اخباراسلایدر بزرگشهرستانویژه خبری

طی یکسال گذشته :بیش از ۳۱۰۰ نفر در قاین خون اهدا کردند/مرکز انتقال خون قاین ارتقا می یابد

به گزارش نسیم قاین،جشن یکسالگی فعالیت روزانه مرکز اهدای خون شهرستان قاینات صبح امروز در محل مرکز انتقال خون قاین برگزار شد.

دکتر کامبیز مهدی زاده مدیر کل انتقال خون خراسان جنوبی در مراسمی که با حضور جمعی از خیرین سلامت و نماینده شهرستانهای قاینات وزیرکوه در محل مرکز انتقال خون قاین برگزار شد اظهارکرد:یک سال از راه اندازی مرکز انتقال خون قاین به شکل تمام وقت می گذرد وخوشبختانه از ظرفیت های شهرستان برای فعال بودن مرکز استفاده شده است وقطعا اگر همه مسئولین حول یک محور باشند راحت تر می توان کار را به نتیجه مطلوب رساند.

وی افزود: با توجه به این که د راین مرکز با کمبود نیرو هم مواجه هستیم ولی خوشبختانه میزان حضور مراجعه کنندگان نسبت به سالهای گذشته افزایش داشته است .
مهدی زاده به کمک ۱۵۰ میلیون تومانی خیرین شهرستان قاینات برای سیستم سرمایشی مرکز انتقال خون اشاره داشت و گفت: همکاری خیرین سلامت در قاینات زبانزد است.
وی با بیان این که هدف ما ارتقا مرکز خون گیری قاین است و این نیازمند همکاری مردم با این مرکز است گفت: با توجه به ظرفیت شهرستان قاینات ،از مردم عزیز درخواست داریم که دراین زمینه همکاری بیشتری با مرکز انتقال خون قاین داشته باشند.
مهدی زاده نسبت اهدا به جمعیت را ۲۴ در هزار اعلام کرد و گفت: در سطح کشور ۵۵ درصد اهدا کنندگان ،اهدا کننده مستمر هستند واین میزان در قاین به ۵۶ /۴۲ (پنجاه و شش وچهل و دو دهم درصد) رسیده است
وی افزود: با توجه به میزان اهداء خون در قاینات در شان مردم ما نیست که برای یک یا دو واحد پلاکت،ماشین به مرکز استان اعزام وفراورده تامین شود وبا یک سال فعالیت موفق و درجه یک با کمک خیرین و افزایش مراجعین واهدا کنندگان واراده ای که دراستان وجود دارد امیدواریم مرکز قاین به پایگاه ارتقا یابد.

دکتر هاجر مفاخر مدیر مرکز خون گیری قاین نیز با اشاره به ۳۷۶۶ مراجعه کننده در طی ۲۹۳ روز کاری گفت: ازاین تعداد ۳۱۶۱ نفر خون اهدا کردند.
وی افزود: ۶۸۴ نفر اهدا کننده اولی و ۱۸۱۵ اهدا کننده مستمر بوده است.

دکتر فاخر ادامه داد: در صورت تامین تجهیزات سرور ،فرآورده گیری،آزمایشگاهی،زیرساختی و تامین نیرو مرکز می تواند به پایگاه انتقال خون ارتقا یابد که برنامه مرکز ومطالبه گری مردمی است.


اسحاقی نماینده مردم قاینات و زیرکوه بیان داشت: استقلال پایگاه انتقال خون از دغدغه های دکتر مهدی زاده مدیر کل مرکز انتقال خون است که با پیوست کارشناسی و با توجه به صنایع خطر آفرین وحوادث وظرفیت کمیسیون بهداشت امیدواریم به زودی شاهد ارتقاء به پایگاه انتقال خون باشیم.
وی بر اهتمام ومشارکت هرچه بیشتر شهروندان به اهدای خون ونجات جان بیماران وحادثه دیدگان ومعرفی و اهمیت وخدمات مرکز انتقال خون به همشهریان وخیرین تاکید کرد.

خالقی رئیس مجمع خیرین سلامت شهرستان قاینات نیز از اعلام امادگی خیرین سلامت در جهت خدمات بهداشتی درمانی در شهرستان خبر داد و گفت: برای ارتقاء مرکز انتقال خون قاین قطعا ماهم به سهم خود همکاری لازم را خواهیم داشت.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا