سیاسی

سال۹۷، سال جذب سرمایه گذاری و اشتغال برای قاینات/وضعیت مطلوب شهرستان در طرح های اشتغال زایی روستایی

به گزارش نسیم قائن ، بهمن کهن ترابی فرماندار قاین در اولین جلسه کمیته اشتغال وسرمایه گذاری شهرستان در سال ۹۷ که در سالن اجتماعات پیامبر اعظم(ص) برگزار شداظهارکرد: اولویت اول دولت یازدهم و در حال حاضر دولت دوازدهم بر ایجاد اشتغال و سرمایه گذاری است .
وی با تاکید بر همکاری همه نهاد و ادارات در راستای ایجاد اشتغال پایدار و جذب سرمایه گذار در شهرستان اظهارکرد: تابلوی سرمایه گذاری شهرستان تهیه شده است که نشان از قابلیت ها و ظرفیت های مهم شهرستان می باشد ودر همایش فرمانداران ادوار گذشته شهرستان که در سال گذشته برگزار شد این تابلو در اختیار آنها گذاشته شد تا بتوانیم از تجربیات و هم چنین نفوذی که قطعا دارند برای پیشرفت شهرستان استفاده کنیم.
وی افزود: این همایش بسیار تاثیر گذار بود و سرمایه گذاران بخش خصوصی اعلام آمادگی کرده اند که در شهرستان قاینات سرمایه گذاری کنند.
کهن ترابی از اعلام آمادگی یکی از سرمایه گذاران تا ۴۰ میلیارد تومان بدون دریافت تسهیلات در قاینات خبر داد وگفت: لازم است که قابلیت ها وفرصت های شهرستان معرفی و این افرادرا برای سرمایه گذاری تشویق کنیم .
فرماندارقاین با بیان این که در حال حاضر اولویت دولت مسائل سیاسی و اجتماعی وفرهنگی نیست و این موارد در جای خود نیز مهم هستند گفت: حل بحران بیکاری و معیشت مردم وایجاد اشتغال اولویت های اول دولت است .
وی ادامه داد:سرمایه گذاران قاینی مقیم سایر شهرستان ها وحتی خارج از کشور شناسایی شوند و از آنان در خواست شود تا در شهرستان سرمایه گذاری کنند.
فرماندار با بیان این که شرایط برای حضور سرمایه گذاری در شهرستان بهتر شده است و عمران شهری به سمت و سوی خوبی پیش می رود گفت:امید واریم سال ۹۷ سال جذب سرمایه گذاری و اشتغال برای شهرستان باشد .
وی تاکید کرد:همه نهادها و ادارات باید کمک کنند وبرای رونق شهرستان از هیچ کوششی دریغ نکنند و روند کار سرمایه گذاران بایستی تسهیل یابد .
کهن ترابی با بیان این که در سال گذشته ۱۷ کمیته اشتغال و فنی در شهرستان برگزار و۱۰۳ مصوبه داشته ایم گفت: قاینات ۱۳۸۶ تعهد اشتغال داشته است که ۱۴۲۹ نفر تحقق یافته است .
وی با اشاره به تعهد اشتغال فولاد قاین که حدود ۲۰۰ نفر در سال گذشته بود گفت: با توجه به قولی که مسئولین فولاد داده بودند برای آنها تعهد اشتغال گذاشته شد که متاسفانه محقق نشد وقطعا اگر این تحقق می یافت میزان تعهد اشتغال شهرستان از ۱۰۴ درصد هم بیشتر بود .
فرماندار در ادامه گفت:دولت در حوزه اشتغال روستایی توجه ویژه ای داشته است و شهرستان قاینات از وضعیت مطلوبی در طرح های اشتغال روستایی و تکاپو برخوردار است .
وی افزود: در شهرستان قاینات ۱۳۳ طرح در حوزه اشتغال روستایی با اعتبار ۸۱۰ میلیارد ریال مصوب شده است که تاکنون ۴۹ طرح با اعتبار ۴۰۰ میلیون ریال مصوب نهایی و به بانک معرفی شده اند.
فرماندار قاین با بیان این که برای بازار فروش محصولات هم گام هایی بر داشته شده است گفت: با راه اندازی بازارچه صنایع دستی در شهر خضری دشت و بیاض وهمچنین ایجاد بازارچه هایی در حاشیه جاده قاین توسط شهرداری در آینده قطعا مشکل فروش محصولات تا حدودی حل خواهد شد .
کهن ترابی از افتتاح طرح های اشتغال زایی در آینده ای نزدیک در شهرستان قاین خبر داد وگفت: چندین طرح سرمایه گذاری هم در دستور کار قرار دارد و امید است که بتوانیم در رفع بیکاری جوانان شهرستان گام های موثری برداریم.
فرماندار از افتتاح کارخانه آب بسته بندی در شهرستان خبرداد و کارخانه UPVC نیز مشکلات و موانع آن رفع شده است وامیدواریم هرچه سریعتر راه اندازی شود.
وی افزود: در خصوص بازار محصولات گلخانه ای نیز مشکلی نداریم و رایزنی هایی با سرمایه گذاراران انجام شده است .وامیدواریم که بتوانیم چرخه آموزش و حمایت و تولید و فروش شهرستان را با کمک هم بسازیم و مشکل بیکاری را کمتر کنیم و معیشت مردم را به سطح مطلوب تری برسانیم .
فرماندار در پایان با تاکید بر خرید همه ادارات و نهادها از کالای ایرانی گفت:تا جایی که امکان دارد ادارات و نهادها از بازار شهرستان و محصولات داخلی شهرستان استفاده کنند.
انتهای پیام/

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا