سیاسی

رسالت آموزش و پرورش تامین و تربیت نیروی انسانی ماهر برای جامعه

به گزارش نسیم قائن ، محمد کریمی فرماندار و رئیس شورای آموزش و پرورش قاینات ظهر امروز در نهمین نشست شورای آموزش و پرورش شهرستان اظهار کرد: شورای آموزش و پرورش امروزه به عنوان تکیه گاهی ارزشمند برای نظام تعلیم وتربیت شناخته شده که اگر نگاه این مرجع قانونی بیشتر به ظرفیت های درونی و بومی معطوف شود، تامین نیازهای سیستم آموزشی آسان می شود.
وی، از شورای آموزش و پرورش به عنوان ضامن قانونی مشارکت همه جانبه در فرایند تعلیم و تربیت یاد کرد و ادامه داد: رسالت آموزش و پرورش تامین و تربیت نیروی انسانی ماهر برای جامعه است.
فرماندار قاین،تصویب ضوابط مالی مدارس، برنامه ریزی در مورد تهیه زمین برای احداث و توسعه ی اماکن آموزشی و پرورشی،تشویق و ترغیب صاحبان صنایع،اصناف وخیرین جهت احداث واهدای مدارس ومراکز آموزشی،پرورشی وفناروی، نظارت مستمر بر فعالیت های آموزش و پرورش و ارایه پیشنهادهای لازم رااز مهمترین اهداف تشکیل این شورا برشمرد.
وی، : استفاده از ظرفیت قانونی شوراها در سیاستگذاری و تصمیم گیری ها به منظورتقویت فرآیند تعلیم و تربیت در جامعه را ضروی دانست و خاطر نشان کرد: شورای آموزش و پرورش در خراسان جنوبی نیازمندرویکرد بومی است تا بتواند برحسب نیاز استان برنامه ریزی کند.
به گفته کریمی در کارها بدون آینده نگری و برنامه ریزی نمی توان به نتیجه مطلوب رسید لذا داشتن چراغ راه برای رسیدن به اهداف و برنامه ها در جامعه ضرورت دارد.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا