سیاسی

سازمان‌ملل: اوضاع انسانی در یمن به‌شدت بحرانی است

به گزارش نسیم قائن ، به نقل از خبرگزاری فرانسه، شورای امنیت سازمان ملل متحد در بیانیه‌ای که روز پنجشنبه به‌تصویب رسید اعلام کرد اوضاع انسانی در یمن به‌شدت بحرانی است طوری که ۲۲ میلیون و ۲۰۰ هزار نفر از مردم این کشور از این به بعد به کمک نیاز دارند.
شمار افرادی که در یمن به کمک نیاز دارند نسبت به گزارشی که سازمان ملل متحد سال گذشته ارائه کرد سه میلیون و ۴۰۰ هزار نفر افزایش یافت.
سازمان ملل متحد در این بیانیه که بعد از چند هفته مذاکره فشرده با هدایت انگلیس صادر شد از ادامه وخامت اوضاع انسانی در یمن و پیامدهای انسانی ویرانگر این بحران بر غیرنظامیان ابراز تأسف کرد.
از سوی دیگر محمد علی الحوثی رئیس کمیته عالی انقلابی یمن در صفحه شخصی خود در پایگاه توئیتر نوشت: موشک‌ها به‌وسیله هواپیما‌های آمریکایی به یمن قاچاق و از پایگاه السلیل و خالد در طائف و از دیگر پایگاه‌ها به مناطق دیگر منتقل می‌شود. این موضوع شناخته‌شده‌ای است که مردم یمن در سه سال تجاوز آمریکا و عربستان سعودی و همپیمانانش آن را لمس کرده‌اند، ازاین‌رو باید ژنرال وتل (فرمانده ستاد فرماندهی مرکزی ارتش آمریکا) و مجلس سنای آمریکا بدانند که ما فریاد می‌زنیم: آمریکا مردم یمن را به‌قتل می‌رساند.
انتهای پیام/.*

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا