سیاسی

رفع مشکل چندین ساله زمین در مراکز حمایتی بهزیستی قاین

به گزارش نسیم قائن ، محمدصادق معتمدیان استاندار خراسان جنوبی از مراکز حمایتی تحت پوشش بهزیستی بازدید کرد.
استاندار خراسان جنوبی در راستای آشنایی با شرایط و وضعیت مراکز تحت حمایت بهزیستی استان از خانه فرزندان امام علی(ع) در شهر بیرجند، خانه سالمندان گوهر ، مرکز نگهداری معلولان ذهنی نشاط ،مرکز فرزندان احسان آسمانی و مرکز فرزندان امید فردا در قاین بازدید و از نزدیک با جامعه هدف بهزیستی در این مراکز دیدار و در جریان مشکلات آنها قرار گرفته و مساعدت های لازم را به تمامی این مراکز صورت داد.
خانه فرزندان امام علی(ع) از مهرماه سال ۱۳۷۹ با ۲۰ فرزند راه‌اندازی شد و تعداد کودکان این مرکز در دوره‌های مختلف متغیر بوده است.
شهرام شیخانی معاون امور اجتماعی بهزیستی استان نیز در این بازدید عنوان کرد: در این مرکز فرزندان پسر۶ تا ۱۲ و ۱۲ تا ۱۸ سال نگهداری می‌شوند.
وی افزود: هم اکنون ۲۷۲ فرزند دختر و پسر در ۲۳ مرکز شبه خانواده بهمراه یک شیرخوارگاه دولتی در مرکز استان وظیه نگهداری و سرپرستی فرزندان بی سرپرست و بد سرپرست را از بدو تولد تا ۱۸ سالگی برعهده دارند و بهزیستی علاوه بر نظارت‌های دقیق ماهیانه مبلغی بین ۵۰۰ تا۷۰۰ هزارتومان برای نگهداری هر کودک یارانه پرداخت می‌کند و بقیه هزینه‌ها را مراکز بصورت خیریه و با کمک‌های مردمی و خیران محترم تأمین می‌کنند.
استاندار خراسان جنوبی از مؤسسه خیریه احسان آسمانی در قاین که تحت نظارت بهزیستی استان است و ۱۲ فرزندِ پسر بی سرپرست و بدسرپرست ۶ تا ۱۲ ساله را نگهداری می‌کند نیز بازدید کرد.
معتمدیان در این بازدید علاوه بر کمک ریالی به فرزندان و مربیان مرکز، مبلغی را برای ساخت ساختمان آن هم اختصاص داد و از نظر مواد غذایی نیز مساعدت‌های لازم را مبذول داشت.
بازدید از مرکز سالمندان گوهر از دیگر برنامه های استاندار در این سفر بود که علاوه بر کمک‌های نقدی به هر یک از سالمندان و مربیان آنها مقرر شد مبلغی هم برای تعمیر و تجهیز مرکز اختصاص یابد .
مساعدت به تغییر کاربری زمین اختصاصی به این موسسه جهت ساخت ساختمان از سوی فرمانداری، اداره کل راه و شهرسازی استان و شهرستان و پیگیری تغییر کاربری ساختمان واگذار شده به موسسه از سوی اداره کل راه، فرمانداری و ادارات برق ، گاز و آب از دیگر مصوبات استاندار در بازدید از این مرکز بود .
معتمدیان هم چنین در بازدید از مرکز فرزندان امید فردا و مرکز نگهداری معلولین ذهنی نشاط در این شهرستان علاوه بر کمک ریالی قول مساعد حل مشکلات آنها را داد. اختصاص ۱۰هزار هزار ماسک و دستکش به بهزیستی استان برای توزیع بین مراکز تابعه خود و اختصاص یک هزار لیتر محلول ضد عفونی دست و محیط به این مراکز از دیگر مصوبات سفر یکروزه استاندار به قائن بود.
رفع مشکل چندین ساله زمین در مراکز حمایتی بهزیستی در قائن به دستور استاندار
زمین‌های مربوط به مراکز سالمندان گوهر قاین، مرکز شبه خانواده، امید فردا و احسان آسمانی که چندین سال مشکل کاربری زمین جهت ساخت مرکز داشتند با دستور ویژه استاندار در این سفر رفع شد و مقرر شد شهرداری پروانه ساخت راصادر کند.
همچنین در راستای رفع مشکلات معیشتی و مواد غذایی مصرفی مراکز نگهداری فرزندان استاندار دستور تأمین برنج، قند و مقداری گوشت برای دومرکز مورد بازدید در قاین، مراکز خانه های فرزندان امام علی در بیرجند و سایر مرکز شبه خانواده سطح استان به تعداد ۲۴ مرکز را صادر کرد.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا