اخباراقتصادشهرستان

راه اندازی موزه زعفران در قاین/ آماده هرگونه همکاری برای احداث دی کلنیک هستیم

به گزارش نسیم قاین :
سید محمد اسماعیل ترحمی رئیس شورای اسلامی شهر قاین نیز دراولین نشست خبری با اصحاب رسانه با تقدیر و تشکر از زحمات شوراهای گذشته و شهرداران سابق گفت : اعضای شورای اسلامی شهر از ابتدای فعالیت خود برصداقت و وحدت تأکید فراوان دارند چرا که در سایه این دو مهم است که می توان به پیشرفت و آبادانی رسید و قطعا بدون همراهی مردم عزیز و همدلی و وحدت مسئولین راه به جایی نخواهیم برد.
وی با بیان گزارشی از برنامه های شورای ششم گفت: الحمدلله همراهی و همدلی یکایک اعضای شورای اسلامی شهر با همکاری های دیگر مسئولین، آینده ای روشن را با توکل برخدا در پیش رو خواهیم داشت.
وی افزود : با شروع کار شورا اولویت را در انتخاب شهردار قرار دادیم و یکی از دغدغه های اصلی ما انتخاب شهردار بود ،هرچند این پروسه مقداری طولانی تر شد وبعد از ۷ ماه اداره شهرداری به صورت سرپرستی ، دکتر غلام پور از نیروهای متخصص، با تجربه و دلسوز همشهری به عنوان شهردار انتخاب شدند .
وی با اشاره به فعالیتهای شورا درطی این مدت گفت: شورای شهر با برگزاری ۲۶ جلسه رسمی بالغ بر ۶۸۸ مکاتبه به منظور بررسی مشکلات شهرستان داشته ایم.
وی افزود: ۵۷ مصوبه تاکنون به تصویب رسیده که به صورت متمرکز در سایت مصوبات شوراهای اسلامی بارگذاری شده است و همچنین ۳۰ جلسه کمیسیون های تخصصی شورا برگزار شده است .
وی از برگزاری نشست های مشورتی با مسئولین استانی و شهرستانی خبر داد.
ترحمی گفت: در طی مدت سرپرستی شهرداری، درآمد وصولی شهرداری قاین ۱۶۷ میلیارد و ۲۳۶ میلیون ریال بوده است و ۲۱۰ میلیارد ریال نیز پرداختی داشته ایم.
وی تکمیل و بهسازی میدان ابوالمفاخر،بوستان آفتاب،بهسازی و تکمیل پارک پردیس،اجرای فونداسیون آتش نشانی،افتتاح کافه گل،بهسازی معابر شهری و… را ازجمله برنامه های شهرداری در طی این مدت برشمرد و گفت: روند اجرایی برخی از پروژه ها حاصل تلاش‌های اعضای محترم شورای قبلی بود که دراین زمان تکمیل و به بهره برداری رسید.
رئیس شورای شهر قاین در خصوص تعامل شهرداری با تأمین اجتماعی در خصوص دی کلنیک گفت: ما آماده هرگونه همکاری برای احداث دی کلنیک هستیم و برنامه خود را نیز به تامین اجتماعی اعلام کرده ایم و منتظر پاسخ مسئولین هستیم.

ترحمی در خصوص الحاق محدوده شهری گفت: با پیگیری‌هایی که از مدیر کل محترم راه و شهرسازی انجام شده است، کارهای الحاق بالغ بر ۴۰ هکتار در حال انجام هست و باید نتیجه نهایی از اداره کل مسکن و شهر سازی اعلام گردد.
وی افزود: ۲ هزار نقطه بلا استفاده در داخل شهر داریم و پیشنهاد ما این است که این زمین ها تغییر کاربری داده شوند تا هم مشکل بسیاری از مالکین حلش شود و داخل محدوده شهری بتوانند به ساخت و ساز بپردازند و هم اینکه شهر نیز زیبایی و یکپارچگی خود را حفظ کند.
رئیس شورای اسلامی شهر قاین در خصوص میدان میوه و تر بار قاین نیز گفت: این میدان بار نیز با مشکلات عدیده ای روبرو است که در جلسات مختلف شورا هم در گذشته و هم در دوره فعلی بررسی‌هایی انجام شد که یکی از برنامه های ما انتقال میدان تره بار به نقطه ای دیگر است تا از ظرفیت این مکان فعلی برای دیگر امورات شهری نیز استفاده بهتری صورت پذیرد. با برخی سرمایه گذاران هم وارد مذاکره شده ایم که منتظر نتیجه نهایی هستیم.
ترحمی در خصوص برنامه های روز شهرستان نیز گفت: اگرچه فرصت زیادی نداریم اما یکی از برنامه های ما با همکاری شرکت تروند راه اندازی موزه زعفران است که در طرح اصلی این مجموعه که امیدواریم ان‌شاالله ۲۲ آذر کلنگ زنی انجام شود، علاوه بر موزه زعفران سالن کنفرانس و دبیرخانه جشنواره زعفران و… نیز احداث خواهد شد.
وی در خصوص جابه جایی ترمینال نیز گفت: این موضوع هم به طرح ترافیکی وابسته است و تمام تغییرات دراین طرح دیده شده است.

ترحمی در خصوص هتل نیز، شوراهای قبل هم پیگیری‌هایی داشته اند، ما نیز جلساتی با سرمایه گذار جدید و مدیرعامل شرکت توسعه گردشگری ایران و همچنین مدیرعامل شرکت توسعه گردشگری خراسان جنوبی برگزار کردیم که برخی موانع قانونی بر سر راه می باشد که با همکاری دادستان محترم و دیگر مسئولین دنبال چاره اندیشی برای حل این مشکل هستیم.
همچنین طرح احداث اقامتگاه و رستوران و کافی شاپ در زمین‌های متعلق به شهرداری، آماده واگذاری است که انشاالله در هفته های آتی، مزایده آن هم برگزار خواهد شد.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا