سیاسی

دوپروژه های عمرانی شبکه بهداشت و درمان قاین به بهره برداری رسید

ضوربه گزارش نسیم قائن ، پیش از ظهر امروزدکتر قائمی به همراه معاونین دانشگاه علوم پزشکی بیرجند ضمن بازدید از پروژه های در حال ساخت شبکه بهداشت و درمان شهرستان قاین ،ساختمان نمازخانه،استاد سرا و تشکل های دانشجویی و مرکز مهارتهای بالینی دانشکده پرستاری و مامایی قاین به بهره برداری رسید.
دکتر کاظم قائمی در مراسم بهره برداری از این پروژه ها گفت: این پروژه ها با اعتباری بالغ بر ۱میلیارد و ۲۵۰ میلیون تومان از محل اعتبارات شبکه و دانشگاه اجرا شد .
وی افزود:هدف ما این است که دانشکده پرستاری قاین مستقل شود ودراین زمینه از هیچ گونه تلاشی دریغ نخواهیم کرد .
دکتر قائمی گفت: اگر چه در شورای انقلاب فرهنگی و مصوبات وزارتخانه زیاد با تشکیل دانشکده مستقل موافق نیستند اما ما نهایت تلاش خود را خواهیم داشت ودر سفر وزیر بهداشت به خراسان جنوبی که طی چند ماه آینده صورت می گیرد این موضوع را به جد پیگیر خواهیم شد .
وی ادامه داد: شهرستان قاینات قابلیت این را دارد که دانشکده پرستاری مستقل داشته باشد و ما هم این نوید را می دهیم که در سالهای آتی ان شاء الله این امر در شهرستان محقق شود.
دکتر قائمی درادامه ودر بازدید از کلنیک تخصصی خاتم الانبیاء قاین گفت: باتوجه به این که این مرکز آماده بهره برداری است گفت: همکاران ما درصدد هستند تا در آغازین روزهای سال نو تجهیزات ساختمانی درمانگاه فعلی را به این درمانگاه منتقل و مورد استفاده مردم قرار بگیرد و در سفر وزیر بهداشت نیز رسما درمانگاه افتتاح خواهد شد.
رئیس دانشگاه علوم پزشکی بیرجند در ادامه گفت: برای تکمیل این پروژه حدود ۲ میلیارد تومان از محل اعتبارات طرح تحول سلامت هزینه شده است .
وی افزود: در استان خراسان جنوبی ۳ کلینیک تخصصی در بیمارستان ولیعصر(عج) بیرجند ،بیمارستان شهدای قاین و شهید چمران فردوس با طرح وزارت بهداشت ساخته شده است و اعتبارات آن هم از سوی وزارت خانه تامین شده است .
دکتر دهقانی معاونت درمان دانشگاه علوم پزشکی بیرجند در گفتگو با خبرنگار ما گفت: سه مرکز تخصصی غربالگری در بیرجند ،قاین و طبس داریم.
وی افزود: از لحاظ ساختمانی برای مرکز غربالگری قاین حدود ۱میلیارد و۱۰۰ میلیون تومان هزینه شده است و وزارت بهداشت تعهد دارد که تجهیزات این درمانگاه تخصصی را فراهم کند .
دهقانی گفت غربالگری بیماری های خاص از جمله سرطان پستان و دستگاه گوارش دراین مراکز غربالگری انجام می شود وبه محض دریافت ۴ دستگاه اصلی این مرکز آماده بهره برداری خواهد بود.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا