سیاسی

طرح های اشتغال روستایی نباید دچار انحراف و خطا شود

به گزارش نسیم قائن ، داود محمدی در جلسه بررسی طرح های اقتصادی و اشتغال روستایی که روز پنجشنبه با حضور رضوی معاون توسعه روستایی و مناطق محروم ریاست جمهوری در استانداری برگزار شد اظهارداشت: مصرف گرایی، وادرات بی رویه و قاچاق کالا از مهمترین عوامل آسیب رساندن به تولید داخلی است که باید برای آن چاره اندیشی کرد.

وی اضافه کرد: میزان قاچاق ۱۸ میلیارد دلاری نگران کننده است و در کنار آن بالا بودن مصرف مردم در بیشتر زمینه ها از جمله انرژی و آب می تواند مشکلات ما را بیشتر کند.
نماینده قزوین در مجلس شورای اسلامی تصریح کرد: وقتی در انرژی برق معادل مردم چین مصرف می کنیم و در آب چند برابر میانگین جهانی هستیم اگر با مشکلات جدی روبرو شویم قادر به حل آنها نخواهیم بود و باید روش زندگی خود را اصلاح کنیم.
وی یادآورشد: اگر اعتماد عمومی آسیب ببیند نمی توانیم بسادگی آن را بازگردانیم لذا باید در تصمیم گیری ها درست عمل کنیم.
محمدی گفت: با گذشت ۱۲ سال از سند چشم انداز که باید در رده اول اقتصاد منطقه باشیم امروز در میان ۲۵ کشور در رده ۱۸ هستیم و معلوم نیست این عقب ماندگی چگونه جبران خواهد شد.
نماینده قزوین در مجلس شورای اسلامی تصریح کرد:مجلس در حوزه اشتغال توجه جدی داشته و ۳۲۰۰ میلیارد تومان برای این کار اختصاص داده و در کنار آن ۵ هزار میلیارد تومان از محل هدفمندی یارانه ها و ۱۶۰۰ میلیارد دلار مشوق صادراتی پیش بینی کرده است.
وی اضافه کرد: همچنین ۱۰ هزار میلیارد تومان برای اشتغال روستایی و ۱.۵ میلیارد دلار از صندوق توسعه برای اشتغال داده می شود تا این کار شتاب گیرد.
محمدی اظهارداشت: وقتی ۱۰ هزار نفر در اشتغال روستایی در سامانه ثبت نام می کنند باید نگران باشیم و مراقبت کنیم این طرح نیز مانند پروژه بنگاههای اقتصادی زودبازده دچار انحراف نشود.
وی اضافه کرد: در گذشته بودجه کشور را هدر دادیم و اشتغال نیز شکل نگرفت وامروز به نام اشتغال روستایی نباید اشتباهات گذشته را تکرار کنیم.
رئیس کمیسیون اصل ۹۰ مجلس شورای اسلامی بیان کرد: امروز که درآمدهای کشور متکی به نفت و مالیات است باید مراقب باشیم آن را هدر ندهیم و با مدیریت و برنامه ریزی درست در مسیر اهداف تعیین شده گام برداریم.
مدیران در توزیع اعتبارات اشتغال دقت کنند
وی اظهارداشت: از مدیران انتظار داریم در نحوه اجرای طرح اشتغال روستایی و توزیع تسهیلات دقت کنند تا این منابع در شرایط سخت اقتصادی هدر نرود.
محمدی گفت: این که در طرح بهین یاب ۱۷ هزار میلیارد تومان پرداخت شده باید بررسی کنیم و ببینیم این اعتبارات چه تعداد شغل جدید ایجاد کرده است.
نماینده قزوین در مجلس شورای اسلامی یادآورشد: نظارت و کنترل جدی در نحوه پرداخت تسهیلات در استان قزوین ضروری است تا این طرح به اشتغال پایدار منجر شود.
محمدی اضافه کرد: در شهرک صنعتی کوهین می توانیم طرح های اشتغال روستایی را بر اساس آمایش سرزمین دنبال کنیم تا هزینه های بیشتری به استان تحمیل نشود.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا