سیاسی

عزا و عروسی در قاینات ممنوع/با برگزار کنندگان تجمعات برخورد جدی می شود

به گزارش نسیم قائن ، بیست و پنجمین جلسه ستاد مدیریت بیماری کرونای شهرستان قاینات با محوریت اجرای محدودیت های ستاد کرونای کشور برگزار شد.
دکتر حمیدی سرپرست شبکه بهداشت و درمان شهرستان قاینات در این جلسه با بیان این که از ابتدای شیوع بیماری ۱۰۱۸ نفر کرونای آنها مثبت اعلام شده است گفت: ممکن است مبتلایان بدون علائم از این آمار بیشتر باشد و لذا رعایت فاصله گذاری اجتماعی بسیار موثر خواهد بود.
حمیدی تعداد فوتی های شهرستان را ۳۶ نفر اعلام کرد وگفت: میزان درصد مرگ ومیر کرونایی در شهرستان ۳ونیم درصد بوده است.
سرپرست شبکه بهداشت و درمان قاین از ابتلای۸۳ نفر از کادر درمانی شرستان به کرونا خبر داد و گفت: یکی از مشکلات اساسی ما درگیری پرسنل بخش درمان است که یک فاجعه است.
دکتر حمیدی با اشاره به سفر دکتر جان بابایی به قاین و پیگیری های نماینده شهرستان از اختصاص اعتبار برای تکمیل بخش ایزوله تنفسی و همچنین ساخت آی سی قاین با تجهیزات کامل خبر داد و گفت: راه اندازی این بخش ها برای بیماران عفونی و به خصوص بیماری کوید بسیار مفید است.
کریمی فرماندار قاین نیز از اجرای محدودیت های شدید کرونایی در شهرستان قاینات از ۱۴ آبان به مدت ۱۰ روز خبر داد و گفت:اجرای موفق محدودیت های شدید کرونایی مستلزم همراهی و همکاری همه شهروندان فهیم بالاخص بازاریان وکسبه می باشد.
وی افزود:امروزه مهم ترین دغدغه شهرستان سلامت شهروندان وپیشگیری از شیوع بیماری کروناست ودراین راه با متخلفین مماشات نخواهد شد.
کریمی ادامه داد: این محدودیت ها شامل اجرای محدودیت برای رده های شغلی۲،۳،۴ ،محدودیت در آرامستانها،لغو جلسات غیر ضروری ادارات و سازمان ها وهمچنین تشکیل گشت مشترک در دو شیفت صبح و بعدظهر برای نظارت برابر دستور العمل ها خواهد بود.
ملکی جانشین دادستان عمومی و انقلاب اسلامی شهرستان نیز با تاکید بر این که برگزاری هرگونه تجمع مراسمات عروسی و عزا به صورت تجمعی ممنوع خواهد بود گفت: با تمام قوا وجدیت بابرگزار کنندگان این مراسمات برخورد خواهد شد.
حجت الاسلام رحمانی امام جمعه قاین نیز با تاکید بر رعایت مسائل اجتماعی و دستورالعمل ها تاکید کرد و گفت: جامعه روحانیت نیز آمادگی هرگونه همکاری با ستاد مبارزه با بیماری کرونای شهرستان را دارد.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا