سیاسی

سخنگوی کمیسیون امنیت ملی: دولت انگلیس باید خسارت‌های وارده به سفارت ایران را جبران کند

به گزارش نسیم قائن ، سید‌حسین نقوی‌حسینی سخنگوی کمیسیون امنیت‌ ملی‌ و‌ سیاست‌خارجی مجلس شورای اسلامی در گفت‌وگو با خبرنگار پارلمانی خبرگزاری تسنیم با اشاره به حمله تعدادی از عناصر طرفدار فرقه شیرازی‌‌ها به سفارت ایران در لندن، گفت: این فرقه سال‌هاست که تحت حمایت دولت انگلستان در حال فعالیت است و دولت انگلیس، رسانه و امکانات در اختیار اعضای این فرقه قرار داده است؛ دلارهای نفتی رژیم آل سعود نیز در جهت تقویت این فرقه هزینه می‌شود.
بیشتر بخوانید:
بررسی حمله به سفارت ایران در انگلیس با حضور معاونان ظریف
وی با مطرح کردن این پرسش که “پلیس محافظ سفارتخانه در زمان حمله به سفارت کجا بوده است که مهاجمان توانسته‌اند به‌راحتی وارد سفارتخانه شوند و به‌مدت ۲ ساعت دست به اقداماتی از جمله پایین آوردن پرچم زده‌اند؟”، اظهار داشت: کوتاهی پلیس لندن در این مسئله کاملاً مشهود است، دولت و پلیس انگلیس نمی‌توانند این کوتاهی را توجیه کنند.
سخنگوی کمیسیون امنیت‌ ملی مجلس با تأکید بر اینکه دولت انگلیس باید پاسخگوی کوتاهی خود در این مسئله باشد، تصریح کرد: دستگاه دیپلماسی باید با جدیت این مسئله را پیگیری و خواستار پاسخگویی مسئولان دولت انگلستان باشد.
نقوی‌حسینی در پایان با بیان اینکه دولت انگلیس باید از دولت و مردم ایران عذرخواهی کند، خاطرنشان کرد: دولت انگستان باید خسارت‌های وارده به سفارت ایران را جبران کند.
انتهای پیام/*

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا