سیاسی

دوره های مربیگری و داوری در قاین برگزار می شود/ اگر کرونا نبود، قاین می توانست تابستان میزبان قوی ترین مردان ایران باشد

به گزارش نسیم قائن ، علی ترحمی رئیس اداره ورزش و جوانان، محسن طالبی رئیس هیئت بدنسازی و پرورش اندام قاین به همراه حمید یعقوبی دبیر هیئت بدنسازی و پروش اندام قاین و رئیس کمیته قوی ترین مردان خراسان جنوبی و اصغر رجب زاده از پیشکسوتان رشته بدنسازی شهرستان با دکتر محمد تقی امیری خراسانی سرپرست فدراسیون بدنسازی و پرورش اندام دیدار کردند.
در ابتدای این دیدار که صبح امروز در محل فدراسیون بدنسازی و پروش اندام برگزار شد، ترحمی رئیس اداره ورزش و جوانان شهرستان قاین با اشاره به ظرفیت ها و پتانسیل بالای شهرستان در رشته بدنسازی، خواستار حمایت فدراسیون از هیئت قاین شد و افزود: باشگاه های بدنسازی با توجه به کرونا از نظر اقتصادی آسیب زیادی دیده اند و متاسفانه حمایتی از آنها نشده است. با توجه به کمبودهایی که در زمینه تجهیزات بدنسازی در قاین وجود دارد، خواهان دریافت یک ست کامل وسایل پاورلیفتینگ هستیم، همچنین آمادگی داریم که سیمینار بدنسازی خراسان بزرگ و شرق کشور را در قاین برگزار کنیم.
ترحمی در ادامه با اشاره به میزبانی دو دوره مسابقات قوی ترین مردان ایران در قاین، اظهار داشت: با توجه به تجربه ای که قاین در برگزاری این مسابقات دارد این آمادگی را داریم در سه ماهه پایانی سال جاری در صورت کاهش شیوع کرونا و غلبه بر این ویروس منحوس، میزبان مسابقات قوی ترین مردان باشیم.
رئیس اداره ورزش و جوانان قاین برگزاری دوره های مربیگری و داوری را از دیگر درخواست های ورزشکارن بدنساز قاینی برشمرد و خاطر نشان کرد: در قاین علاقمندان زیادی از جمله ورزشکارانی که در در رشته تربیت بدنی تحصیل کرده اند، برای حضور در کلاس های مربیگری و داوری اعلام آمادگی کرده اند و با توجه به کمبودی که در این زمینه در سطح شهرستان از حیث مربی و داور برای برگزاری مسابقات وجود دارد، از فدراسیون درخواست برگزاری دوره های درجه ۳ مربیگری و داوری را در قاین داریم.
ترحمی در پایان با بیان اینکه قاینات در خط مقدم مبارزه با مواد مخدر حضور دارد و تنها سال در گذشته دو شهید تقدیم امنیت کشورمان کرده است، افزود: با توجه به معضلات و آسیب های اجتماعی که در زمینه مواد مخدر جوانان شهر را تهدید می کند، ورزش بهترین راه برای مبارزه با چنین آسیب هایی است که جوانان را از آن دور می کند. به همین خاطر از جنابعالی می خواهیم از هیئت بدنسازی قاین حمایت کنید تا فعالیت های این رشته پویاتر شود و جوانان بیشتری جذب ورزش شوند.
در ادامه این دیدار، محسن طالبی رئیس هیئت بدنسازی و پرورش اندام شهرستان قاین با اشاره به فعالیت ۱۳ باشگاه خصوصی در شهرستان، گفت: رشته بدنسازی جایگاه ویژه ای در بین جوانان قاین دارد و استقبال بالایی که از باشگاه ها می شود نشان دهنده پتانسیل بزرگی است که شهرستان قاین در این رشته پرطرفدار دارد. با توجه به این ظرفیت به نمایندگی از ورزشکاران بدنسازی قاین خواستار حمایت های فدراسیون از گسترش و توسعه این رشته در قاین هستیم.
طالبی افزود: متاسفانه حمایت هایی که تاکنون صورت گرفته پاسخگوی نیازهای ورزشکاران قاینی نبوده و انتظار داریم با توجه به تعداد بالای باشگاه ها وهمچنین قابلیت هایی که شهرستان در میزبانی مسابقات قوی ترین مردان نشان داده، حمایت ها از این رشته ورزشی توسط فدراسیون افزایش پیدا کند.
همچنین حمید یعقوبی دبیر هیئت بدنسازی و پرورش اندام شهرستان قاین هم با اشاره به رضایت شرکت کنندگان کشوری از میزبانی هایی که در قاین صورت گرفته است، گفت: دو دوره مسابقات قوی ترین مردان ایران در بهترین شرایط در قاین برگزار شد و اسپانسرهایی مانند پسته امین زاده در این زمینه به ما کمک کردند. با توجه به این مسئله باز هم این آمادگی را داریم که به نحو احسن میزبان مسابقات قوی ترین مردان ایران در قاین باشیم.
یعقوبی اظهار داشت: با توجه ظرفیت هایی که قاین در رشته بدنسازی دارد و به آن اشاره شد، خواهان این هستیم که فدراسیون حمایت ویژه ای از رشته بدنسازی در شهرستان قاین داشته باشد.
اصغر رجب زاده از قهرمانان و پیشکسوتان رشته بدنسازی قاین هم در این دیدار با بیان مشکلاتی که ورزشکاران بدنسازی در شهرستان با آن روبرو هستند، گفت: عناوین و جام های مختلفی که ورزشکاران قاینی در مسابقات استانی، منطقه ای و کشوری کسب کرده اند، به خوبی گویای این است که جوانان قاین قابلیت های زیادی در این رشته دارند که برای شکوفایی بیشتر نیازمند حمایت های فدراسیون است.
در ادامه دکتر محمد تقی امیری خراسانی سرپرست فدراسیون بدنسازی و پرورش اندام که پس از کنار رفتن ناصر پورعلی فرد رئیس سابق این فدراسیون، با حکم وزیر ورزش مدیریت فدراسیون را بر عهده گرفته است، با استقبال از حضور مسئول ورزش و جوانان و هیئت بدنسازی قاین گفت: حضور شما در تهران برای پیگیری مطالبات و خواسته های ورزشکاران شهرستان آن هم در شرایط سخت بیماری کرونا، نشانگر دلسوزی شما است و ما در مجموعه فدراسیون بدنسازی و پروش اندام در کنار شما هستیم.
دکتر امیری خراسانی افزود: یکی از معضلات ورزش که خیلی از استان ها وجود دارد، کمتر دیده شدن ورزش در شهرهای کوچکتر است که باید اصلاح شود.
سرپرست فدراسیون بدنسازی و پرورش اندام درباره خواسته هایی که در این جلسه مطرح شد، اظهار داشت: با توجه به شرایط سخت اقتصادی فدراسیون ها، در صورت تامین بودجه، در بحث تجهیزات شهرستان قاین در اولویت خواهد بود. همچنین در زمینه برگزاری سیمینار و دوره های مربیگری و داوری نیز این آمادگی را داریم که پس از مکاتبه هیئت استان، زمینه برگزاری آن را در شهرستان قاین مهیا کنیم.
دکتر امیری خراسانی درباره میزبانی مسابقات در شهرستان قاین هم اظهار داشت: اگر کرونا نبود، قاین می توانست گزینه میزبانی مسابقات قوی ترین مردان باشد و حال با توجه به شرایط ویژه ای که کرونا بر کشور حاکم کرده و مسابقات لغو شده است، پس از رفع این بیماری، میزبانی قاین را در مسابقات قوی ترین مردان را در برنامه فدراسیون قرار می دهیم.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا