سیاسی

روزه سبب خودسازی و پالایش روح می شود/فولاد قاینات رو به رشد است/اجرایی شدن وعده و دستورات وزیر بهداشت برای شهرستان

به گزارش نسیم قائن ،حجت الاسلام علی رحمانی امام جمعه قاین در خطبه های این هفته نماز جمعه قاین با دعوت مردم به رعایت تقوای الهی و ضمن تبریک ماه مبارک رمضان گفت: ماه رمضان،ماه ضیافت و ماه میهمانی خداوند متعال است .
وی در ادامه با بیان این که برای روزه گرفتن فلسفه های زیادی وجود دارد که برخی در فهم ما آمده است و برخی هم با پیشرفت علم در آینده روشن خواهد شد گفت: روزه گرفتن یک پالایش جسمی است و : پیامبر(ص) فرموده اند روزه بگیرید تا چربی های اضافی شما بسوزد و سالم بمانید .
وی ادامه داد: اگرچه یکی از فلسفه های روزه داری مواسات و یاری با فقیران ونیازمندان است اما علت و فلسفه بیشتر روزه داری که باید به آن توجه داشت مسئله پالایش روحی و خودسازی است .
حجت الاسلام رحمانی بیان داشت: روزی داری فقط ظاهری و نخوردن و نیاشامیدن نیست بلکه انسان روزه دار باید چشم وگوش و فکر و زبان واندیشه اش نیز روزه دار باشد ودر کنار عدم خوردن و عدم نوشیدن نیاز به روزه باطنی هم داریم .
خطیب جمعه قاین در بخش دیگری از سخنان خود به رحلت ابوطالب عموی پیامبر (ص)اشاره کرد و گفت: بنا به نقلی رحلت ابوطالب و وفات حضرت خدیجه(س) در ماه رمضان است و رسول گرامی اسلام آن سال را عام الحزن نامیدند .
حجت الاسلام رحمانی در بخشی دیگر از خطبه های نماز جمعه با اشاره به این که عده زیادی از افراد با وجود داشتن ملک و املاک و وسایل نقلیه آنهارا به فروش رسانده و پول آن را در بانک می گذارند واز سود های میلیونی آن زندگی می کنند گفت: افرادی که در بانکها سپرده گذاری می کنند افراد متفاوتی هستند ومومنان بزرگواری هم هستند که پول خود را به عنوان قرض الحسنه در بانکها سپرده گذاری می کنند اما این افرادی که ملک واملاک خود را می فروشند و فقط سودهای ۱۸ درصدی دریافت می کنند از لحاظ اخلاقی مورد بحث هستند.
وی ادامه داد:تمام افراد جامعه برای یکدیگر کار می کنند ،معلم ،قصاب،خیاط و … اما افرادی که پول های خود را سپرده گذاری می کنند و چند ها میلیون سود می گیرند برای چه کسی کار می کنند؟؟؟
امام جمعه قاین گفت: اشرافیت یعنی این که چون پول دارم همه مردم بایستی در خدمت من باشند.و به نوعی می توان گفت: این شخص فقط می خورد و استفاده می کند وباری به دوش جامعه شده است.
حجت الاسلام رحمانی در بخش پایانی سخنان خود به موضوع فولاد قاینات اشاره کرد وگفت:طبق دیدارها و گفتگوهایی که با مدیر عامل فولاد در هفته گذشته داشتیم و بازدید چندساعته ای که ازکارخانه انجام شد خوشبختانه فولاد قاینات رو به رشد است و روز به روز رونق بیشتری می گیرد و طبق صحبت هایی که داشته ایم در مدت زمان کوتاهی برخی از فازهای فولاد قاین راه اندازی خواهد شد وظرفیت اشتغال زایی برای شهرستان ایجاد خواهد کرد.
امام جمعه قاین به دیدار اخیر مسئولین شهرستان و استانی با وزیر بهداشت اشاره کرد و گفت: دراین دیدار که با حضور نماینده شهرستان های قاینات و زیرکوه و روسای دانشگاه علوم پزشکی بیرجند ودانشکده پرستاری قاین و رئیس شبکه بهداشت و درمان و همچنین فرماندار قاینات و ائمه جمعه قاین و زیرکوه برگزار شد مشکلات بهداشتی و درمانی این دو شهر با وزیر محترم بهداشت مطرح شد و امیدواریم وعده هایی که وزیر بهداشت و درمان برای منطقه داشته و ارجاعات و امضاهایی که داشتند اجرایی و عملی گردد.
وی درپایان افزود: بارها اعلام کرده ام و این بار هم اعلام می کنم که برای حل مشکلات شهرستان قاینات حاضر هستم با مسئولین در هر نقطه از کشور همراه شوم و مشکلات شهرستان را پیگیری نمایم.
انتهای پیام/

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا