اخباراسلایدر بزرگشهرستانویژه خبری

رئیس پژوهشکده بسیج کشور در قاین :مثلث چین،روسیه و ایران تهدیدی برای آمریکا/ جهان شاهد یک تحول جدی است

سردار رمضانیان گفت: آمریکا مثلث چین و روسیه و ایران را تهدید وجنگ برای خود می بیند واین که ایران توانسته است یک نمونه و الگو وطرح جدیدی از حکمرانی را به جهان ارائه دهد را خطر بزرگی برای خود قلمداد کرده است.

به گزارش نسیم قاین،سردارشعبانعلی رمضانیان رئیس پژوهشکده بسیج کشور در همایش جهاد تبیین وروشنگری در قاین  گفت:درآستانه چهل وپنج سالگی انقلاب اسلامی وقتی به جهان پیرامون خود وبه سطح منطقه و اوضاع واحوال کشور نگاه می کنیم همه آنچه که حائز اهمیت است این است که یک تغییر وتحول ودگرگونی اساسی و قطعی در شرف وقوع است ومسائل جهانی گویای این حقیقت است.

وی بیان داشت:اظهارات وبیانات وخروجی های اندیشکده ها ومراکز تحقیقات در سطح جهان گویای این حقیقت است که  جهان شاهد یک تحول جدی است .

سردار رمضانیان با اشاره به این که دولت آمریکا در هردوره از حاکمیت حاکمان سند راهبردی دارند ودر آخرین سند بایدن رئیس جمهور آمریکا برای افق ۲۰۲۵ تهدیدها ،فرصتها،مسائل وضعف ها که نظام استکباری از حیث درون و برون با آن روبه رو است را ارائه کرده است گفت: دراین تحلیل به چند نکته کلیدی اشاره می کند که نقطه روشنی از اغتشاشات اخیر ایران در آن دیده شده است .

وی افزود:به اذهان خود آنها می گویند ایران به لحاظ دفاعی به یک نقطه بازدارنده رسیده و به لحاظ تکنولوژی به نقطه غیر قابل بازگشت رسیده و به لحاظ علمی وضعیت ایران خیره کننده است وآینده خطرناکی برای ما و امیدوار کننده برای خود رقم می زند.

 

رئیس پژوهشکده بسیج ادامه داد: ایران توانسته است با قدرت نرم ونفوذ دو قدرت جهانی روسیه و چین را ذیل خود آورده ویک مثلث قدرت شکل داده ودر راس آن قرار گرفته ودر صحنه های مختلف موضوعات را پیش می برد.

 

وی بیان داشت: آمریکا مثلث چین و روسیه و ایران را تهدید وجنگ برای خود می بیند واین که ایران توانسته است یک نمونه و الگو وطرح جدیدی از حکمرانی  را به جهان ارائه دهد را خطر بزرگی برای خود قلمداد کرده است.

رمضانیان ادامه داد:آنها می گویند ایران توانسته با این نوع حکمرانی خود دل آدم ها و مردم و نظام های حاکم بر جهان را با خود همراه کند وآنقدر نفوذش بالاست که در اقصی نقاط جهان خواهان پیدا کرده واین برای ما خطر جدی است.

 

این مقام مسئول در ادامه سخنان خود اظهارکرد: در سند راهبری آمریکا به دنبال این هستند که حرکت رو به جلو ایران رامتوقف کنند وبه اذهان خود آنها این انقلاب با وحدت و انسجام و پشتیبان رهبری که دارند کار را برایشان سخت تروبرای خود ایران  کار سهل تر شده است.

 

سردار رمضانیان ادامه داد:آنها از این که ایران به کشورهای منطقه می گویدبرای پیشرفت نه تنها نیاز به حمایت استکبار نیست بلکه با تقابل ومبارزه با اینها می توان به رشد و پیشرفت رسید ترس دارند واین را یک خطر می دانند و به دنبال متوقف کردن این الگو در منطقه هستند.

 

وی اضافه کرد: دشمن امروز به هیچ کدام از مولفه های در دسترس خود امیدواری ندارد اما به شدت به جبهه حق امیدوار است وهمچنان فکر می کند که به پشتوانه انقلابیون و کمک متدینین وکسانی که پای انقلاب ایستاده اند میتوانند انقلاب را از حرکت بازدارند وبا نقشه و دسیسه های خود شرایط امروز را به وجود آورده اند.

 

سرداررمضانیان گفت: آنها با فتنه جدایی انداختن و فاصله انداختن بین امت و امام دل بسته اند وبا کمک رسانه های خودشان دستاوردهای ما را وارونه جلوه می دهند ونسل جوان مار ا با عملیات روانی و جنگ شناختی به سمتی پیش می برند که بگویند این انقلاب از اول اشتباه بوده است.

 

آنها آرمانها و شهدا واهداف ما را مورد هجمه قرار می دهند ومشکلات امروز را به گونه ای جلوه می دهند که بگویند دولتمردان از عهده حل مشکلات برنمی آیند در حالی که بسیاری از مشکلات را خود آنها  ونیروهایشان برای ما رقم زده اند ودولت مردان ما تمام تلاش خود را می کنند که مسائل را حل و مشکلات مردم را برطرف کنند.

 

وی گفت: ما امروز با افتخار جشن دهه فجر و انقلاب اسلامی را جشن می گیریم وبا افتخار به راه آمده خود می بالیم و باید مراقب فتنه های داخلی باشیم چرا که برخی از خودیها به اسم دفاع از دین و غیرت کاری نکنند که شکاف در جامعه به وجود آید و جامعه را بشکنند و دو قطبی ایجاد کنند.

 

سرهنگ رمضانعلی فرحبخش ثانی فرمانده سپاه ناحیه قاینات در این همایش با بیان این که امروز رسانه ها می خواهند دوران رژیم منحوس پهلوی را تطهیر کنند گفت: دشمن با استفاده از ابزار رسانه میخواهد افتخارات نظام را در چشم جوانان ما کوچک کند وکارهای پلید زمان شاه را بزرگ جلوه دهد و وظیفه ماست که دراین زمینه وقت بگذاریم وبا جهاد تبیین واقعیت ها به مردم و به خصوص نسل جوان منتقل شود.

فرمانده سپاه ناحیه قاینات با اشاره به فعالیت های بسیج در عرصه های مختلف بیان داشت: رویکرد بسیج در سال۱۴٠۲ جهاد تبیین،جهادخدمت و جهاد امید آفرینی است و قطعا برنامه هایی که اجرا خواهد شد براساس همین رویکردها در سال آتی خواهد بود.

 

 

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا