اخباراسلایدر بزرگشهرستانویژه خبری

رئیس دانشکده علوم پزشکی قاین به زودی معرفی می شود/ افزایش ۷متخصص به جمع پزشکان قاین

رئیس شبکه بهداشت و درمان قاین با بیان این که رئیس دانشکده علوم پزشکی شهرستان به زودی معرفی خواهد شد گفت: آینده خوبی در حوزه بهداشت و درمان شهرستان خواهیم داشت.

به گزارش نسیم قاین،حمیدی رئیس شبکه بهداشت و درمان قاین در نشست خبری با اصحاب رسانه  ضمن تشکر از خبرنگاران که در کنار سایر مسئولین برای اخذ مجوز دانشکده علوم پزشکی تلاش داشته اند گفت: قطعات زحمات نماینده مردم قاینات  وزیرکوه دراخذ این مجوز نباید نادیده گرفته شود و مجوزی که خود ما هم تصور نمیکردیم امسال گرفته شود خوشبختانه اخد شد که برای مردم این منطقه بسیار میمون و مبارک است.

وی بیان داشت: دانشکده علوم پزشکی بسیاری از مشکلات بهداشتی و درمانی شهرستان را مرتفع می کند و آینده خوبی در حوزه بهداشت و درمان شهرستان خواهیم داشت.

 

رئیس شبکه بهداشت و درمان قاین که این نشست خبری را آخرین نشست خبری اصحاب رسانه با رئیس شبکه اعلام کرد گفت: در آینده نزدیک رئیس دانشکده علوم پزشکی قاین معرفی و ان شاء الله مابقی جلسات اصحاب رسانه با ریاست دانشکده خواهد بود.

 

وی ضمن تقدیر و تشکر از کلیه مسئولین شهرستان  به بهره برداری از ۳ مجتمع سلامت در شهر قاین،بیهود و نیمبلوک با اعتباری بالغ بر ۱۰ میلیاردتومان با همکاری خیرین سلامت،دانشگاه علوم پزشکی و بنیاد برکت اشاره کرد وگفت: همچنین ۲ واحد پانسیون در آرین شهر،۲پایگاه سلامت کوثروغدیر،بازسازی مرکز خدمات جامع سلامت خضری ،خانه بهداشت چلونک وخانه سلامت گزنشک نیز در طی یکسال گذشته ساخته شده است که در تکمیل و بهره برداری از این پروژه ها بالغ بر ۶ میلیارد و ۱۰۰ میلیون تومان هزینه شده است.

 

رئیس شبکه بهداشت و درمان قاین با اشاره به پروژه های نیمه تمام بهداشتی در شهرستان قاینات گفت: مرکز آموزش بهورزی قاین با ۵۰ درصد پیشرفت فیزیکی ،خانه بهداشت سنیدر با ۴۰ درصد پیشرفت فیزیکی ظرف ۶ ماه آینده تکمیل و به بهره برداری خواهد رسید.

 

وی افز.د: بخش ایزوله تنفسی بیمارستان قاینات با اعتبار ۶میلیاردتومان تکمیل و برخی از تجهیزات آن خریداری شده است و موافقت نامه خرید سایر تجهیزات از وزارتخانه گرفته شده است وبه زودی نیز به بهره برداری خواهد رسید.

حمیدی با اشاره به بهره برداری رسمی از ساختمان ام ار آی قاین با حضور وزیر بهداشت و درمان ،تکمیل این پروژه را حاصل تلاش خیرین سلامت شهرستان دانست و گفت: در حال حاضر روزانه ۳۰ بیمار پذیرش می شود و چنانچه نیروی انسانی کافی داشته باشیم این تعداد به ۷۰ نفر در روز نیز افزایش خواهد یافت.

 

وی راه اندازی سی تی اسکن،ماموگرافی را از دیگر امکانات بیمارستان شهدای قاین برشمرد و گفت: به زودی دستگاههای تصویر برداری مجهز تری نیز وارد بیمارستان قاینات خواهد شد و بسیاری از مشکلات بیماران ما در این شهرستان برطرف خواهد شد.

رئیس شبکه بهداشت و درمان قاین به  توسعه وپیشرفت ۳۰ درصد بیمارستان ۳۰۰ تخت خوابی اشاره داشت و گفت» از دور اول سفر ریاست جمهوری ۱۰۰ میلیاردتومان اعتبار به این پروژه تخصیص یافته است که تاکنون حدود ۲۶ میلیارد تومان واریز شده است و ظرف یکماه آینده فاز اول این پروژه به اتمام خواهد رسید وفاز دوم به مناقصه گذاشته خواهد شد.

 

حمیدی به درخواست از وزیر بهداشت جهت افزایش تخت های بیمارستانی به ۳۵۰ تخت خواب اشاره داشت وگفت: امیدواریم با این درخواست ما نیز موافقت شود.

 

وی به ساخت ۱۶ واحد پانسیون پزشکان در محل ساختمان بیمارستان قاین اشاره کرد و گفت:این پروژه با همکاری خیرین در ۴ طبقه آغاز شده است و تاکنون ۳ میلیارد تومان هزینه شده و ۲۵ درصد پیشرفت فیزیکی دارد .

 

حمیدی به اعتبار ۱۰ میلیاردی برای این پروژه در سفر معاون توسعه وزارت بهداشت به قاینات اشاره داشت وگفت: تلاش می کنیم با تخصیص این اعتبار هرچه سریعتر پروژه به بهره برداری برسد و مشکل اسکان پزشکان متخصص نیز رفع شود.

وی به اخذ اعتبار۳ میلیارد و۲۰۰ میلیونی برای ۴ پانسیون نیمبلوک نیز اشاره کرد وگفت: سفرهای وزرا و معاونین به شهرستانها قطعا ره آوردهای خوبی در پی دارد .

ریاست شبکه بهداشت و درمان قاین از تکمیل اورژانس ۱۱۵ اسفدن،با اعتبار ۵۰۰ میلیون تومان،اورژانس۱۱۵ آ،ریز با اعتبار یک و نیم میلیارد تومان با کمک خیرین و دانشگاه اشاره کرد و گفت: مرکز پیام اورژانس پیش بیمارستانی شهر قاین با ۳۰ درصد پیشرفت فیزیکی ،اروژانس ۱۱۵ محمد آباد علم با ۹۰ درصد پیشرفت فیزیکی در حال ساخت است وساخت  اورژانس ۱۱۵ در روستاهای کره و بیهود آغاز و روستای خشک و حوض رباط نیز به زودی آغاز خواهد شد.

 

حمیدی گریزی به سفر دکتر عین اللهی به شهر قاین زد و گفت: ره آورد این سفر برای شهرستان بسیار امید بخش است که  به زودی شاهد اجرایی شدن آن در شهرستان باشیم.

 

وی به قول وزیر برای اخد مجوز بیمارستان محلی در آرین شهر و خضری دشت بیاض اشاره کرد و گفت: امیدواریم با تاکید ریاست محترم جمهور مبنی بر هزینه کرد درآمد فولاد در منطقه شاهد ساخت بیمارستان محلی نیمبلوک از محل فعالیت های اجتماعی فولاد  دراین شهر نیز باشیم.

 

رئیس شبکه بهداشت و درمان قاین از ساخت درمانگاه امام رضا(ع) وابسته به آستان قدس در شهرستان اشاره داشت و گفت: از لحاظ فیزیکی این پروژه با اعتباری بالغ بر۳۵ میلیاردتومان تا پایان سال به اتمام میرسد و برای تجهیزات ان حدود ۲۰۰ میلیارد تومان اعتبار نیاز است که با رایزنی های صورت گرفته ان شاء الله تجهیزات این درمانگاه نیز هرچه سریعتر تخصیص و شاهد راه اندازی این درمانگاه مجهز در شهرستان نیز باشیم.

 

دکتر مختاری ریاست بیمارستان قاین نیز دراین نشست خبری بیان داشت: با اخذ مجوز دانشکده علوم پزشکی،در آینده نزدیک متخصصین زیادی وارد شهرستان  خواهند شد که قطعا بسیاری از مشکلات درمانی شهرستان مرتفع می شود.

وی با بیان این که به زودی ۷ پزشک متخصص به کادر درمانی شهرستان اضافه خواهند شد گفت: درست است که در برخی از رشته ها ممکن است ۱۵ روز پزشک متخصص در شهر حضور داشته باشد اما با همکاری ریاست شبکه بهداشت و درمان سعی شده است که خللی در درمان بیماران ایجاد نشود و پزشک جایگزین نیز حضور دارد.

 

وی پاسخگویی به مردم را وظیفه ذاتی خود دانست و گفت: ضعف هایمان را قبول داریم وبه دنبال رفع این کمبودها و بهبود آن هستیم .

مختاری از مردم شهرستان قاینات خواست در صورتی که مشکلی در بخش درمان بیمارستان وجود دارد در وهله اول با مسئول بخش یا رئیس بیمارستان موضوع را در میان بگذارند.

 

دکتر مختاری با بیان این که  از نوع دستگاه ام ار آی قاین  در کل کشور۵ مورد وجود دارد گفت: با تعاملی که با بیمارستان بهلول گناباد،فردوس و بیرجند داشته ایم بیماران بالای۱۲۰ کیلو به این مرکز ارجاع داده می شوند و در ماه گذشته ۷۰۰ بیمار از خدمات MRI استفاده کرده اند.

 

وی  از تعامل با فوق تخصص آندسکوپی برای شهرستان خبر داد و گفت: فعلا ماهی یکروز پزشک فوق تخصص در شهرستان حضور خواهند داشت تا آندسکوپی بیماران در خود شهر قاین انجام شود.

مختاری افزود: ماه گذشته ۳۵ مورد آندسکوپی در قاین انجام شده است.

 

رئیس بیمارستان قاین از کمک ۱۰۰ میلیون تومانی خیرین از ابتدای امسال به بیماران نیازمند بستری در بیمارستان خبر داد و گفت: اهدای دستگاه دیالیز،اهدای دستگاه اکسیژن رسانی به نوزادان،راه اندازی اتاق بازی اطفال از دیگر اقدامات خیرین شهرستان بوده است.

 

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا