سیاسی

دکترحمیدی رادسرپرست شبکه بهداشت ودرمان قاینات شد

به گزارش نسیم قائن ، روز سه شنبه ۳ آبان مراسم تکریم و معارفه رئیس شبکه بهداشت و درمان شهرستان قاینات برگزار شد .
درابتدای مراسم دکتر عارفی با ارائه گزارشی از فعالیت های انجام شده در طول تصدی مسئولیت خود در ۳ حوزه آموزش،بهداشت و درمان گفت: تمام تلاش ما این بوده است که از پتانسیل های شهرستان در ارتقاء حوزه سلامت استفاده شود.
وی با بیان این که حوزه سلامت حوزه خطیر و پرحاشیه ای است گفت: در قاینات باید کار کرد تا بدانی کار در این شهرستان چیست.
عارفی به حوزه آموزش و حضور ۵۰۰ دانشجو در ۷ رشته آموزشی،حوزه بهداشت و درمان و داشتن ۱۹ مرکز جامع سلامت،۹پایگاه بهداشتی،۵۴ خانه سلامت و حوزه درمان و بیمارستان ۱۲۰ تخت خوابی و داشتن ۹۰۰ پرسنل در حوزه های مختلف گفت:درطول ۲ سال گذشته با پیگیری های مسئولین شهرستانی و استانی اقدامات درمانی وعمرانی خوبی درسطح شهرستان انجام شده است که نتیجه همکاری همه بوده است .
حرمت مومن از حرمت کعبه بالاتر است
حجت الاسلام رحمانی امام جمعه قاین دراین جلسه ضمن قدر دانی از زحمات همه مسئولین به خصوص حوزه بهداشت و درمان شهرستان، خطاب به برخی از خبرنگاران گفت: اخیرا در یکی از نشریات شهرستان مشاهده کردیم که بی محابا به فرماندار و نماینده تاخته و از امام جمعه هم گلایه کرده بودند که نسبت به مسائل بی خیال هستند و حتی کار خوب را هم با نیش و زهر بیان کرده بودند.
وی افزود: اینها فکر می کنندکه عوض کردن رئیس یک اداره یا شبکه بهداشت و درمان کار ساده ایست و تا آنها بگویند باید یک روزه عوض شوند و ما هم می گوییم حرمت مومن از حرمت کعبه بالاتر است و شما هم اول بپرسید ببینید کاری انجام شده است یا نه که فکر می کنید همه بی خیال هستند .
وی ادامه داد:چه طور می شود شما غصه می خورید و امام جمعه و نماینده و فرماندار بی خیال مردم هستند؟قطعا گزارشی که داده می شود پیگیری هایی هم صورت می گیرد و لذا باید تعامل بین همه دستگاهها وجود داشته باشد وتا تعامل نباشد کاری به سرانجام نمی رسد.
قرارداد MRI قاینات بسته شده است
سلمان اسحاقی نماینده مردم قاینات و زیرکوه نیز دراین جلسه با بیان این که انتخاب مدیران پروسه خاصی دارد و کار یک روز یا دو روز نیست گفت: خدمات ریاست شبکه بهداشت و درمان و کادر درمانی شهرستان قاینات بر هیچ کس پوشیده نیست و دکتر عارفی هم اقدامات خوبی داشته اند و دکتر حمیدی هم آمده اند تا قدم های بلندتری برای موفقیت های بیشتر درمانی در شهرستان بردارند.
وی به پیگیری های صورت گرفته در حوزه بهداشت و درمان شهرستان اشاره کرد و گفت: در دیدار با دکتر نمکی وزیر بهداشت درخواست های متعددی تقدیم شد و قطعا پس از حصول نتیجه اطلاع رسانی خواهد شد.
وی با اشاره به پیگیری های انجام شده، به قرارداد دانشگاه علوم پزشکی بیرجندبا وزارت بهداشت و درمان برای دستگاه MRI اشاره کرد و گفت: بنا به قول وزارت نسبت به تامین این دستگاه با همت دانشگاه علوم پزشکی بیرجند اقدام خواهد شد و مردم ما از برکات آن بهره مند خواهند شد.
وی در پایان ضمن تقدیرو تشکر از زحمات دکتر عارفی افزود: در قاینات اگر کار کنید لذت صمیمیت و عشق ومحبت را خواهید دید و قطعا مردم هم قدر دان زحمات شما کادر بهداشت و درمان خواهند بود.
کریمی فرماندار قاینات نیز دراین جلسه به اقدامات بسیار خوب ستاد مبارزه با کرونا در شهرستان اشاره داشت و گفت: خوشبختانه در قاینات اقدامات بسیار خوبی صورت گرفت و درزمینه تولید ماسک خود کفا بودیم و مشکلی دراین زمینه نداشتیم
وی در ادامه با اشاره به این که تحقق اجتماعی شدن امر سلامت نیازمند ایجاد جامعه مسئولیت پذیر میباشد گفت: مشارکت های بین بخشی وتشویق نهاد های اجتماعی برای حضور موثر در ارتقای سلامت جامعه مورد تاکید است .
دکتر دهقانی رئیس دانشگاه علوم پزشکی بیرجند دراین مراسم با بیان این که نماینده مردم قاینات و زیرکوه به عنوان حامی حوزه بهداشت ودرمان ودانشگاه علوم پزشکی کارهای بسیار ارزشمندی را انجام داده اند گفت: در هر شهرستانی شرایط با یکدیگر فرق می کند وما وظیفه داریم کارهای عقب افتاده را پیگیری کنیم و این نیاز به همکاری و همدلی بین همه مسئولین دارد.
تخریب و هجمه علیه کادر بهداشت و درمان ،مردم بیشتر متضرر می شوند
وی درادامه با بیان این که هنوز در کشور به این مرحله نرسیده ایم که افرادی غیر از رشته پزشکی در سکان مسئولیت بیمارستان ویا شبکه بهداشت و درمان را بر عهده بگیرندگفت: پزشکان متخصصی هم که می آیند واقعا آبروی خود را کف دست می کذارند و وقتی می روندبخشی از آبروی خودشان را گذاشته و رفته اند.
دهقانی افزود: برای این که یک نفر را تخریب کنیم به هر روش غیر انسانی ممکن است دست بزنیم
وی ادامه داد: یک نفر چه قدر باید مورد هجمه قرار گیرد؟ واین منصفانه نیست که پرسنل بهداشت و درمان این همه مورد هجمه باشند که دراین تخریبها و هجمه ها بازهم خود مردم ضرر می کنند.
دکتر دهقانی در ادامه با اشاره به وضعیت موجود استان گفت:در حال حاضر شرایط استان بسیار نگران کننده است و با پیک سوم کرونا مواجه هستیم.
وی ادامه داد: با همه این وضعیت خوشبختانه در کل استان ظرفیت لازم برای بستری بیماران وجود دارد اما خواسته ما از مردم این است که نسبت به رعایت مسائل بهداشتی اهتمام لازم را داشته باشند.
دهقانی به مبتلا شدن ۴۹۰ نفر از کادر درمانی استان به ویروس کرونا خبر داد و گفت: مجددا تاکید می شود مردم استان از تجمعات و مراسمات غیر ضروری خود داری نمایند
رئیس دانشگاه علوم پزشکی بیرجند از اقدام بسیار خوب خیر قاینی نسبت به اهدای یک دستگاه پی سی آر به ارزش ۸۵۰ میلیون تومان دراین شرایط خاص به شبکه بهداشت و درمان قاینات تشکر کرد وگفت: خیرین سلامت در قاینات اقدامات بسیار شایسته ای را تاکنون انجام داده اند.
دکتر حمیدی راد سرپرست شبکه بهداشت و درمان قاینات پس از دریافت حکم مسئولیت خود بیان داشت: در طی دو سال گذشته بنا بر گزارشات اقدامات بسیار خوبی در حوزه بهداشت و درمان شهرستان انجام شده است و امیدوارم که بتوانم قدم های موثری در تکمیل خدمات انجام شده بردارم.
وی گفت: اگر پیگیری ها و لطف نماینده محترم قاینات وزیرکوه نبود توفیق خدمت مجدد در این شهرستان برایم فراهم نمی شد.
وی افزود: موفقیت های قبلی ما در شهرستان به پاس همکاری خیرین بوده است و امیدوارم در این مسیر ما را همچنان مثل گذشته همراهی نمایند.
درپایان این مراسم ضمن قدر دارنی از زحمات ۲ ساله دکتر عارفی در مدت تصدی مسئولیت در شبکه بهداشت و درمان قاینات،دکتر عباس حمیدی راد به عنوان سرپرست شبکه بهداشت و درمان قاینات معرفی شد.
همچنین در حاشیه این مراسم از دستگاه پی سی آر اهدایی خیر قاینی مهندس امین زاده به ارزش ۸۵۰ میلیون تومان به شبکه بهداشت و درمان قاینات رونمایی شد.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا