اخباراسلایدر بزرگ

عواید فروش املاک بنیاد مستضعفان در خراسان جنوبی هزینه شده است/ آمادگی برای توسعه نیروگاه قاین

به گزارش نسیم قاین،سید پرویز فتاح رییس بنیاد مستضعفان دوشنبه شب در دیدار با نماینده ولی فقیه در خراسان جنوبی، اظهار کرد: این عواید در منطقه هدف محرومیت‌زدایی بنیاد در شهرستان درمیان و یا مسائل مربوط به حمایتی و عمرانی سرمایه‌گذاری شده و این خدمات ادامه دارد و ما آن را وسعت می‌دهیم.

وی گفت: آقای مرتضوی معاون اجرایی رییس جمهوری در ۲ سال گذشته که مسوول املاک بنیاد مستضعفان بود، به خراسان جنوبی هم سفر داشته‌ و یک گره گشایی‌هایی در املاک مردم انجام گرفته است.

رییس بنیاد مستضعفان خاطرنشان کرد: حل موضوع املاک در خراسان جنوبی پیچیدگی‌هایی دارد که باید به نتیجه برسد و تلاش‌ها برای حل آن ادامه دارد.

فتاح اضافه کرد: هیات امنای املاک بنیاد هر موضوعی و مطلبی از خراسان جنوبی در خصوص املاک به بنیاد مستضعفان ارجاع داده شده، به نفع استان تصمیم گیری کردند و گزارش این موضوع هم برای مقام معظم رهبری ارسال شده است.

وی با بیان اینکه فردا تعدادی از اراضی و املاک بنیاد در شهر بیرجند و شهرستان درمیان مورد بازدید قرار خواهد گرفت، عنوان کرد: فردا جلسه‌ای برگزار می‌شود و درباره املاک گره گشایی کرده و از هیچ کمکی دریغ نخواهیم کرد و تصمیمات خوبی خواهیم گرفت.

رییس بنیاد مستضعفان خاطرنشان کرد: از ۲ سال قبل قرار شد منطقه‌ای با هدفی آبادانی و پیشرفت در خراسان جنوبی انتخاب شود که برای این منظور شهرستان مرزی درمیان انتخاب شد که براساس گزارشات ارائه شده و منابعی که تزریق شد، اقدامات خوبی در منطقه انجام گرفت.

فتاح با یادآور اینکه فردا طرح‌های محرومیت‌زدایی‌ در شهرستان مرزی درمیان مورد بررسی و ارزیابی قرار می‌گیرد، افزود: اقدامات محرومیت‌زدایی ما در سال آینده در شهرستان مرزی درمیان بهتر و در سطح بالاتری از گذشته خواهد بود به نحوی که مردم این منطقه تغییر و تحول را احساس کنند.

وی ادامه داد: اکنون در این منطقه طرح‌های سرمایه‌گذاری اقتصادی، اشتغالزایی، اجتماعی و فرهنگی خوبی در حال انجام است.

رییس بنیاد مستضعفان به تکمیل نیروگاه شهر قاین و اختلافات قضایی با وزارت نیرو اشاره کرد و گفت: ما آمادگی داریم سهم وزارت نیرو را در این پروژه برای توسعه و سرمایه گذاری در آن خریداری کنیم.

فتاح با اشاره به اینکه بنیاد مستضعفان طرح‌هایی را در سطح استان در زمینه کشاورزی و بانکی در حال انجام دارد، اضافه کرد: این طرح‌ها مسائل فنی و اقتصادی دارد که با حل آن، قابل انجام است.

وی یادآور شد: در بحث شیوع بیماری کرونا بنیاد مستضعفان اقداماتی در ابعاد مختلف در این استان انجام داده و به محرومان از جمله مددجویان بهزیستی و کمیته امداد کمک‌های خوبی شده است.

رییس بنیاد مستضعفان افزود: عملیات اجرایی ۲۰ هزار واحد مسکونی در کشور با همکاری بنیاد مسکن به مناسبت عید مبعث و سالروز تاسیس بنیاد مستضعفان از فردا در شهرستان مرزی درمیان آغاز می‌شود که ۶۵۰ واحد آن برای استان خراسان جنوبی در نظر گرفته شده است.

فتاح بیان کرد: این واحدها برای افراد نیازمندی ساخته می‌شود که تحت پوشش بهزیستی و کمیته امداد نیستند چرا که سهم مددجویان این نهادهای حمایتی را قبلا در دستور کار قرار دادیم.

وی خاطرنشان کرد: در مجموع با سهمیه نهادهای حمایتی بیش از هزار واحد مسکونی را در خراسان جنوبی با همکاری بنیاد مسکن احداث می‌کنیم.

رییس بنیاد مستضعفان عنوان کرد: رییس جمهوری به خراسان جنوبی عنایت ویژه‌ای دارد و امیدواریم در این دولت عقب ماندگی در این استان جبران شده و خراسان جنوبی در زمینه‌های مختلف ارتقاء یابد.

فتاح ابراز کرد: آقای قناعت استاندار خراسان جنوبی قبلا در بنیاد مستضعفان خدمت‌گزار بوده که به عنوان استاندار این استان معرفی شد و از این جهت هم وظیفه داریم که از خراسان جنوبی حمایت کنیم.

به گزارش فارس، رییس بنیاد مستضعفان انقلاب اسلامی امروز در رأس هیاتی وارد فرودگاه بیرجند شد و مورد استقبال استاندار خراسان جنوبی قرار گرفت.

دیدار با نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه بیرجند، شرکت در شورای انسجام‌بخشی واحدهای تابعه بنیاد مستضعفان، بازدید از روند اجرای طرح‌های محرومیت‌زدایی شهرستان درمیان به عنوان منطقه هدف بنیاد علوی و نیز اراضی در اختیار بنیاد مستضعفان در شهر بیرجند از جمله برنامه‌های فتاح در این سفر ۲ روزه است.

مهمترین برنامه این سفر، آغاز عملیات اجرایی ۲۰ هزار واحد مسکونی براساس تفاهم‌نامه مشترک بنیاد مستضعفان و بنیاد مسکن انقلاب اسلامی در سراسر کشور است که به مناسبت عید سعید مبعث و سالروز تأسیس بنیاد مستضعفان به‌طور پایلوت در شهرستان مرزی درمیان کلنگ‌زنی می‌شود.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا