز بیمارستان شهداء قاین، در جمع خبرنگاران با بیان این که به دعوت نماینده مردم قاینات و زیرکوه و رئیس دانشگاه علوم پزشکی بیرجند سفری به این شهرستان داشته ایم تا از نزدیک در جریان خدمات رسانی به بیماران قرار بگیریم گفت:قاینات به عنوان دومین شهر بزرگ استان نیاز به زیر ساختها وتوجه بیشتر در حوزه بهداشت ودرمان دارد .
وی افزود: در طی ۴ سال گذشته از محل طرح تحول سلامت اقدامات بسیار خوبی دراین شهرستان انجام و مردم هم از خدمات آن بهره مند هستند.
جان بابایی از راه اندازی بخش آی سی یو با ۲۰ تخت در کمتر از یک ماه دراین شهرستان خبر داد و گفت: وزارت بهداشت تمام تجهیزات آن را طی یکماه آینده تحویل شبکه بهداشت و درمان شهرستان خواهد داد.
وی با گلایه از سرعت بسیار کند بیمارستان دوم قاین گفت: این پروژه یکی از موضوعات بسیار حیاتی برای قاینات است و از سال گذشته شروع شده است اما سرعت بسیار پایینی دارد و باید با کمک نماینده و استاندار جدید از محل توازن واز ردیف وزارت بهداشت اعتبار تخصیص یابدو قطعا پیگیر تخصیص اعتبار برای بیمارستان دوم قاینات خواهم بود.
جان بابایی از پیگیری اسکان پزشکان و تکمیل ساختمان ام ار آی خبر داد و گفت:امیدواریم با برطرف شدن مشکل ارز هرچه سریع تر دستگاه ام ار آی به بیمارستان قاین تحویل داده شود.
وی به بخش ایزوله تنفسی بیمارستان قاین اشاره کرد و گفت: این بخش یکی از پروژه هایی است که از محل اعتبارات سازمان جهانی بهداشت تعریف شده است و این منابع باید در اختیار دانشگاه قرا رگیرد و هرچه سریعتر نسبت به تکمیل این پروژه اقدام شود.
معاون درمان وزارت بهداشت ودرمان به بازدید از ساختمان در حال ساخت دانشکده پرستاری قاین اشاره کرد و گفت:اعتبارات مصوب جوابگوی تکمیل این پروژه نیست و بالای ۴۰
میلیارد ردیف بودجه ای می خواهد و باید پیگیری بیشتری صورت گیرد.
وی در پایان از مردم شهرستان قاینات خواست با توجه به این که در فصل برداشت زعفران هستید حتما مسائل بهداشتی بیشتر رعایت و کارگرانی که دارای علائم هستند برای درمان به مراکز بهداشتی مراجعه و مجزا از سایر افراد باشند.
اسحاقی نماینده مردم قاینات وزیرکوه نیز جمع خبرنگاران شهرستان قاینات گفت: دکتر جان بابایی پس از این که در کمیسیون بهداشت و درمان از آمار بالای کرونا در خراسان جنوبی مطلع شدند،به منظور بررسی وبازدید از بیمارستان های استان به خراسان جنوبی سفر کردند ودر این بازدید ها بیش از ۸۰ درصد بیماران کرونایی را معاینه کردند.
اسحاقی با بیان این که خوشبختانه در استان ما در بحث درمان مشکلی نداریم و وزارت بهداشت ودرمان به وظیفه خود به صورت مطلوب عمل کرده است گفت:آنچه جای بحث و گلایه دارد عدم برگزاری جلسات کنترل بیماری کرونا و عدم انسجام بین دستگاهها برای کنترل و جلوگیری از شیوع بیماری است ولذا باید هماهنگی و انسجام بیشتری بین دستگاههای مرتبط برای کنترل بیماری ایجاد شود.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا