سیاسی

ساخت زائر سرای خراسان جنوبی در مشهد نیازمند کمک های مردمی

به گزارش نسیم قائن ، حجت الاسلام نوفرستی قائم مقام نمایندگی ولی فقیه در استان ، درهمایش استانی مسئولین و معاونین ستادهای بازسازی عتبات عالیات استان که در شهرستان قاین برگزار شد با اشاره به فرارسیدن رحلت امام خمینی(ره) گفت: انقلاب اسلامی بدون نام امام خمینی(ره) شناخته شده نیست .
وی افزود: امام خمینی (ره) مروج اسلام ناب محمدی بود.
حجت الاسلام نوفرستی درادامه به اقدامات بسیار زیبای عتبات عالیات در عراق و حتی در سطح کشور با برگزاری موکب های اربعین و پذیرایی از زائرین اباعبدالله الحسین(ع) اشاره کرد و گفت:این یک فرصت استثنایی است که در اختیار ماست تا برای زیارتگاههای ائمه اقداماتی را انجام بدهیم.
حجت الاسلام نوفرستی به ساخت زائر سرای خراسان جنوبیها در مشهد اشاره داشت و گفت: این زائر سرا که کار ساخت آن آغاز شده است نیازمند همکاری همه مردم خراسان جنوبی است تا با ساخت این زائر سرا بتوانیم دلدادگان امام رئوف را که ممکن است سالهای متمادی به دلیل هزینه های سفر نتوانستند به زیارت امام رضا(ع) بروند را با کمترین هزینه ممکن دراین زائر سرا اسکان دهیم و لذا درخواست ما از همه مسئولین ستادعتبات عالیات استان خراسان جنوبی این است که برای ساخت و تکمیل این زائر سرا نیز نسبت به جمع آوری کمک های مردمی اقدام کنند.
کریمی فرماندار قاین دراین همایش ،به همدلی و همکاری بسیار خوب مردم قاینات در عرصه های مختلف اشاره داشت و گفت:در بیماری کرونا مردم قاینات بازهم نشان دادند که کمک به دیگران و نیازمندان بسیار برایشان ارزشمند است به طوری که قریب به ۵ میلیارد تومان در مبارزه با کرونا کمک کردند و بیش از ۱۲ هزار بسته معیشتی به همت مردم قاینات در بین نیازمندان توزیع شد.
وی به همبستگی بین دو کشور عراق و ایران اشاره کرد و گفت: چند سالی است که با همت مردم ایران و عراق حرمین شریفین بازسازی می شود ومردم کشور ما با عشق و ارادت در این امر سهیم هستند.
کریمی افزود: امروز اگر در شاخصه های توسعه فرهنگی ،امنیت،موقوفات و بازسازی عتبات عالیات می درخشیم به پاس زحمات مردم و نیروهای نظامی و انتظامی است.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا