سیاسی

«سامانه سینا» با همکاری استانداری خراسان جنوبی اجرا می‌شود

به گزارش نسیم قائن ، احمد یعقوبی ظهر امروز در جمع خبرنگاران اظهارکرد: سامانه یکپارچه نشانی ایرانیان با عنوان سینا از پروژه‌هایی است که شرکت های پست با همکاری استانداری‌ها در سراسر کشور منعقد می‌کنند.
وی افزود: در این سامانه تمامی نشانی ها به صورت نوشتاری وبه حالت مختصات ثبت می شود و به هر مکانی مختصات جغرافیایی خاص داده می‌شود و بر اساس سامانه اطلاعات ثبت می‌شود.
وی تصریح کرد: شرکت پست برای تمامی اماکن تجاری در کل کشور کد پستی ده رقمی اختصاص داده و با این کد آدرس ومکان در سامانه سیناثبت می گردد.
یعقوبی بااشاره به ویژه گی های این طرح اظهارکرد:برای هر شهروند یک نشانی الکترونیکی با رمز عبور کد ملی وی ایجاد تا تمامی سازمانها و نهادها بتوانند با مخاطب خود به صورت مستقیم ارتباط برقرار کنند و تمامی نامه‌ها، قبوض خدماتی، خدمات بانکی به این نشانی ارسال می شود.
معاون فنی اداره کل پست خراسان جنوبی اظهارکرد:فناوری اطلاعات وIT در زندگی ما تاثیر دارد و در خدمات پست هم از جایگاه زیادی برخوردار است.
علی الهامی افزود:خدمات پستی دارای ۳ جنبه، فیزیکی، الکترونیکی وخدمات مالی است وخرید وفروش اینترنتی از هر ۳ جنبه برخوردار است.
وی تصریح کرد: ارائه ثبت نام کارت ملی وهوشمند، اظهار نامه مالیاتی، خدمات کارت هوشمند وسوخت، مسکن مهر،آزمون های دانشگاه ها،بیمه سلامت، یارانه ها، تقاضای تبدیل اسناد مالکیت و سرویس پلمپ دفاتر تجاری از جمله خدمات پست خراسان جنوبی است.
منبع:تسنیم

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا