اخباراسلایدر بزرگشهرستان

فتح خرمشهر نماد اقتداروصلابت و حقانیت بود/ روحانیون سپر نظام و انقلاب بوده و هستند

به گزارش نسیم قاین؛قاسم زاده نداف از هادیان سیاسی کشور در مراسم گرامیداشت چهلمین سالگرد حماسه فتح خرمشهر وگرامیداشت یاد و خاطره شهدای روحانی شهرستان قاینات که شب گذشته در محل حسینیه سردارشهید حاج قااسم سلیمانی بر گزار شد گفت: سوم خرداد در تاریخ ما به عنوان یک نقطعه عطف شمرده می شود.

 

وی افزود: فتح خرمشهربی شک تمام معادلات دشمن را بهم ریخت

قاسم زاده نداف با بیان این که فتح خرمشهر نماد اقتداروصلابت و حقانیت بود گفت: این پیروزی ، آغازی برای فتح خرمشهر های دیگر بود که آغازش با فتح خرمشهر و انتهایش ان شاء الله با فتح بیت المقدس خواهد بود.

 

این رزمنده دوران دفاع مقدس ادامه داد: همان طور که امام خمینی (ره) فرمودند خداوند باعث آزادی خرمشهر شد و خرمشهر را خدا آزاد کرد ،در تمام جنگ های ما دست غیبی الهی به وضوح خود را نشان داده است و اراده الهی اثبات شد

 

قاسم زاده نداف در ادامه بیان داشت:بعد از آزادی خرمشهر؛ورق جنگ برگشت واز خرمشهر به بعد یک مقطع دیگر از جنگ را داشتیم و عراقیها و استکبار و در راس آن،آمریکا فهمیدند که جمهوری اسلامی می تواند در برابر عراق و تمام هم پیمانانش بایستد.

 

وی اظهارکرد:بعد از فتح خرمشهر؛ کشور مقتدر منطقه شدیم و جمهوری اسلامی روز به روز مسیر اقتدار آفرینی خود را گسترش داد و امروز به عنوان قدرت برتر نظامی منطقه بدون هیچ مبالغه ای هستیم.

نداف گفت:ما در ابتدای جنگ حتی سیم خاردار هم  وارد می کردیم امروز موشک بالستیک می سازیم،امروز ماهواره پرتاب می کنیم،امروز سلاح رگبار موشکی تولید می کنیم ،امروز تولید کننده و صادر کنندهسلاح هستیم ،امروز در زمینه کشتی و ناو زیردریایی به خود کفایی رسیده ایم،امروز جمهوری اسلامی ایران مثل گذشته نیست که با یک تشر غربی ها مثل دوران شاه وا بدهد ،امروزجمهوری اسلامی بازدارندگی ایجاد کرده است وبه مرحله گریز هسته ای رسیده و شکاف اتمی انجام داده است.

وی ادامه داد: ما امروز اتم را در مرز۶۸ درجه غنی کرده ایم،برد موشک هایمان را از ۲۴۰۰ کیلومتر به۶ هزار کیلومتر ارتقا داده ایم .،امروز غربی ها بیش از نگرانی از سلاح  هسته ای ما نگران سلاح موشکی ما هستند وپایه این کار در خرمشهر گذاشته شد و خرمشهر مقوله ای است که  باید به درستی تبیین شود و به نسلهای بعدی شناسانده شود.

قاسم زاده در ادامه سخنان خود با اشاره به برگزاری کنگره ۴ هزار شهید روحانی به نقش روحانیت در دوران دفاع مقدس نیز اشاره کرد وگفت:روحانیت به نسبت جمعیت خود چه در دوران شکل گیری انقلاب وچه در دوران دفاع مقدس بیشترین شهید را دادند.

وی افزود:روحانیون ما در آن دوران هم تبیین معارف دینی می کردند وهم تبیین اصول نظام وانقلاب و سپر نظام و انقلاب بودند و این که دشمن لجن پراکنی خود را این همه گسترش داده است  قصد تخریب روحانیت را در کشور دارد که قطعا نتیجه عکس هم خواهد داد .

 

قاسم زاده گفت: همه این موارد از بغض وکینه ای است که دشمن نسبت به وارثان و صاحبان اصلی انقلاب دارد و قطعا از این بغض و کینه هم خواهند مرد.

 

رزمنده دوران دفاع مقدس ادامه داد:روحانیون در دوران تاریخ انقلاب کف و سنگ زیرین انقلاب ونظام بودند وبیشترین هجمه علیه روحانیون شده است ودشمن به گونه ای جلوه داده است که همه مشکلات از ناحیه اینهاست واین به خاطر بغضشان است.

 

قاسم زاده نداف در ادامه به برنامه های دشمن برای سرنگون سازی جمهوری اسلامی ایران پرداخت و گفت: ۴۰سال از فتح خرمشهر گذشته است و دشمن تمام زورش را در عرصه نظامی وسخت افزاری زد و موفق نشده است و  کار دشمن امروز راه انداختن یک جنگ ترکیبی است که با دوفاکتور اقتصاد وفرهنگ به جنگ انقلاب و نظام آمده اند که به لطف و مدد الهی و با حضور همیشه در صحنه مردم بازهم خوشبختانه با شکست مواجه می شوند.

 

هادی سیاسی به موضوع جهاد تبیین نیز اشاره داشت و گفت:امروز رهبری انقلاب به عنوان جلو دار وامام جامعه  و ناخدای این کشتی مهمترین  وظیفه و فریضه قطعی را جهاد تبیین می دانند.

وی اظهارکرد:تبیین نقطه مقابل تحریف است تبیین به معنای روایت گری به هنگام است  وآنهایی که تاریخ مستند انقلاب اسلامی هستند اگر به درستی برای نسل جوان روایت نکنند دشمن به گونه ای دیگر روایت خواهد کرد.

نداف با بیان این که تکلیف محوری در جهاد تبیین مهم است گفت: امروز همه ما و شما رزمندگان عرصه جهاد تبیین هستید و دشمن امروز رسانه و پول در اختیارش است و وظیفه همه ماست که روایت گر باشیم و امر به معرف کنیم و قطعا پیروزی از آنِ ماست

 

نداف به سخنان رهبری در خصوص حمایت از دولت نیز اشاره داشت و گفت: رهبری فرمودند دولت خوب کار می کند وباید کمک دولت کرد واین  اولین باراست که  رهبر معظم انقلاب در طول تاریخ انقلاب به مردم فرمودند،از این انتخابتان خیر خواهید دید .

این رزمنده دوران دفاع مقدس گفت:۴۲ سال است که تحریم اقتصادی هستیم و می خواستند کمر انقلاب را بشکنند اما ما همچنان پابرجا ایستاده ایم واین به اراده الهی بوده است و باز هم شاهد هستیم که مزدوران داخلی که برده و عمله آمریکا بوده اند ناراحتند و هر روز نطق های جدیدی را دارند و قطعا اگر این این بود باید شک کرد و قطعا همان طور که رهبر انقلاب می فرمایند از این شارلاتان بازی دشمنان نترسید این ها جنجال می کنند اما مثل کف روی آب و مثل خانه عنکبوت هستند .

 

حجت الاسلام رحمانی امام جمعه قاین نیز دراین جلسه ضمن گرامیداشت یاد و خاطره شهدای دوران دفاع مقدس وعلی الخصوص شهدای عملیات بیت المقدس و آزاد سازی خرمشهر،به نقش روحانیون در دوران انقلاب و دفاع مقدس نیز پرداخت و گفت: بالغ بر ۴ هزار شهید کشور از شهدای روحانی بوده اند که به منظور گرامیداشت یاد این شهدا نیز کنگره ۴ هزار شهید کشور در حال برگزاری است .

 

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا