سیاسی

دغدغه شهر باید در دانشگاهها پیگیری شود/استفاده از تجربه دانشگاهها در پروژه های اقتصادی

به گزارش نسیم قائن ، سلمان اسحاقی نماینده مردم قاینات و زیرکوه در مراسم معارفه و تکریم رییس دانشگاه بزرگمهرگفت:تغییر و تحول در سیستم پویای دانشگاه نیازمند یک تفکر است.
وی درادامه با بیان این که مردم خطه قاینات و زیرکوه اهمیت زیادی برای تحصیل فرزندان خود قائل هستند گفت:این خصلت مردم قاینات و زیرکوه است که در کنار معیشت ،دین و علم برایشان مهم است.
وی با تاکید بر وحدت بین حوزه و دانشگاه گفت: این امر باید باید محکم تر شود.
نماینده مردم قاینات و زیرکوه در ادامه سخنان خود با بیان این که دغدغه شهر باید در دانشگاهها پیگیری شود گفت: اگر از تجربه دانشگاهها در پروژه های اقتصادی استفاده شود قطعا آن پروژه کمتر با شکست مواجه خواهد شد.
اسحاقی ادامه داد:دانشگاه محل فضیلت جویی است و معنویت بدون علم و علم بدون معنویت خسرالدنیا والاخره است و لذا معنویت را برای این که علم محقق شود به دانشجو بقبولانید.
نماینده مردم قاینات و زیرکوه ضمن تقدیر و تشکر از همراهی دانشگاه بیرجند در توسعه دانشگاه بزرگمهر خواستار ایجاد رشته های جدید دانشگاهی و حل مشکلات پرسنل شرکتی ازرییس دانشگاه بیرجند شد و گفت: دراین مسیر همکاری لازم را با مسئولین خواهم داشت تا آنچه حق شهرستان قاینات است محقق گردد.
دراین جلسه دکترشفیعی میم با ارائه گزارشی از فعالیت های انجام شده در طی مدت تصدی خود به ساخت و سازهای انجام شده در دانشگاه بزرگمهر اشاره کرد و گفت:یکی از دغدغه های ما تامین نیروی انسانی دانشگاه بود که با نامه نگاریهای فراوان ۷ نیروی قراردادی جذب شدند ومجوز جذب ۱۰ نیروی جدید از هیئت امنا گرفته شده است و درخواست ما از رئیس جدید دانشگاه این است که ادامه پیگیری ها برای جذب نیرو را داشته باشند.
وی به پروژه های نیمه تمام دانشگاه اشاره داشت وگفت:با شناختی که از دکتر شکیب دارم امیدواریم که ایشان نیز پیگیر تکمیل پروژه ها و همچنین جذب رشته های جدید دانشگاهی باشند.
دکتر سید احسان شکیب سرپرست دانشگاه بزرگمهر قاین نیز پس از دریافت حکم مسئولیت خود با بیان این که منابع انسانی بزرگترین سرمایه های یک سازمان هستند گفت:یکی از دغدغه های من ،دغدغه پرسنلی و نیروی انسانی دانشگاه است.
وی افزود:دانشگاه به عنوان یک نهاد فرهنگ ساز و نهادی فعال در حوزه فرهنگی باید در ابعاد مختلف نقش خود را به خوبی ایفا کند.
شکیب با بیان این که رسالت اصلی دانشگاه آموزش است گفت:بر اساس سند راهبردی دانشگاه ، پیگیر جذب رشته های جدید خواهیم بود.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا