سیاسی

عدم تخصیص خسارت بیمه به کشاورزان بر اساس قیمت واقعی/تعطیلی بزرگترین مزرعه شترمرغ قاینات

به گزارش نسیم قائن ، حجت الاسلام رحمانی امام جمعه قاین در مراسم تجلیل از تولید کنندگان نمونه بخش کشاورزی شهرستان قاینات اظهارکرد: کشاورزان و دامداران ولی نعمت ما هستند و زحماتشان در تولید فراورده های دامی و کشاورزی بسیار مشهود است.
وی در ادامه با بیان این که باید به سمت تولید محصولات ارگانیک پیش رویم گفت: متاسفانه در قاینات جایگاه خاصی برای فروش محصولات ارگانیک وجود ندارد و باید دراین زمینه علم کشاورزان در تولیدات محصولات ارگانیک بیشتر شود.
امام جمعه قاین با گلایه از عدم تخصیص خسارت بیمه بر اساس قیمت واقعی محصول به کشاورزان صدمه دیده به موضوع تعطیلی بسیاری از گلخانه های در برخی نقاط شهرستان قاینات از جمله روستای اکبریه اشاره داشت و گفت: متاسفانه بزرگترین مزرعه شتر مرغ خراسان جنوبی به معنای واقعی در قاینات به فروش رفت و تعطیل شد و مسئولین بدانند که وضعیت دامداران و گاوداران در شهرستان قاینات خوب نیست .
کریمی فرماندار قاین نیز دراین جلسه ضمن تشکر از کشاورزان و تولید کنندگان بیان داشت: هنوز در حوزه کاری خود متخصص نشده ایم وباید از تجربیات کشاورزان سایر شهرستانها نیز استفاده شود.
وی با بیان این که زعفران محصول استراتژیک شهرستان قاینات است گفت: برای حفظ و صیانت از زعفران باید جنگید و دراین مسیر از تجربیات کشاورزان نمونه بهره کافی را برد و میزان تولیدات خود را برابر علم کشاورزی افزایش داد.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا