سیاسی

راه اندازی آزمایشگاه ویروس شناسی از هفته آینده در قاین/نیازمند کمک خیرین سلامت هستیم

به گزارش نسیم قائن ، دکتر حمیدی سرپرست شبکه بهداشت و درمان شهرستان قاین در نشست خبری با اصحاب رسانه با ارائه گزارشی از اقدامات انجام شده در حوزه بهداشت و درمان شهرستان قاینات اظهار کرد: در حال حاضر برخی از پروژه های شهرستان که چند سالی راکد مانده بود با پیشرفت فیزیکی خوبی مواجه هستند و برخی هم آماده بهره برداری هستند
وی ادامه داد: مراکز جامع سلامت امام خمینی(ره) شهر قاین، بیهود و نیمبلوک در حال آماده سازی است و در آینده‌ای نزدیک افتتاح خواهد شد و پایگاه سلامت کوثر که ۱۰۰٪ آماده شده و به زودی تحویل داده خواهد شد و ۸۰۰ متر زمین به پایگاه اضافه شده است
حمیدی از تکمیل ساختمان اورژانس۱۱۵ اسفدن خبر داد و گفت: اورژانس۱۱۵ آفریز در مرحله اسکلت سازی است.
سرپرست شبکه بهداشت و درمان قاین از تکمیل و راه اندازی آزمایشگاه ویروس شناسی از هفته آینده به صورت رسمی خبر داد و گفت: فعلا این آزمایشگاه به صورت آزمایشی کار می کند.
حمیدی به تکمیل بخش آی سی یو بیمارستان با ۲۰ تخت اشاره داشت و گفت: واحد ایزوله کرونا بیمارستان نیز در محل فروشگاه قبلی با صد متر زیربنا آماده شده است.
وی از تکمیل فضای فیزیکی سی تی اسکن جدید قاین خبر داد و گفت: سی تی تحویل و نصب شده است و دراین زمینه مشکل خاصی نداریم.
سرپرست شبکه بهداشت درمان قاین از پیشرفت ۲۰ درصدی بیمارستان دوم قاین خبر داد و گفت: از سرعت پیشرفت کار رضایت نداریم وپیگیر هستیم عملیات اجرایی آن سریع تر شود تا در صورت بحران هایی مثل کرونا بتوانیم از آن استفاده کنیم.
حمیدی درادامه ودر پاسخ به سوالات خبرنگاران در خصوص کمبود پرشک متخصص گفت: در برخی رشته ها مثل داخلی، مغز و اعصاب و …با کمبود متخصص روبرو هستیم و قطعا در زمان تقسیم متخصصین سعی داریم متناسب با نیازهایمان درخواست متخصص داشته باشیم.
وی در خصوص مرکز انتقال خون قاین نیز بیان داشت:در بحث مرکز انتقال خون، متولی آن سازمان انتقال خون است و ما تا امروز کمک کردیم و طبق توافق با آنها فقط تا پایان سال۱۳۹۹ وظیفه تامین پزشک و پرستار را داشتیم و طبق اخبار رسیده کار جذب پرستار و قرارداد پزشک را انجام داده اند و امیدواریم هر چه سریعتر فعال شود.
ساختمان MRI ، احداث ۱۲ پانسیون پزشک، بخش ایزوله تنفسی و آموزشگاه بهورزی از دیگر طرح های در دست اقدام شبکه بهداشت و درمان قاین بود که دکتر حمیدی خواستار همکاری خیرین در جهت تکمیل و راه اندازی این پروژه ها شد.
وی در خصوص مطالبات کادر درمان گفت:اکثرمطالبات همکاران با کمک دانشگاه پرداخت شده بطوریکه در حال حاضر فقط سه ماه معوقه داریم.
حمیدی ادامه داد: گاهامباحثی در خصوص برخی پرداختیها مطرح می شود که این اختلاف در پرداخت حق کرونا همکاران، طبیعی و تابع دستورالعمل ها است و سعی شده کسانی که درگیر کرونا بوده اند این پاداش را دریافت کنند و ما در شهرستان کمترین تنش را در این خصوص داشته ایم.
دکتر علیشاپور سرپرست بیمارستان شهدا هم در این جلسه اظهار امیدواری کرد با همکاری و تعامل سازنده و کار تیمی بتوانیم به مردم شریف قاینات و زیرکوه خدمت کنیم.
دشتگرد رییس دانشکده پرستاری قاین هم گفت: از تصویب رشته کارشناسی پیوسته مامایی خبر داد وگفت: امیدواریم با بازدید هیئت برد ، در این رشته برای سال تحصیلی جدید دانشجو داشته باشیم.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا