اخبارشهرستان

قاینات حائز رتبه برتر استان در طرح آجر به آجر/ کسب ۷۲رتبه زیر هزار توسط دانش آموزان قاینی در کنکور

به گزارش نسیم قاین؛اسماعیل زاده مدیر آموزش و پرورش قاین در چهارمین جلسه آموزش و پرورش شهرستان قاینات بیان داشت: با توجه به تهاجم فرهنگی دشمن باید دانش آموزان با الگوهای اسلامی و انقلابی و باسیره شهدا آشنا شوند .

 

وی به مصوبات جلسه قبل شورای آموزش و پرورش اشاره داشت و گفت: در طرح شهید سلیمانی ۳ پروژه سهم قاینات است که دو طرح خوشبختانه به مرحله بهره برداری رسیده است و و سالن ورزشی که در هنرستان خوارزمی اجرا خواهد شد اجرای فندانسیون ان نیازمند کمک خیرین است که  در همین راستا نماینده شهرستان قول ۵۰۰ میلیون تومان اعتبار اولیه را داده اند .

 

وی با بیان این که  فندانسیون باید هرچه سریعتر اجرا شود گفت:۱ میلیارد تومان برای ادامه کار هم اکنون به حساب خوارزمی واریزشده است و قول تامین اعتبار برای تکمیل از سوی وزارت اموزش و پرورش نیز داده شده است..

اسماعیل زاده از راه اندازی درمانگاه فرهنگیان نیز در آینده ای نزدیک خبر داد و گفت: بخشی از تجهیزات درمانگاه نیز نیازمند کمک خیرین است .

 

مدیر آموزش و پرورش قاین از تامین ۵۰۰ میلیون تومان برای خرید تجهیزات هنرستان شهید فخری زاده به همت خیرین خبر داد و گفت: خوشبختانه به همت مجمع خیرین مدرسه ساز قاینات کمک های بسیار خوبی در حال انجام است و بالغ بر ۳میلیارد تومان زمین برای کمک به هنرستان و خرید تجهیزات  از سوی خیرین شهرستان شده است .

 

اسماعیل زاده گفت: در حال حاضر ۶۲ کلاس درس در حال ساخت است که ۶۰ کلاس به همت خیرین ساخته شده است و با افزوده شدن این کلاس ها به فضای آموزشی شهرستان بخشی از مشکلات کمبود فضای آموزشی ما حل خواهد شد..

وی ادامه داد: در برخی از نقاط پرجمعیت شهری و برخی روستاها با کمبود فضای آموزشی مواجه هستیم که قطعا برای رفع این مشکلات تصمیمات دقیقی به همت همکاران ما در آموزش و پرورش اتخاذ خواهد شد.

اسماعیل زاده با اشاره به کسب ۷۲ رتبه زیر هزار که از این تعداد ۱۲ رتبه زیر ۱۰۰ هستند گفت: مراسم تکریم نخبگان نیز با همکاری ادارات و نهاد های شهرستان به صورت ویژه برگزار واز برترین های کنکور تجلیل خواهد شد.

 

وی خواستار طرح هیئت امنایی شدن دبستان شهید حسینی نژاد شهرک سیمان قاین بر اساس درخواست ارائه شده از سوی مدرسه و اعضای هیئت امنا شد که با نظر اعضای  شورای آموزش و پرورش با هیئت امنایی شدن این دبستان موافقت شد.

 

خالقی رئیس مجمع خیرین مدرسه ساز شهرستان قاینات نیز دراین جلسه به همت خیرین برای کمک به فضای آموزشی شهرستان اشاره کرد و گفت: خیرین ما در همه امورات به خصوص در مسائل آموزشی کمک های بسیاری به آموزش و پرورش داشته اند که در شهر قاین سال گذشته مجتمع آموزشی شهید فخری زاده با کمک یکی از خیرین بزرگوار جناب آقای حسن نژاد مورد بهره برداری قرار گرفت و ۳ کارگاه دراین هنرستان نیز تجهیز شد و این خیر بزرگوار برای تجهیز باقی کارگاهها نیز قطعا همکاری خواهند داشت.

 

وی از اعطای یک باب منزل مسکونی و زمین برای کمک به خرید تجهیزات و تکمیل کارگاههای هنرستان خبر داد و گفت: خوشبختانه مجمع خیرین به یک مجمع نهاد مردمی جهانی تبدیل شده است .

 

خالقی از اجرای طرح مدرسه یاوری و کمک به خرید تجهیزات مدارس و تعمیر و نگهداری آن به همت خیرین خبر داد و گفت: خوشبختانه سال گذشته در طرح آجر به آجر خراسان جنوبی رتبه دوم کشوری و شهرستان قاینات موفق به کسب رتبه اول استان شد .

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا