سیاسی

سهمیه شهرستان قاینات از مسکن شهری به ۵۰۰ واحد رسید

به گزارش نسیم قائن ،سلمان اسحاقی نماینده مردم قاینات و زیرکوه صبح امروز در جلسه شورای مسکن که با حضور مدیر کل مسکن و شهرسازی استان برگزار شده بود پس از اعلام سهمیه شهرستان قاینات مبنی بر این که ۴۱۰ واحد سهم قاینات است خطاب به مدیر کل گفت: اگرچه این میزان از ۳۵ درصد سهمیه مسکن شهری استان است اما درسفر آقای نوبخت رئیس سازمان برنامه و بودجه وتابش رئیس بیاد مسکن کشوربه خراسان جنوبی تاکید شد که قاینات و زیرکوه باید در طرح مسکن شهری ویژه دیده شوند وحتی آقای معتمدیان هم روی این موضوع تاکید کردند.
وی با نقد بر بی عدالتی در تقسیم سهمیه شهرستان قاینات در واحد های مسکن شهری گفت: چرا در تقسیم این گونه سهمیه ها سریع مسئله محرومیت سایر شهرهای استان مطرح و مارا از حق قانونی مان محروم می کنیدوبه نوعی سهمیه ما کم می شود؟؟
اسحاقی با بیان این که سهم استان ۵هزار واحد مسکن شهری است و فعلا ۳۵ درصد سهمیه تقسیم شده است لذا باید سهم قاینات از ۴۱۰ واحد افزایش یابد وکاری هم به شرط گذاشتن از ۱۵۰۰ سهم باقی مانده بعد از جذب سهمیه اصلی نداریم و قطعا با پیگیری مستمر مسئولین شهرستان از این تعداد هم سهم زیادی حق شهرستان قاینات خواهد شد.
پس از صحبت های نماینده ،آسمانی مقدم مدیر کل مسکن و شهرسازی سهمیه قاینات را به ۵۰۰ فقره افزایش داد و گفت:در صورتی که ظرف ۴۰ روز تعداد سهمیه جذب شود از ۱۵۰۰ واحد شناور هم به تناسب سهم خوبی به قاینات تعلق خواهد گرفت.
کریمی فرماندار قاینات در این جلسه اظهار داشت: مهمترین نیاز امروز جامعه به ویژه برای جوانان، تأمین مسکن مناسب است. لذا با عنایت ویژه جناب مهندس معتمدیان استاندار معزز خراسان جنوبی برای پنج نقطه شهری شهرستان قاینات ( قاین، خضری دشت بیاض، نیمبلوک، اسفدن و آرین شهر) تسهیلات لازم برای ساخت مسکن اقشار کم درآمد تأمین شده است.
وی افزود:در این طرح جهت ساخت هر واحد مسکونی شهری ۵۰ میلیون تومان تسهیلات قرض الحسنه ۱۲ ساله و ۳۰ میلیون تومان تسهیلات بلاعوض به افراد واجد الشرایط پرداخت خواهد شد.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا