سیاسی

طرح بازگشت کشور به دوران قبل از برجام و استفاده از سانتریفیوژهای نسل جدید؛ روی میز مجلس

به گزارش نسیم قائن ، سلمان اسحاقی نماینده مردم قاینات و زیرکوه در مجلس شورای اسلامی اظهار کرد: مجلس شورای اسلامی در مقابل بدعهدی‌های آمریکا و کشورهای ۱+۵ لایحه و طرح دوفوریتی را آماده کرده است.
طرح مجلس برای کم‌شدن تعهدات کشور در مقابل بدعهدی‌های آمریکا
وی با بیان این‌که این طرح در کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس در حال کارشناسی است، افزود: طبق این طرح، دولت در مقابل بدعهدی‌های آمریکا و اروپا مکلف می‌شود در چهارچوب برجام به صورت پلکانی تعهدات خود را کم کند.
نماینده مردم قاینات و زیرکوه در مجلس شورای اسلامی ادامه داد: همچنین، دولت باید به سمت استفاده از سانتریفیوژهای نسل جدید یا به عبارتی به سمت فرآوری، تحقیق و پژوهش محصولات هسته‌ای برود.
اسحاقی خاطرنشان کرد: مواضع کشور باید در چهارچوب کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی کارشناسی شود و امیداوریم به‌زودی این موضوع در مجلس نهایی شود.
وی تصریح کرد: این طرح اگر در مجلس و شورای نگهبان تأیید شود، دولت مکلف به اجرای این قانون است.
سروسامان دادن اقتصاد کشور ارتباطی به تحریم، ترامپ و بایدن ندارد
نماینده مردم قاینات و زیرکوه در مجلس شورای اسلامی ضمن تأکید بر این‌که سروسامان دادن اقتصاد کشور ارتباطی به تحریم‌ها ندارد، گفت: این طرح برای برگشت اوضاع اقتصادی نیست بلکه مقابله با بدعهدی‌های ۱+۵ است و می‌خواهد عظمت و شکوه ایران را نشان بدهد.
اسحاقی ضمن تصریح این‌که وضعیت اقتصادی ربطی به ترامپ، بایدن و برجام ندارد، گفت: ما فقط باید به مواضع مدیریتی در کشور بپردازیم که اگر به این مواضع توجه شود، قطعا وضعیت اقتصاد کشور بهتر خواهد شد.
وی یادآور شد: نمی‌توان گفت تحریم‌ها هیچ تأثیری بر اقتصاد ندارد اما این‌که تعهدات خود را کم کنیم تا طرف مقابل را مجاب کنیم که برای مذاکره با ما حاضر شود، درست نیست.
تا زمانی که غربی‌ها به تعهدات خود عمل نکنند مذاکره ای در کار نیست
نماینده مردم قاینات و زیرکوه در مجلس شورای اسلامی گفت: ما نمی‌خواهیم کشورهای غربی و ۱+۵ به میز مذاکره برگردند بلکه می‌خواهیم آن‌ها تعهدات خود را انجام دهند؛ تا زمانی که طرف‌های غربی تعهدات خود را انجام نداده‌اند، مذاکره‌ای در کار نخواهد بود.
اسحاقی بیان کرد: طرحی که در مجلس شورای اسلامی تصویب می‌شود در راستای این است که ۱+۵ تعهدات خود را انجام دهد و امروز شاهد این هستیم که آمریکا در برجام نیست و امروز یکی از اصلی‌ترین موضوعات این است که آمریکا تنها کشوری است که نقش چشم‌گیری در ایجاد بدعهدی‌ها دارد.
وی با بیان این‌که آمریکا به دلیل خروج از برجام، هیچ‌تعهدی راه قبول ندارد افزود: در شورای امنیت سازمان ملل این افتضاح را دیدیم که هیچ کشوری آمریکا را همراهی نکرد.
خاورستان

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا