سیاسی

فرهنگ اسلامی مهم‌ترین عامل گرایش من به دین اسلام شد‌

به گزارش نسیم قائن ، مریم بوداغی، مسلمان آلمانی و استاد باستان‌شناسی کلاسیک در گفت‌و‌گو با خبرنگار تسنیم با اشاره به مدت زمان تشرف به دین مبین اسلام اظهار کرد: من ۱۶ سال است که مسلمان شده‌ و در تمام این مدت به دین اسلام افتخار کرده‌ام و در سر کلاس‌های درس با چادر حاضر می‌شوم و پوشش من بسیاری از دانشجویان را ترغیب به برگزیدن این نوع حجاب کرده است.
وی با بیان اینکه تا امروز توانسته‌ام در کشور آلمان به تبلیغ دین اسلام بپردازم، افزود: مهم‌ترین چیزی که سبب کشش من به اسلام شد فرهنگ اسلام بود که در زندگی مردمان کشور ایران به شدت دیده می‌شود و تمام مردم ایران به این فرهنگ علاقه‌مند هستند.
بوداغی با تحسین آیات قرآن مجید بیان کرد: من با مطالعه کتاب‌های مختلف در نهایت به دین مبین اسلام ایمان آوردم و دین اسلام را باور کردم و اساسی‌ترین کتابی که در این مدت مطالعه کردم کتاب حضرت محمد (ص) یعنی قرآن بود.
وی تصریح کرد: من تا به امروز کتاب‌های مختلفی در مورد ادیان مختلف الهی مطالعه کردم و درباره بسیاری از این موضوعات تحقیق کرده‌ام اما هیچ یک از این کتاب فصاحت و بلاغت قرآن مجید را نداشته‌ است.
بوداغی با اشاره به فرهنگ غنی ایران گفت: در قرآن مجید مهم‌ترین موضوعی که مطرح می‌شود بحث فرهنگ اسلامی است که به وسیله آن می‌توان تمام جهانیان را به اسلام و ایران علاقه‌مند کرد و دیدگاه جهانیان را نسبت به مسلمانان تغییر داد.
وی خاطرنشان کرد: زیبایی فرهنگ ایران این است که آمیخته‌ای از سنت دیرینه ایرانیان و فرهنگ اسلامی است که من تا به امروز در هیچ کشوری این را ندیده‌ام و به همین دلیل است که در کشور ایران همه یک مسلمان به دنیا می‌آیند و یک مسلمان می‌میرند.
بوداغی با اشاره به شخصیت حضرت علی (ع) تصریح کرد: حضرت علی (ع) این فرهنگ اسلامی و ایرانی را به زیبایی در نهج‌البلاغه ترسیم کرده‌اند و مردم ایران نیز توانستند به صورت کامل این فرهنگ را در کشور پیاده کرده و زمینه‌های پیشرفت را با محوریت دین مبین اسلام در کشور پیاده کنند.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا