سیاسی

روایت فتح و پایداری

به گزارش نسیم قائن ، دوران ۸ سال دفاع مقدس برای ملت ایران و مردم شهرستان قاینات ٬ یادآور بزرگ ترین حماسه آفرینی ها و رشادتهای مردان بزرگ و قهرمانان واقعی کشور ومنطقه مان هستند.
آنانی که برای حفاظت و حراست از مرزهای وطن و حفظ دین و ناموس و به پیروی از رهبرشان امام راحل (قدس سره) عاشقانه و دلیرانه ٬دست از جان و هستی و عزیزان شان شستند و برای یاری اسلام و قرآن و به تٲسی از مولایشان حسین (علیه السلام) و یاران باوفای آنحضرت ٬ در جبهه های نبرد حق با باطل شرکت کردند و بار دیگر عاشورایی ٬ اما این بار در مرزهای مقدس ایران اسلامی بر پا کردند واین سرود جاودانه را در عالم طنین انداز ساختند که :
آنکس که تو را شناخت ٬ جان را چه کند فرزند و عیال و خانمان را چه کند
دیوانه کنی٬ هر دو جهانش بخشی دیوانه تو ٬ هر دو جهان را چه کند
این حماسه آفرینان بودند که همچون مقتدایشان ٬ امیرمومنان علی(علیه السلام)حیدروار٬ به قلب سپاه امویان و متجاوزان زمان تاختند و آنان را درهم شکسته و خوار و سرافکنده راهی کشور شان ساختند.
براستی که عظمت و حقیقت آن واقعه عظیم قرن حاضر٬ در قالب جملات و کلمات و به وصف و بیان نمی آید.
۳۴سال از آغاز آن رویداد جهانی و بزرگ می گذرد و باید که همه ما دوستداران اسلام و ایران ٬ یاد آن حماسه و آن عزیزان را هر ساله گرامی داشته و زنده نگه داریم و اهداف و آرمانهایی را که آنان به خاطرش از جان گذشتند٬ مدنظر خود در زندگی فردی و اجتماعی مان قرار دهیم .
باید بدانیم که از ابتدای انقلاب شکوهمند اسلامی تاکنون ٬ چه فداکاریهایی صورت گرفته و چه جانهای پاکی قربانی و فدا گردیده تا بحمد ا… سرزمین ایران ٬ پیشرفت های انکارناپذیری نسبت به گذشته داشته باشد و همه اینها در سایه پیروی و عمل به وصیت های شهدا و رهنمودهای گرانقدر ولایت فقیه و مقام معظم رهبری – به منزله ستون خیمه نظام مقدس اسلامی- محقق گردیده است .
به روح مطهر همه شهدای اسلام و شهدای هشت سال دفاع مقدس ٬به خصوص شهیدان شهرستان قاینات ،سلام و درود می فرستیم و برایشان علو درجات را از درگاه الهی خواستاریم .
با آرزوی اینکه ما مردم قاینات ونسل امروز انقلاب و ایران٬ از رهروان حقیقی آن شهیدان والامقام باشیم و بتوانیم همچون بزرگ سرداران رشید سپاه اسلام و شهرستان قاینات٬ شهیدان« محمود کاوه » و « محمد ناصر ناصری» ٬در سنگرهای گوناگون و در هر جایگاه و پُست و مقامی که قرار داریم، به خوبی از عهده وظایف و تکالیف الهی مان برآمده و سربلند بیرون آییم .
امید کامرانی

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا