سیاسی

صندوق مهر امام رضا (ع) از صنعتی‌سازی در روستاها حمایت می‌کند

به گزارش نسیم قائن ، اصغر نوراله زاده امروز در دیدار با معاون برنامه ریزی و اشتغال استانداری خراسان جنوبی خواستار توجه بیشتر به اشتغال های روستایی شد و اظهار کرد: باید صنعتی سازی روستاها را با جدیت بیشتری دنبال کنیم و این بدان معنا نیست که به دنبال ایجاد شهرک های صنعتی بزرگ در روستاها باشیم بلکه باید برای ایجاد تولیدات خرد در روستاها و تامین مایحتاج کشور از این طریق بیشتر از گذشته تلاش کنیم.
وی گفت: خراسان جنوبی به دلیل مرز مشترک و طولانی که با کشور افغانستان دارد میتواند از این امر به خوبی برای گسترش توان تولیدات روستایی و مرزنشین به خوبی استفاده کند.
وی بیان کرد: برای اینکه واحد های تولیدی بتوانند موفق باشند باید آنها را مانند یک زنجیره به هم متصل کرد و در بحث تولید توزیع و خدمات و ارائه به بازار ها همه این خوشه ها با هم به یک تولید قوی تبدیل شوند.
مدیرعامل صندوق مهر امام رضا (ع) افزود: امروز بیشترین محصولاتی که ساخت کشور هایی مانند چین و تایلند و … است توسط مردم روستایی تامین و تولید می شود که این امر در کشور ما می تواند مورد توجه باشد اما باید برای موفقیت در این امر به افزایش کیفیت و افزایش دانش های روز بیشتر توجه کنیم.
نوراله زاده با اشاره به موفقیت آمیز بودن طرح هایی مانند طرح ترسیب کربن و صندوق های خرد زنان روستایی که در استان خراسان جنوبی به صورت پایلوت انجام شده است افزود: تولیدات بومی این استان که ریشه در فرهنگ این منطقه دارد نیز میتواند یکی دیگر از راه کار های موثر و موفقیت آمیز برای افزایش درآمد مردم این استان باشد.
وی خواستار توجه به آموزش های فنی و حرفه ای و محصولات صنعتی در استان شد و بیان کرد : این صندوق نیز حمایت های لازم را دراین راستا به صورت کامل انجام می دهد.
مدیرعامل صندوق مهر امام رضا (ع) اظهار کرد: برای کاهش نرخ تمام شده تولیدات باید مدل جدید در تولیدات ارائه دهیم تا بتوانیم موفق باشیم.
وی خواستار همکاری بیشتر ادارات برای تسهیل امر سرمایه گذاری دراستان شد و افزود : وقتی سرمایه گذاری وارد استان می شود باید ابتدا به او فرصت داد تا کار راشروع کند و سپس از او عوارض و غیره گرفته شود.
نوراله زاده گفت: استفاده از پتانسیل های خوب مردمی دراستان خراسان جنوبی برای تولیدات خرد می تواند راه گشای خوبی برای ایجاد و افزایش مشاغل خرد خانگی باشد.
نگاه به اشتغال منطقه ای و بر اساس توازن منطقه ای باشد
معاون برنامه ریزی و اشتغال استانداری خراسان جنوبی در این دیدار ، این استان را دارای پتانسیلهای خوب اقتصادی برای برون رفت از رکود اقتصادی معرفی کرد و گفت: نگاه به اشتغال باید نگاهی منطقه ای و بر اساس توازن منطقه ای باشد.
علی رضایی بابیان اینکه خراسان جنوبی دارای مرزهای امنی است که این خود باعث جذب تجار افغانستان و برای تجارت با ایران شده است افزود : باید برای افزایش اشتغال به سمت صنایع تبدیلی در بخش کشاورزی و خدمات برویم.
وی تثبیت اشتغال موجود استان را به دلایل خاص منطقه یکی از دغدغه های اصلی استانداری خراسان جنوبی ذکر کرد و افزود: با ایجاد سرکنسولگری ایران و افغانستان فرصت های خوبی برای ایجاد اشتغال و افزایش صادرات استان فراهم می شود.
معاون برنامه ریزی و اشتغال استانداری خراسان جنوبی با بیان اینکه مطالعات خوبی در بخش فرآوری محصولات صنعتی استان انجام شده است افزود : امیداست با همکاری صندوق مهر امام رضا (ع) بتوانیم فرصت های سرمایه گذاری خاصی رابرای استان مان فراهم کنیم.
منبع:تسنیم
انتهای پیام/

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا