اخباراسلایدر بزرگشهرستان

ساختار سازمانی شهرداری ایراد دارد/ بلوار شهید سلیمانی یک کار کارشناسی نشده بود/ از تخلفات ساختمانی به راحتی نمی گذریم

به گزارش نسیم قاین؛یدالله غلام پور شهردار قاین در دومین نشست خبری با اصحاب رسانه با بیان این که شهرداری نهادی خدمتگذار است گفت: این نهاد شبانه روزی برای مردم این شهر خدمت می کند.

وی با بیان این که من با هدف خدمت به این شهر آمده ام گفت:افتخار من این است که به شهر خود برگشته ام تا به مردم خدمت کنم.

 

شهردار قاین در ادامه بیان داشت: ساختار سازمانی شهرداری قاین ایراد دارد و در اولین گام ضرورت دیدم که ساختار اداری شهرداری باید تغییر کند.

 

غلام پور گفت: در شهرستان قاینات مشکلات برزمین مانده چندین ساله زیادی داریم وهر روز بیش از ۵۰ درصد وقت من درگیر مسائل و مشکلات گذشته است و نارضایتی از مشکلات شهرداری در شهر بسیار بالاست.

وی افزود: ۳۰ سال است که افراد مختلف به شهرداری قاین مراجعه کرده اند ولی مشکلات آنها حل نشده است چرا که ساختار شهری ایراد دارد و وقتی که طرح جامع شهری ایراد داشته و بازنگری به موقع انجام نشده و طرح تفضیلی شهر هم ایراد دارد، مردم هم به مشکل برمی خورند واین حق مردم نیست که این گونه با مشکلات دست و پنجه نرم کنند.

 

غلامپور در ادامه اظهارکرد: شهرداری قاین ،شهرداری درجه ۸  است وحق شهرداری قاین است که سازمان های مستقل داشته باشد و به دنبال این هستیم که سازمان آتش نشانی و سازمان سیما و منظره شهری داشته باشیم و تقسیم کار در شهر صورت بگیرد .

 

بودجه ۶۷ میلیاردی شهرداری قاین در سال آینده

 

غلام پور در خصوص طرح جامع شهری گفت: پیگیری برای بازنگری طرح انجام و مشاور گرفته شده است وجلسات کارشناسی متعددی گذاشته شده است و امید داریم که این طرح هرچه سریعتر به نتیجه مطلوب برسد.

 

شهردار قاین با بیان این که بودجه شهرداری در سال۱۴۰۰ صد در صد وصول شده است گفت: بودجه سال۱۴۰۱  دو برابر سال گذشته و با ۶۷ میلیارد و ۵۰۰ میلیون تومان بسته شده است .

 

وی بیان داشت: اعتبارات وصولی شهرداری قاین در ۷ ماه از سال جاری ۱۸ میلیارد بوده است و  در ۴ ماه اخیرنیز ۲۰ میلیارد وصول شده است.

 

اصلاح هندسی بلوار امام رضا(ع) 

 

شهردار قاین با اشاره به پروژه های اولویت دار در قاینات گفت:شهر بدقواره رشد کرده است و تراکم شهر پایین است ولازم است اصلاح هندسی در بلوار امام رضا صورت گیرد،لذا در همین راستا اصلاح هندسی بلوار امام رضا(ع) جزء پروژه های اولویت دار است واین طرح در شورای ترافیک شهرستان تصویب و در استان هم مصوبه گرفته شده است و ازپل شهید چمران تا میدان در حال احداث نیروگاه با احداث ۳ میدان دراین مسیر واصلاح میدان  های موجود از جمله برنامه های اجرایی دراین بلوار است و از ظرفیت های جاده که در سال ۹۷ تحویل شهرداری شده است باید استفاده بهینه کرد.

وی افزود: مشابه ۱۸ متری پروفسور للهی در ضلع غربی بلوارامام رضا  احداث خواهد شد و برای اجرای آن ۸ میلیارد تومان در بودجه سال۱۴۰۱ اعتبار گذاشته شده است .

 

غلام پور ادامه بوستان آفتاب در بلوار سیمان تا میدان معلم،اجرای بوستان ولایت،بهسازی میادین طالقانی،شیرازی،اصلاح میادین معلم و دانشجو ،بهسازی میدان طلای سرخ،ادامه جاده سلامت ،توسعه ایستگاه آتش نشانی،توسعه کشتارگاه شهرداری،اجرای طرح سایت دفن زباله و..را از دیگر برنامه های شهرداری،بازگشایی بلوار پاسداران،ادامه خیابان جانبازان و..  اعلام کرد و گفت: رنگ آمیزی بلوارها به طول۳۷ کیلومتر بااعتباری بالغ بر۳۰۰ میلیون تومان انجام شده است و همچنین برای زیباسازی شهر۱۸۰ میلیون تومان گل و ۱۵۰ میلیون المان خریداری و به زودی نصب خواهد شد.

غلام پور با تاکید بر این که از سال آینده تولیدات گل در شهرستان خواهیم داشت گفت: خزانه نهال و گلخانه از سطح شهر به جاده اکبریه منتقل شده است و تولیدات خود را در سال آتی افزایش خواهیم داد تا هزینه خرید گل از خارج شهرستان را نداشته باشیم.

 

شهردار قاین  با اشاره به بازگشایی های صورت گرفته و آسفالت معابر و جدول گذاری و اجرای کانیو در نقاط مختلف شهرستان گفت: نهضت روکش آسفالت در شهر آغاز شده است تلاش شده عدالت در نقاط مختلف شهر  دراین زمینه رعایت شود.

 

غلامپور به احداث خانه محله در خیابان دستجرد قاین اشاره داشت و گفت: اسکلت و سقف این پروژه اجرا شده است وبرای تکمیل آن اعتبار در بودجه۱۴۰۱ درنظر گرفته شده است.

 

تاسیس دانشگاه جامع علمی کاربردی شهرداری قاین

 

شهردار قاین به تاسیس دانشگاه جامع علمی کاربردی شهرداری قاین نیز اشاره داشت و گفت: با پیگیری های صورت گرفته امیدواریم در مهر سال آینده دانشجو نیز جذب شود.

 

غلامپور در خصوص احداث موزه زعفران نیزگفت: شهرداری ۹۰۰ مترمربع بابت ساخت موزه زعفران در بلوار شهرداری در نظر گرفته است وبه زودی برای ساخت به مزایده گذاشته خواهدشد .

 

وی در خصوص میدان بار نیز گفت: حاضریم جهت ساماندهی میدان میوه و تره بار به بخش خصوصی واگذار شود.

 

بلوار شهید سلیمانی در کش و قوس شهرداری و شورا

 

غلامپور در خصوص اجرای بلوار شهید سلیمانی گفت: از لحاظ کارشناسی این طرح قابل اجرایی نیست وبا یک سری مشکلاتی دراین بلوار مواجه هستیم .

وی افزود:کاربری مزروعی از یک سو و خارج بودن از محدوده شهری در طرف دیگر و همچنین عدم موافقت جهاد کشاورزی با تغییر کاربری  و داشتن معارض ،لذا نظر من این است جایی که شهرداری نتواند یک متر پروانه صادر کند چرا باید هزینه کند؟

 

شهردار قاین ادامه داد:  با همه مشکلاتی که وجود دارد واز آنجایی که برای شهرداری این بلوار در آمدی هم ندارد ولی ما باز هم تابع مصوبات شورا هستیم و اگر معارضین تعیین تکلیف شوند در برنامه های آتی قرار خواهیم داد.

 

غلامپور با بیان این که قاین شهری است که زمین دولتی ندارد و اکثر اراضی آن شخصی است گفت: در زمان اجرای طرح های عمرانی با مشکلات عدیده ای مواجه می شویم.

از تخلفات ساختمانی به راحتی نمی گذریم

 

غلامپور با اشاره به افزایش عوارض در سال آینده گفت: در سال ۱۴۰۰ افزایش عوارضی نداشته ایم اما برای سال ۱۴۰۱ باتوجه به تورم و افزایش حقوق به طور میانگین ۳۷ درصد عوارض افزایش خواهد داشت.

 

وی با تاکید بر این که از تخلفات ساختمانی به راحتی نمی گذریم گفت: تخلفات ساختمانی و حذف پارکینگ ودرخواست بالکن در سال آتی ۱۰۰ درصد افزایش خواهد داشت.

 

 

شهردار قاین در خصوص دستگاه بلوکه خریداری شده در شورای قبل گفت: برای راه اندازی آن ۴ میلیارد تومان دیگر نیاز است و برای ما صرفه اقتصادی ندارد.

 

وی ادامه داد: در حال حاضریک کارخانه بلوکه زنی سنتی  شهرداری فعال است  و روزانه ۴۰۰ بلوکه تولید می شود و به زودی کارخانه موزائیک سازی هم  راه اندازی  خواهد شد .

 

غلامپور در خصوص صنوف آلاینده در سطح شهر نیز گفت: شهرداری وظیفه دارد صنوف آلاینده را از شهر خارج کند ودراین خصوص هم مصمم هستیم واز طریق دادستانی این موضوع را پیگیر هستیم و در مرحله اول از سنگ فروشی ها شروع کرده ایم واخطار و مهلت هم داده شده است .

 

درپایان مراسم به همت شهرداری و شورای شهر قاین از خبرنگاران شهرستان تجلیل شد.

 

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا