سیاسی

شهید ناصری در بُعد مدیریتی بی نظیر بود/شهادت کلید فتح وپیروزی است

به گزارش نسیم قائن ، سردار قاسمی فرمانده سپاه انصار الرضا(ع) شب گذشته در یادواره سردار شهید حاج محمد ناصری و سالگرد تدفین شهدای گمنام جبل النور قاین اظهارکرد: امیدواریم که همه ما بتوانیم راه شهدا را ادامه دهیم و فرهنگ ایثار و شهادت را به عنوان یک گفتمان الهی وفضیلت بخش و یک فرهنگ جهادی در زندگی خود الگو قرار دهیم.
وی ادامه داد: شهدا حجت خدا بر روی زمین هستند وشهادت کلید فتح وپیروزی است .
فرمانده سپاه انصار الرضا(ع) خراسان جنوبی در ادامه گفت: شهادت و دفاع مقدس و کمک های مومنانه و کار جهادی واژه های مقدسی است که در کشور ما احیا شده است و تداوم دارد.
سردار قاسمی با بیان این که دفاع مقدس امروز یک ارزش ماندگار است و ارزشی است که هیچ گاه کهنه نمی شود وفراموش نمی شود گفت: کمک های مومنانه، نوع حضور رزمندگان ما در دفاع مقدس و پشتیبانی از جبهه های مقاومت یک نمونه است ای که درکشور ما زنده شد.
فرمانده سپاه انصار الرضا(ع) خراسان جنوبی با اشاره به رشادت های شهید شهیدمحمد ناصر ناصری گفت: این شهید بزرگوار قبل از پیروزی انقلاب اسلامی در حمایت از امام و انقلاب پیشگام بود و با پیروزی انقلاب از پیش قراولان تشکیل سپاه بود.
وی ادامه داد:شهید ناصری اولین مسئول نهضت های آگاهی بخش سپاه در بیرجند بود وهمزمان با تهاجم شوروی به افغانستان ،برای ساماندهی و آموزش و مدیریت مجاهدین افغانی تلاش بسیاری داشت.
سردار قاسمی اضافه کرد:شهید ناصری در راه اندازی سپاه قاین و گناباد بسیار نقش داشت و در سال۶۲ به فرماندهی سپاه بیرجند نیز منصوب شد
وی گفت:شهید ناصری ضمن پشتیبانی و کمک به جبهه مجاهدین افغانستان در کمک به بسیجیان وسپاه کوتاهی هم نکردند.
سردار قاسمی با بیان این که شهید ناصری در بعد مدیریتی بی نظیر بود گفت:در بحث ارتباط با ملل اسلامی و جبهه مقاومت نیز پیشگام بود و در ساماندهی جبهه های مقاومت نیز حضور و مدیریت داشت و ساماندهی جبهه حزب الله از اقدامات ارزشی شهید ناصری بودو
فرمانده سپاه انصار الرضا(ع) در ادامه سخنان خود ،با اشاره به کمک های مومنانه که این روزها در عرصه های مختلف به مردم نیاز مند ارائه می شود گفت: امروز یکی از کمک های مومنانه ی مخلصانه،ترویج فرهنگ شهادت است
وی افزود:ایثار گران و رزمندگان دفاع مقدس تا نفس دارند و توان دارند و بیان دارندبایددر بحث ارزشهای ماندگار دفاع مقدس کار کنند و بنویسند .
سردار قاسمی اظهارکرد:امروز روحیه انقلابی و فرهنگ جهادی در کشور زنده است و بیش از ۴۵ هزار گروه جهادی در کشور ساماندهی شده است و هرجا نیاز است فی سبیل الله حضور دارند و این ها از گفتمان ایثار و مقاومت و شهادت سرچشمه گرفته است .
وی افزود:امروز کمک های مومنانه فقط یک بسته معیشتی نیست بلکه امروز کمک جهیزیه تا آب رسانی و احیاء آب که مایع حیات است و متاسفانه با بحران کم آبی و بی آبی مواجه هستیم دراین جهت سوق داده می شود و خیرین دراین جهت حرکت می کنند و این کار بزرگی است که واژه کمک های مومنانه این فرهنگ را ایجاد کرده استو
قاسمی بیان داشت:امروز قرارگاههای جهادی در دولت انقلابی و مردمی شکل گرفته است و امیدواریم این مشکلات پیش روی مردم و مشکلات گره خورده را روحیه انقلابی و جهادی حل کند.
وی در ادامه گفت:ما به گفتمان شهدا نیاز داریم ،ما به این زیارتگاهها که پایگاههای فرهنگی ومعنوی ما هستند نیاز داریم و نباید پایگاههای شهدای گمنام ما فراموش شود .
درابتدای جلسه سرهنگ فرحبخش ثانی فرمانده سپاه ناحیه قاینات نیز با بیان این که خانواده های شهدا اسوه های صبر و استقامت هستند گفت:شهدا درس مقاومت را به جهان آموختند و خوشا به حال آن مادرانی که این گوهرهارا در دامان خود پروراندند.
وی ادامه داد:شهدا زنده های واقعی هستند وحق بزرگی برگردن تک تک مادارند وما آبرو و پیشرفت و استقلال واقتدار کشور را مدیون خون شهدا هستیم.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا