سیاسی

ضرورت کنترل پروازهای مسافران بین‌المللی/ نگرانی ایران به سازمان بهداشت جهانی اعلام شود

به گزارش نسیم قائن ، سلمان اسحاقی عضو کمیسیون بهداست و درمان مجلس شورای اسلامی گفت:مدتی پیش در فضای مجازی مطرح شد باید از خارج کشور واکسن بخریم.
وی افزود: پزشک نیستم اما در کمیسیون بهداشت و درمان مجلس شورای اسلامی از نزدیک شاهد تلاش‌ها هستم.
موفقیت دانشمندان ایرانی در تولید واکسن کرونا دنیا را مبهوت کرد
نماینده مردم قاین و زیرکوه در مجلس شورای اسلامی گفت: خوشحال هستم در کشورمان دانشمندن در عرصه تولید واکسن به موفقیت دست پیدا کردند به‌طوری‌که جهان مبهوت مانده است.
اسحاقی با بیان این‌که پس از مرگ‌های اتفاق افتاده پس از تزریق واکسن فایزر، پروژه واکسن ضدکرونای شرکت آمریکایی فایزر، شکست خورده است گفت: ما می‌توانیم به دانشمندان کشورمان تکیه کنیم.
وی اظهار کرد: مکرر گفتم و در جلسات کمیسیون بهداشت و درمان مجلس شورای اسلامی شاهد نظرات بودم که ویروس کرونا هنوز خودش را آن‌طور که باید، نشان نداده و هر مدتی با چهره جدید شناخته می‌شود و برای این‌که روزی به واکسن اصلی دست پیدا کنیم، باید نسبت به این ویروس علم کامل پیدا کنیم.
عضو کمیسیون بهداشت و درمان مجلس شورای اسلامی گفت: در مدیریت و مهار بیماری کرونا، تمام کشور مانند یک پازل است که باید همکاری داشته باشند که در این رابطه از ستاد مقابله با بیماری کرونا در استان خراسان جنوبی تشکر می‌کنم چراکه در این پازل و مدیریت، موفق عمل کرده و باید این تلاش ادامه پیدا کند.
اقدامات ستاد ملی کرونا کمرنگ شده است
اسحاقی با بیان این‌که چند روز پیش از ستاد ملی مقابله با بیماری کرونا گلایه کردم افزود: اتفاق ناگواری افتاده و اقدامات ستاد ملی کرونا کمرنگ شده است.
وی اظهار کرد: وقتی رئیس جمهور که تا مدتی قبل در جلسات حضور پیدا نمی‌کرد، در جلسات بیش از ده‌ها نفر و حرم امام خمینی(ره) حاضر می‌شود و وقتی رئیس مجلس در جلساتی با بیش از ده‌ها نفر حاضر می‌شود، نشان می‌دهد مقابله با بیماری کرونا کمرنگ شده است.
مقام معظم رهبری الگوی بی‌بدیل هستند
نماینده مردم قاین و زیرکوه در مجلس شورای اسلامی گفت: در مبارزه با بیماری کرونا، الگوی بی‌بدیل، مقام معظم رهبری هستند چراکه در عمل نشان دادند کرونا هنوز جایگاه پلیدش را دارد و در جلسات تنها حاضر می‌شوند و حتی در حرم امام خمینی(ره)، تولیت حرم، ایشان را همراهی نمی‌کرد و تنها بودند.
اسحاقی با بیان این‌که مردم به مسئولان نگاه می‌کنند تصریح کرد: باید دوباره همان اراده چند وقت پیش را داشته باشیم و باید مُبلغ مبارزه با بیماری کرونا باشیم.
ستاد مقابله با بیماری کرونا نسبت به پروازهای خارجی ورود نمی‌کند
وی با بیان این‌که در ستاد ملی مقابله با بیماری کرونا مقداری بی‌توجهی می‌شود اظهار کرد: شاهد این هستیم ستاد ملی مبارزه با بیماری کرونا مانند قدیم اقدام نمی‌کند و حتی در خصوص پروازها و سفرهای داخلی ورود نمی‌کند چه برسد به پروازهای خارجی.
عضو کمیسیون بهداشت و درمان مجلس شورای اسلامی گفت: رسانه‌ها کیش و قشم را نشان می‌دادند که انبوهی از جمعیت در آن‌جا بود و حتما گردشگر خارجی نیز در آن‌جا حاضر هستند.
پروازهای مسافران بین‌المللی کنترل شود
اسحاقی افزود: با همان اراده‌ای که جلوی شیوع ویروس کرونا در کشور گرفته شد، باید پروازهای مسافران بین‌المللی کنترل شود.
وی تأکید کرد: باید نسبت به ورود مسافران خارجی دقت کنیم و پروتکل‌های بهداشتی در ورود آن‌ها به دقّت رعایت شود.
نماینده مردم قاین و زیرکوه در مجلس شورای اسلامی گفت: ستاد کرونا توضیح دهد برای چکاپ مسافران و گردشگران خارجی چه تمهیداتی انجام داده است؟ چراکه اگر تمهیدات و دقتی صورت نگیرد، ممکن است دریافت‌کننده ویروس کرونا باشیم.
اسحاقی با بیان این‌که اصل بر کنترل پروازهای مسافران خارجی است افزود: در داخل کشور نیز نسبت به حضور افراد در نقاط مختلف و تجمعات باید نظارت شود.
وی تأکید کرد: زمانی وضعیت یک شهر آبی می‌شود که مردم دستورهای بهداشتی را رعایت کردند اما اگر دستورهای بهداشتی رعایت نشود، دوباره وضعیت بدتر می‌شود.
عضو کمیسیون بهداشت و درمان مجلس شورای اسلامی با بیان این‌که در حقوق بین‌الملل حق حاکمیت کشورها وجود دارد و کسی نمی‌تواند در امور کشوری دیگر دخالت کند گفت: سازمان بهداشت جهانی مکرر توصیه‌هایی می‌کند و به صورت آنلاین پیام‌ها را می‌فرستد و پیام‌ها را ابلاغ می‌کند که این توصیه‌ها در برخی کشورها، مقررات و اجرایی می‌شود و برخی کشورها آن را اجرا نمی‌کنند.
اسحاقی با بیان این‌که سازمان بهداشت جهانی مرجع علمی و متشکل از بسیاری از دانشمندان و صاحب‌نظران است افزود: این هنر کشورها را نشان می‌دهد که چگونه توصیه‌ها را در مهار بیماری کرونا اجرا کنند.
وزارت بهداشت مراتب نگرانی‌اش را به سازمان بهداشت جهانی اعلام کند
وی در خصوص جهش ویروس کرونا در کشورهای اروپایی و آمریکا اظهار کرد: وزارت بهداشت باید مراتب نگرانی خودش را به سازمان بهداشت جهانی اعلام کند.
نماینده مردم قاین و زیرکوه در مجلس شورای اسلامی گفت: دانشمندان باید بررسی کنند که جهش‌یافتگی ویروس کرونا بر اثر واکسن‌های اروپا و آمریکا بوده یا به دلیل ماهیت آن بود که خودش را تغییر می‌دهد.
خاورستان

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا