سیاسی

دوره جدید قوه قضائیه دوره تحول است

به گزارش نسیم قائن ، حجت الاسلام سید احمد مرتضوی مقدم رئیس دیوان عالی کشور در مراسمی که با حضور جمعی ازخانواده های زندانیان شهرستان قاین برگزار شد اظهارکرد:دوره جدید قوه قضائیه دوره تحول نامیده شده است و این یک دوره پرکاروپرتلاش است.
وی ادامه داد:همه مسئولین قوه قضائیه در اقصی نقاط کشور فعالیت های فوق العاده ای را شروع کرده اند وکار مضاعفی را انجام می دهند وآثار این تلاشها هم دراین دوسال اخیر پیدا شده است و علاوه بر امیدی که در دل مردم ایجاد شد، پرونده های زیادی رسیدگی شد و موجودیهایی که کم شد،اینها از آثار این تلاش های مضاعف است.
حجت الاسلام مرتضوی مقدم ادامه داد:از جمله تحولاتی که در دستور کار این دستگاه قرار دارد توجه ویژه به حقوق مردم و کرامت مردم و پاسخگویی و پیشگیری از اطاله دادرسی است که تا حدودی محقق شده است و روز به روز هم وضعیت بهتر می شود و دادگاهها و دادسراها کارشان به روز می شود و امیدواریم که در محتوای آرا هم تحولی صورت گیرد که اشتباه در آرا به حداقل برسد و باعث شود که فراقت قضات عالی بیشتر و دقت بیشتری در پرونده ها صورت گیرد.
رئیس دیوان عالی کشورگفت:قوه قضائیه توجه ویژه ای به زندان و زندانیان دارد و در تلاش است که اولا جمعیت کیفری زندانیان به حداقل برسند و تا جایی که ممکن باشد مجازاتهای جایگزین داده شود و حکم زندان کمتر صادر شودوزندانیان مواد مخدر از این امر استثنا هستند و مجازات جایگزین ندارد به خصوص افرادی که دارای سابقه هستند.
ور دربخش دیگری از سخنان خود گفت: توجه به خانواده ها و فرزندان زندانیان در برنامه های قوه قضائیه قرار دارد و ما از خانواده ها می خواهیم در پیشگیری از جرائم نقش داشته باشند و دراین مسیر گام های موثری بردارند.
در پایان مراسم ۳۰ تبلت اهدایی قوه قضائیه به فرزندان زندانیان اهدا شد.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا