اخبارشهرستانویژه خبری

رئیس اداره منابع طبیعی و آبخیزداری قاینات:بهره برداری از چاه جدید پارک جنگلی در هفته منابع طبیعی/توزیع ۳۳ هزار اصله نهال در قاینات

گلی از افتتاح چاه جدید پارک جنگلی قاین با اعتبار 1 میلیارد و 200 میلیون تومان به طول 2100 متر لوله کشی جدید و اجرای 320 متر مربع شبکه برق رسانی و..در هفته منابع طبیعی خبر داد وگفت: ان شاء الله با راه اندازی این چاه شاهد رونق گرفتن پارک جنگلی قاین باشیم.

به گزارش نسیم قاین،جلسه هماهنگی ستاد برگزاری هفته منابع طبیعی شهرستان قاینات پیش از ظهر امروز با حضور جمعی از مسئولین در سالن اجتماعات اداره منابع طبیعی برگزار شد.

 

احمد گلی رئیس اداره منابع طبیعی و آبخیز داری قاینات در این جلسه با بیان این که از ۱۵ تا ۲۱ اسفند به نام روز درختکاری نامگذاری شده است گفت: بر اساس طرح ریاست محترم جمهور ۱ میلیارد درخت باید در سطح کشور کاشته شود و با اجرای این طرح ۴۵ هزار هکتار به سطح فضای سبز کشور افزوده خواهد شد.

 

وی بیان داشت: درهمین راستا ۶ هزار متر مربع زمین به عنوان نهالستان در پارک جنگلی قاین ونهالستان چاه دبه خضری دشت بیاض آماده شده است و کاشت ۳۰ هزار درخت جنگلی شروع شده است.

 

گلی از آغاز به کار ۸۰ هکتار جنگلداری در روستای تیغدر قاینات خبر داد و گفت:عملیات بذرکاری و احداث هلال آبی در سطح ۱۲ هکتار از اراضی روستای چلونک شهرستان قاینات آغاز شده است.

وی از برداشت ۴ تن آنغوزه شیرین در سال جاری ،در منطقه پسکوه قاین خبر داد وگفت: در جهت احیاء این گونه وزاد آوری آن نیز کار بذر پاشی در ۱۵ هکتار از اراضی منطقه آغاز شده است.

 

رئیس اداره منابع طبیعی و آبخیز داری قاینات از توزیع ۳۳ هزار اصله نهال در سطح شهرستان قاینات خبر داد و گفت: تمام تلاش ما بر این است که درختان مثمر و میوه ده توزیع شود و درهمین راستان ۵۰ درصد نهالستان پارک جنگلی قاین درخت میوه ده از قبیل توت،سنجد وبادام وهمچنین زیتون سبز و سرو خمره ای کاشت شده است.

 

گلی از افتتاح چاه جدید پارک جنگلی قاین با اعتبار ۱ میلیارد و ۲۰۰ میلیون تومان به طول ۲۱۰۰ متر لوله کشی  جدید و اجرای ۳۲۰ متر مربع شبکه برق رسانی و..در هفته منابع طبیعی خبر داد وگفت: ان شاء الله با راه اندازی این چاه شاهد رونق گرفتن پارک جنگلی قاین باشیم.

 

رئیس اداره منابع طبیعی و آبخیز داری شهرستان قاینات گفت:کلنگ عملیات آبخیزداری در روستای چاده و شندان عرب در دهه فجر به زمین زده شد و اکنون پیشرفت ۴۰ درصدی دارد.

 

وی  از اجرایش پویش سبز و کاشت هردانش آموز و هر معلم یک درخت،نواخته شدن زنگ سبز در مدارس قاین،دیدار با ائمه جمعه و فرماندار،غبار روبی گلزار شهدا،کوهپیمایی ویژه خانواده کارکنان وابسته به جهاد کشاورزی و اداره منابع طبیعی و آبخیز داری،توزیع نهال در مصلی های نمازجمعه ،برگزاری اردوی جهادی پاکسازی پارک جنگلی،کاشت نهال در ورزشگاهها،مدارس،پادگان غدیر،پارک جنگلی،پارکینگ های جاده ای و … در هفته منابع طبیعی و آبخیزداری خبر داد.

 

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا