سیاسی

فعالیت ۲۳ موسسه قرآنی در شهرستان قاین

به گزارش نسیم قائن ، حجت الاسلام علیپور، مسئول اداره تبلیغات اسلامی قاین گفت: در شهرستان قاین، ۲۳ مرکز شامل ۵ موسسه قرآنی، ۶ خانه قرآن شهری و ۱۲ خانه قرآن روستایی مشغول فعالیت در عرصه فرهنگی و قرآنی هستند.
او افزود: این مراکز در طول سال اقدام به برگزاری کلاس‌ های آموزشی روخوانی و روان‌ خوانی سطح ۱ و ۲، حفظ جزء و کل قرآن کریم، تفسیر قرآن کریم، صوت و لحن، تربیت مربی قرآن، قرائت قرآن، آموزش مفاهیم قرآن کریم می کنند و در پایان این کلاس‌ های آموزشی به نفرات برتر گواهینامه‌ های قرآنی اعطاء می‌ شود.
حجت الاسلام علیپور بیان کرد: در ۶ ماهه نخست امسال ۳۰ کلاس توسط مراکز قرآنی به‌صورت مجازی برگزارشده و ۴۰۰ قرآن آموز از این کلاس‌ها استفاده کرده‌اند.
مسئول اداره تبلیغات اسلامی قاین برگزاری برنامه‌ های مناسبتی اعم از ملی مذهبی را از دیگر فعالیت‌ های مراکز قرآنی برشمرد و بیان کرد: مراکز قرآنی در طول سال با برپایی و شرکت در مناسبت‌ های ملی، مذهبی سهم مهمی در برگزاری مناسبت‌ ها دارند.
او هدف از راه اندازی این مراکز را تربیت نسل قرآنی دانست که در کنار تخصص، آراسته به اخلاق مفید برای خود و جامعه اسلامی باشند.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا