سیاسی

عادی انگاری و سهل انگاری شهر قاین را به سمت قرمزی و تعطیلی خواهد کشاند

به گزارش نسیم قائن ، حمیدی سرپرست شبکه بهداشت و درمان شهرستان قانیات در سی و دومین جلسه ستاد کرونا شهرستان با بیان این که متاسفانه در طی ۶ روز گذشته ۶۲ نفر از همشهریان ما به ویروس کرونا مبتلاشده اند گفت: ۳ نفر از همشهریان خود را دراین مدت از دست داده ایم که برابر ۵۰ درصد فوتی های استان بوده است
وی با بیان این که روز به روز به دلیل سهل انگاری و عادی انگاری همشهریان بر تعداد بیماران در شهرستان اضافه می کند گفت: اگر وضعیت به همین منوال پیش رود شهرستان قاینات به سمت قرمزی و تعطیلی خواهد رفت.
کریمی فرماندار قاین نیز با تاکید بر این که باید اطلاع رسانی از طریق جراید و رسانه ها و بلند گوهای شهری بیشتر شود گفت: با توجه به وضعیت نارنجی بودن شهر ،حضور در آرامستانها ممنوع و تالارها تعطیل شده است.
وی ادامه داد: در صورت وضعیت زرد و آبی تالارها با ۵۰ درصد ظرفیت باید فعالیت کنند و چنانچه این موضوع رعایت نشود بر اساس مجوز های قانونی پلمپ تالارها حتمی خواهد بود و با برگزار کنندگان مراسمات برخورد جدی و قانونی خواهد شد.
کریمی بر تعطیلی باشگاهها و آموزشگاههای موسیقی و زبان انگلیسی و چایخانه ها و قهوه خانه وموزه ها و سینماها و تعطیلی مدارس و حوزه های علمیه و پنج شنبه بازار تاکید کرد کردو گفت:همچنین افرادی که اقدام به انتشار پیامکهای انبوه کنند برابر قانون با آنها برخورد خواهد شد
فرماندار قاین از ترددبیش از حد همشهریان به خراسان رضوی به دلیل درمان وزیارت خبر داد و گفت: با توجه به فعالیت کارخانه فولاد و سیمان و حضور تعداد زیاد کارگرو همچنین حدود ۶ هزار راننده و شاگرد راننده که در استانهای مختلف تردد دارند خود باعث افزایش میزان کرونا در شهرستان شده است.
وی با بیان این که امسال ستاد استقبال از بهار را در شهرستان نداریم گفت: درخواست ما از همه مردم این است که با سهل انگاری خود و عادی انگاری باعث تعطیلی بازار نشوند.
کریمی از منع تردد خودروها از ساعت ۲۱تا ۳ بامداد در شهرستان قاینات خبر داد و از شهروندان خواست تا از دورهمی های خانوادگی اجتناب کنند.
حجت الاسلام رحمانی امام جمعه قاین نیز از شلوغی دفاتر پیشخوان در سطح شهر گلایه کرد و گفت: نظارت دقیقی بر این دفاتر انجام نمی شود .
وی ادامه داد: متاسفانه تالارها در روزهای گذشته بسیار شلوغ و بدون رعایت پروتکل های بهداشتی برنامه داشتند وحتی شاهد حضور مردم در آرامستانها و مجالس ترحیم بدون رعایت پروتکل های بهداشتی هستیم .
امام جمعه قاین با اشاره به برگزاری نماز جمعه و جماعات در مساجد نیز گفت: مردم خوشبختانه دراین برنامه های نکات بهداشتی را رعایت می کنند و ما هم تابع دستورات ستاد کرونا هستیم و به محض این که دستور تعطیلی و عدم برگزاری این مراسمات داده شود ما هم اطاعت و اجرا خواهیم کرد و همه ما باید تابع تصمیمات ستاد کرونا باشیم.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا