سیاسی

ساخت اِلمان شهدای گمنام دانشگاه آزاد قاین تا پایان سال/تامین ۵۰درصد اعتبار از سوی بنیاد حفظ آثار خراسان جنوبی

به گزارش نسیم قائن ، محبوب معاون دفتر حفظ آثار و ارزشهای اسلامی خراسان جنوبی در جلسه شورای هماهنگی حفظ آثار ونشر ارزش های دفاع مقدس شهرستان قاینات با اشاره به این که در شهرستان قاینات شهدای گمنام در آرین شهر،موسویه،نیمبلوک،خضری،شهر قاین و دانشگاه آزاد اسلامی این شهر مدفون هستند در برخی از نقاط شهرستان اقدامات بسیار خوبی برای محل دفن شهدا انجام شده است و با کمک های مردم و دولتی و بنیاد حفظ آثار،اِلمان هایی برای شهدا نصب و یا در حال اجراست.
وی ادامه داد: شهدای گمنام دانشگاه آزاد اسلامی قاین با گذشت ۶سال از دفن این شهدا در دانشگاه، تنها شهدای مدفون شهدا در دانشگاههای استان هستند که هنوز المان ندارند.
وی ضمن درخواست از ریاست دانشگاه آزاد مبنی بر شروع کار ساخت المان شهدای دانشگاه آزاد قاین گفت: ۵۰ درصد اعتبار برای ساخت وتکمیل گلزار شهدای گمنام را بنیاد حفظ آثار ارزش های دفاع مقدس تقبل می کند ومابقی از محل کمک های خودیاری و شهرستانی تامین و تا پایان سال این طرح به اتمام برسد.
محبوب با انتقاد از این که مسیر اصلی ورودی به سمت مزار شهدای گمنام جبل النور قاین نیز بسته شده است از مسئولین خواست تا با نصب تابلو در ورودی پارک جنگلی قاین محل دفن شهدا و مسیر ورودی مشخص و جاده منتهی به جبل النور نیز با همکاری مسئولین شهرستانی آسفالت شود.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا