اخبارشهرستان

رئیس اداره میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری قاین خبر داد؛ فروش ۴۵۰ میلیونی صنایع دستی و سوغات در بازارچه‌های نوروزی قاین

رئیس اداره میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری قاین از فروش ۴۵۰ میلیون تومان صنایع دستی و سوغات در بازارچه‌های نوروزی قاین خبر داد.

به گزارش نسیم قاین،حمید عباس زاده صبح سه شنبه در جمع خبرنگاران با اشاره به نقش برپایی بازارچه‌های فروش سوغات و صنایع دستی در ایام نوروز بیان کرد: برپایی این بازارچه‌ها نه تنها بستری برای معرفی صنایع دستی و فروش تولیدات روستاییان می‌شود بلکه صنعتگران را به بازارهای بزرگ وصل می‌کند.

وی ادامه داد: طی ایام تعطیلات نورزی تاکنون، در ۶۵ غرفه از بازارچه‌های نوروزی در قاین، ۴۵۰ میلیون تومان صنایع دستی و سوغات در بازارچه‌های نوروزی به فروش رفته است.

عباس زاده با بیان اینکه پنج ایستگاه اصلی در ایام نوروز، مشغول خدمات رسانی به مسافران هستند، افزود: در این ایستگاه‌ها که در شهرهای قاین، خضری دشت بیاض، آرین شهر، نیمبلوک و اسفدن راه اندازی شده اند، امکاناتی مانند اسکان در چادر، راهنمایی مسافران و زائران، ارائه بروشور معرفی شهرستان و نقشه معابر، بازارچه موقت عرضه صنایع دستی و سوغات، پذیرایی با چای و محصولات محلی، نصب بنرهای راهنما به سمت ایستگاه و… وجود دارد.

وی اظهار کرد: هم چنین استقرار واحد اورژانس، پایگاه موقت هلال احمر، سیاه چادر عشایری، امداد خودرو و تدبیر استقرار جرثقیل توسط دستگاه‌های اجرایی ذیربط از دیگر امکانات مهیا شده در ایستگاه‌ها به مناسبت شروع سفرهای نوروزی است.

رئیس اداره میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری قاین گفت: خوشبختانه با هماهنگی‌های به عمل آمده و همکاری عالی بین دستگاه‌های عضو ستاد، امسال شاهد رشد کیفی و کمی خدمات ارائه شده به مراجعان هستیم.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا