سیاسی

سهمیه ۱۰ هزار تن جو به خراسان جنوبی طی روزهای آینده اختصاص می‌یابد/انتقاد نماینده قاینات وزیرکوه از تعطیلی دوهفته ای مجلس

به گزارش نسیم قائن ، سلمان اسحاقی صبح امروز در جمع خبرنگاران به دیدار اخیر خود با رئیس سازمان امور عشایر اشاره و اظهار کرد: در این دیدار بعد از توضیح شرایط و مشکلات عدیده دامداران و عشایر استان و لزوم توجه جدی و فوری به آنها، موارد مهمی از جمله اعطای تسهیلات قرض الحسنه با بازپرداخت ۵ ساله، اعطای ۱۰۰ میلیارد ریال تسهیلات ۸ درصد به تعاونی‌های حوزه انتخابیه جهت خرید علوفه برای عشایر، تخصیص ۱۰ هزار تن جو به استان طی روزهای آینده، مشارکت با سازمان راهداری به منظور احداث جاده خاک به گرم تمام شده و همچنین مساعدت در اجرای پروژه انتقال آب به منطقه ملک چاه رویی نهبندان با عنایت به دستور قبلی وزیر جهاد، برنامه ریزی و تصمیم گیری شد.
وی بیان کرد: همچنین مقرر شد در خصوص استمهال وام‌های عشایری، پرداخت وام بلاعوض به عشایر و دامداران، خرید تضمینی دام و صدور مجوز انتقال دام به سایر استان‌ها نیز بررسی‌های لازم صورت گرفته و با همکاری و مساعدت مجلس و دولت تصمیم‌های مناسبی در اسرع وقت در این موارد اتخاذ شود.
نماینده مردم شهرستان‌های قاینات و زیرکوه در مجلس شورای اسلامی گفت: امید است با پیگیری مسئولان اجرایی استان و شهرستان‌ها و همچنین تلاش تعاونی‌های مربوطه، شاهد کاهش آلام و دردها و مشکلات عشایر و دامداران به خصوص در شرایط حاد به وجود آمده باشیم.
اسحاقی ادامه داد: همچنین در دیدار بامعاون امور دام وزیر جهاد نیز تصمیمات بسیار خوبی برای حل مشکلات دامداران و مرغداران استان اتخاذ شد.
وی تصریح کرد: در این دیدار مقرر شد ضمن صدور مجوز انتقال دام مازاد استان به استان‌های دیگر، سهمیه جو و ذرت استان بیش از دوبرابر میزان تعیین شده افزایش یابد.
نماینده مردم شهرستان‌های قاینات و زیرکوه در مجلس شورای اسلامی افزود: همچنین پیگیری‌های لازم از شرکت پشتیبانی امور دام جهت خرید تضمینی دام استان و همچنین در نظر گرفتن خشکسالی به عنوان یکی از موارد پایه بیمه دام صورت گرفت که امید است با همکاری دیگر نمایندگان و مسئولان اجرایی استان قدمی در راه حل مشکلات کشاورزان و دامداران برداشته شود.
تعطیلی دو‌هفته ای مجلس؛تدبیر خانه ملت نیست،تدبیر هیئت رئیسه است
نماینده مردم شهرستان‌های قاینات و زیرکوه در مجلس شورای اسلامی از تعطیلی دو‌هفته ای مجلس انتقاد کرد وگفت: این تعطیلی تدبیر خانه ملت نیست،تدبیر هیئت رئیسه است،باید این تدبیر را یک پیشنهاد از سوی هیئت رئیسه بدانیم و تصمیم در این خصوص را به آرای نمایندگان در صحن بسپاریم .
وی بیان کرد: باید بمانیم و فکری به حال نظارت بر مذاکرات،نظارت بر بازار، تامین نهاده های دامی و به حال بی آبی استان هایی که لبان مردمانش از تشنگی خشک است داشته باشیم
اسحقاقی ادامه داد: باید بمانیم که اگر برویم ، سنگر خط مقدم دفاع از مردم را خالی کرده ایم . نگویید سرکشی ، مجازی ، ویدیوکنفرانس و….باید همراه کارگرانی که با همین کرونا در کارخانه ، معدن ، کوی و برزن مانده اند تا صنعت ، معدن ، رفاه و خدمت به مردم تعطیل نشود ، در محل کار بمانیم

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا