سیاسی

فضای مجازی ابزاری برای تمدن سازی نوین است

به گزارش نسیم قائن ، سجاد رضایی مسئول سازمان فضای مجازی بسیج خراسان جنوبی در همایش مجاهدان سایبری شهرستان قاینات اظهارکرد:مقام معظم رهبری در تمامی بزنگاههای انقلاب نگاهشان تکیه بر مردم بوده است و در واقع ستون اصلی انقلاب و نقطه قوت ما همین مردم هستند و همه هم این را باور دارند.
وی افزود:دشمنان جمهوری اسلامی ایران بر همین اساس در صدد هستند تا این نقطه قوت را مثل موریانه بخورند و به یک نقطه ضعف تبدیل کنند و این انقلاب مستحکم و پرشور را به هر طریقی تضعیف کنند.
رضایی ادامه داد:دشمنان در عرصه فضای مجازی و رسانه یک برنامه کلان به خصوص برای جمهوری اسلامی ایران چیده اند و سرمایه گذاری کلانی نیز روی این موضوع دارند.
وی افزود:آنها برای این که بتوانند پیام رسانها را تحت سیطره خود داشته باشند هزینه های فراوانی کرده اند.
مسئول سازمان فضای مجازی بسیج خراسان جنوبی درادامه با بیان این که بسیاری از کشورها به این نتیجه رسیده اند که باید شبکه اطلاعات مردمی داشته باشند گفت: مقام معظم رهبری قریب به ده سال پیش این نکته کلیدی را بیان داشتند که برای استقلال کشور نیازمند شبکه اطلاعات ملی هستیم.
وی ادامه داد: متاسفانه دراین بخش هنوز به استقلال نرسیده ایم و دشمنان هم همین موضوع را به نشانه گرفته اند و سوء استفاده می کنند.
رضایی با بیان این که در حوزه هدایت افکار عمومی که شالوده انقلاب اسلامی است گفت: برای استفاده حداکثری از این بستر فضای مجازی نیازمند یک برنامه ریزی بلند مدت،کوتاه مدت و میان مدت هستیم.
مسئول سازمان بسیج رسانه خراسان جنوبی با اشاره به اینکه در بحث فضای مجازی سه لایه زیرساخت، خدمات و محتوا وجود دارد، اظهار کرد: در این خصوص زیرساخت توسط خود دشمن ایجاد شده است و به همین دلیل توانسته افکار عمومی جهان را تحت تاثیر قرار دهد. از طرف دیگر وقتی مثلا در فضای اینستاگرام پستی درباره شهید سلیمانی درج می شود، این پست ها و اکانت ها حذف می شود.
رضایی تصریح کرد: اما حذف این پست ها، در واقع به نوعی نقطه قوت ما است و دشمن را مجبور به حذف کرده است. همانطور که علی رغم هزینه های متعدد دشمن در منطقه، چون حاج قاسم سلیمانی تمام معادلات را به نفع جمهوری اسلامی تغییر داده بود، از سر ناچاری ترامپ دستور مستقیم ترورش را صادر کرد، چون دیگر هیچ چاره ای نداشت.
وی در خصوص اهمیت حوزه فضای مجازی از دیدگاه مقام معظم رهبری به خصوص که فرموده بودند اگر رهبر انقلاب نبودم؛ دوست داشتم مسئول فضای مجازی باشم، افزود: امروز باید به فضای مجازی و ابزار آن، به عنوان نگاه تمدن ساز نگاه کرد.
رضایی ادامه داد:فضای مجازی ابزاری برای تمدن سازی نوین است ونیروهای فعال فضای مجازی که دراین جبهه کار می کنند می توانند خود را در یک راهبرد آرمانی برای یک تمرین تمدن نوین اسلامی ببینند.
وی درادامه گفت:اهمیت فعالان فضای مجازی در جبهه حق علیه باطل در این بستر کاملا مشهود است وهمان گونه که شاهد هستیم در برابر کوچکترین حرکات دشمنان در دورترین نقاط روستایی و شهری فعالان فضای مجازی از خود واکنش نشان می دهند.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا