اخباراسلایدر بزرگشهرستانویژه خبری

در گفتگو با رزمنده قاینی عملیات مرصاد: خودکشی با سیانور در بین منافقین عملیات مرصاد زیاد دیده می شد/مردم ما هنوز هم از منافقین متنفرند

محمد حسین رمضانی مقدم گفت: در حال حاضر،ایرانیان بسیار متنفر از منافقین هستند و افرادی که از پادگان اشرف جدا می شوند و برای مردم توضیح می دهند مردم حتی بدشان می آید که بگویند اینها ایرانی هستند و هنوز که هنوز است اینها رابه عنوان منافقین کودن و شرور می شناسند.

به گزارش نسیم قاین،عملیات مرصاد آخرین عملیات رزمندگان اسلام در دوران دفاع مقدس بر علیه منافقینی است که به صورت سازمان یافته با حمایت ارتش عراق انجام شد. این عملیات در روز ۵ مردادماه سال ۶۷ با موفقیت کامل انجام شد، و مهمترین دستاورد آن نابودی بخش عمده ای از منافقین بود. عملیات منافقین مهمترین بحران پایان جنگ بود که با لطف خداوند شکست تاریخی عجیبی بر آنها تحمیل شد. اما آنچه در بازخوانی این قبیل رویداد‌های مهم تاریخی اهمیت دارد، روایت شاهدان عینی و افراد حاضر در میدان است.

محمدحسین رمضانی مقدم ار رزمندگان دوران دفاع مقدس و عملیات مرصاد در گفتگویی با خبر نگار ما از حال و هوای عملیات مرصاد گفت.

رزمنده ای که به قول خودش به عنوان تدارکات چی گردان وارد مناطق جنگی میشد اما در میدان رزم با گردان های رزمی همراه و وارد جنگ عملی با مزدوران غرب و شرق می شد.
این رزمنده قاینی با بیان این که عملیات مرصاد بعد از پذیرش قطعنامه با یک خواسته ای دور از واقعیت انجام شد گفت: خداوند هم فرموده است که دشمنان اسلام و شیعیان احمق و کودن آفریده شده اند و این را در بین منافقین به عینه دیدیم و میبینیم .

وی ادامه می دهد ۸ سال دوران دفاع مقدس یک جنگ تمام عیار کل دنیا با رزمندگان ما بود که بعثی ها حتی نتوانستند یک وجب از خاک ما را جدا کنند وباید مجبور به پرداخت غرامت هم می شدند حال جمعی از منافقین کوردل با حمایت صدام وارد کشور شده بودند ومی خواستند خود را به تهران برساننند که بازهم با توکل بر خدا و همت رزمندگان اسلام نقشه هایشان نقش بر آب شد.
رمضانی گفت:با تمام تفاسیرعده محدودی از ایرانیان،عملی قبیحانه انجام دادند البته مزدورانی که برای ادامه حیات خود مجبور به این کار بودند در خدمت دشمنان اسلام از جمله آمریکا و اسرائیل و در آن زمان صدام قرار گرفتندوچون اجبار داشتند چاره ای جز اطاعت امر نداشتند وبا یک گروهی که ابتدا ۷ هزار نفر بودند و به قولی هم که صدام داده بودند ۹۰ هزار نفر پشتیبانی می خواستند ظرف مدت یک هفته به تهران بیایند و انقلاب اسلامی را سرنگون کنند.

این رزمنده دوران دفاع مقدس ادامه می دهد با تمام تفاسیر حدود ۳ هزار نفر از این مزدوران وارد کشور می شوند و درحالی که سردسته های آنها از جمله مریم رجوی و مسعود رجوی و بسیاری از فرماندهان ارشد آنها د ربین راه برگشته بودند یک جنگ کورکورانه را شروع کردند.
وی ادامه می دهد: حتی این افرادی که وارد مرز هم شده بودند با خودشان هم نفاق داشتند و با برخی از این منافقان که صحبت می کردی میگفتند قدرت برگشت نداشتیم و گرنه ما هم برمی گشتیم.

این رزمنده دوران دفاع مقدس ادامه می دهد منافقین کوردل در طول مسیر متاسفانه جنایات عجیبی را رقم زدند و افراد مختلف را به بهانه های واهی که این ها حزب اللهی هستند و ریش دارند و … قتل عام می کردند.

رمضانی مقدم با اشاره به عملیات مرصاد می گوید درعملیاتی که ۴ روز طول کشید به روایت خودشان بیش از ۲هزار کشته از اینها گرفته شد وخود ما هم شهدای زیادی را دادیم.

وی افزود:این عملیات یک عملیات کمین گیری بود که اگر می خواستند از تنگه مرصاد یا گردنه چهار زبر عبور کنند و وارد حوالی دشت کرمانشاه شوند محاصره و گیر انداختن و انهدام آنها کار سختی می شد قبل از این که به اسلام آباد برسند به نیروهای مدافع اعلام شده بود و لشکر های مختلف آمده بودند وتقریبا گردنه چهار زبر را برایشان بن بست کردند و سد محکمی جلویشان زده شد.

رمضانی بیان داشت:روز سوم که منافقین با گذر از اسلام آباد به دشت حسن آباد رسیده بودند ما با لشکر ویژه شهدا وارد این منطقه شدیم ومن تدارکات گردان بودم ولی با اجازه فرمانده وارد گردان رزمی وعملیاتی شدم با درایت رزمندگان ما و به فرماندهی شهید صیاد شیرازی و هممچنین محسن رضایی کمین سختی به اینها زده شد ورزمندگان ما کاری کردند که به زعم برخی از بچه های رزمنده آن زمان که اطلاعی از پشت جبهه منافقین نداشتیم گفتیم که دیگر منافقین تمام شده اند یعنی تمام آنها گاز انبری گیر افتادند و از این گروه که در این منطقه بودند تعداد محدودی به داخل شهرها گریختند و با استفاده از لباس کردی فرار کردند و اکثر اینها یا تلف شدند و یا به اسارت درآمدند.

وی در ادامه بیان داشت:این روزها شاهد هستیم که منافقین در حال انحلال هستندو آنها یک ایده خاصی داشتند و این ایده بر اساس هدف و برنامه به نظر من نبود و شهید کردن افراد مختلف ،شهید کردن افراد متفاوت به بهانه ای که فلانی ریش دارد و فلانی حزب اللهی است یا کمک دیگران می کند ترور می کردند که خیلی نا به جا و ناشایست بود و به دلیل این که نمی توانستند کار دیگری انجام دهند از طرف دیگر هم وقتی خودشان را تسلیم دشمنان کرده بودند و آلت دست آنها بودند.

رمضانی در ادامه صحبت های خود گفت:در حال حاضر هم منافین بسیار منفعل از ایران هستند و ایرانیان هم بسیار متنفر از اینها هستند و افرادی که از پادگان اشرف جدا می شوند و برای مردم توضیح می دهند مردم حتی بدشان می آید که بگویند اینها ایرانی هستند .
وی با اشاره به برخی از اقدامات قبیحانه منافقین می گوید:موضوع نکاح که باید از شوهرانشان جدا و به عقد مسعود رجوی درآیند و بعد هم فروش فرزندان اینها به اروپا و ترورهای بی خاصیت و بی هدف و از طرف دیگر آلت دست اسرائیلی ها شدن همه اینها از تمام جهات مردم را از این ها دور و بد بین کرده است و هنوز که هنوز است اینها رابه عنوان منافقین کودن و شرور می شناسند.

این رزمنده دوران دفاع مقدس در ادامه به بیان خاطره ای از عملیات مرصاد پرداخت و گفت:زمانی که عملیات مرصاد اعلام شد من در لشکر ویژه شهدا بودم و باورمان نمیشد که جنگ دیگری در حال انجام است و میگفتیم و قطعنامه پذیرفته شده است که با توضیحاتی که داده شد که منافقین عملیاتی با پشتیبانی صدام شروع کرده اند و تا کرمانشاه و اسلام آباد غرب پیشروی دارند و جنایات عجیبی انجام می دهند خود نیز باعث تعجب رزمندگان شده بود و لشکر ویژه شهدا راهی منطقه شد.
وی افزود: همان طور که گفتم بنده به عنوان تدارکات لشکر در این عملیات شرکت کردم که در دشت مشرف به دشت حسن آباد اسکان گرفتیم که گردان رزمی هم وارد کار شدند که من هم به جمع بچه های رزمی پیوستم که بتوانم دینم را ادا کنم.

اکثر رزمندگان ما بچه های خراسان جنوبی الان یا همان جنوب خراسانیهای سابق و خراسان رضوی بودند
وی گفت:حدود ساعت ده صبح بود که گردنه چهار زبر را گرفته بودند و نیروهای رزمی از سه طرف حمله کردند ومحاصره عجیبی رخ داده بود قرار بر حمله گاز انبری بود لشکر ما از سمت غرب وارد شد که یک دفعه از لای گندمزارها به سمت ما تیر اندازی کردند تعدادشان هم زیاد بود که خوشبختانه ما تلفات نداشتیم و پاسخشان را آرپی چی زنهای ما دادند وعده ای فرار و عده ای کشته و عده ای هم به اسارت درآمدند که دربین این افراد خانم های زیادی هم بودند.


رمضانی ادامه داد:۱۲ نفر اسیر گرفته بودیم بیشتر اعضای گروه منافقین دختر بودند و با توجه به این که خانم هم بودند نمی توانستیم اینها را نگه داریم و هم نمی توانستیم اینها را بکشیم چون کشتن اسیر برای ما حرام است
وی گفت:تعدادی کش زیپی داشتیم و از پشت دستهایشان را دوتا دوتا محکم بهم بستیم حقیقتا از منافقین بیشتر از عراقیها وحشت داشتیم چون زبان ما را می دانستند و همچنین زبان چاپلوسی عجیبی داشتند

به هر حال با کشهای زیپی اینها را بستیم و انگشتان کوچک چهارنفر را باز مجددا با همان کشها بستیم و دوتا نارنجک را هم از ضامن خارج و روی دستهایشان گذاشتیم وگفتیم اگر کسی بنشیند یا تکان بخورد همه شما منفجرو به هوا میروید و در فاصله ۵ متری هم سه نفر محافظ گذاشتیم.

وی ادامه داد:تعدادی از اعضای گردان به سمت کرمانشاه حرکت کردیم و به دنبال این بودیم که منافقین وارد شهر نشوندچون با ورود به شهر لباس های مردم را می گرفتند و قاطی کردها می شدند وتشخیص آنها برای ما مشکل بود

به هر حال وارد کرمانشاه شدیم و سه نفر از برادران کرد را دیدیم و صدایشان زدیم که از ظرفیت آنها برای شناسایی منطقه استفاده کنیم که آنها هم شروع به تیر اندازی به سمت ما کردند و که با یک گلوله آرپی چی کلکشان کنده شد و بعد به مسیر ادامه دادیم و به بچه های لشکر رسیدیم و اولین کسی را هم که بنده در آنجا دیدم آقای حیدری و رحماندوست از گردان و همشهریان خود ما بودند.

رمضانی گفت: دم دمای غروب ماشین سوار شدیم و به سمت پایگاه برگشتیم و صبح به سمت دشت حسن آباد رفتیم و پاکسازی ادامه داشت و صحرایی از ماشین های مختلف و تانک ونفر بر و به ویژه جنازه های منافقین بود.

این قضیه برای ما جالب بود که شاید بیست تا سی درصد منافقین با سیانور خود کشی کرده بودند.
موضوع را از اسرا که پرسیدیم می گفتند به ما گفته اند اگر به دست ایرانیها بیفتید آبرویتان می رود و خانواده های شمار را شکنجه می کنند در صورتی که به خانواده های این افراد کسی کاری نداشت.
رمضانی در پایان گفت: بهم ریختگی و به هم پاشیدگی منافقین در آن منطقه خاطره شیرینی است که برایمان مانده است و سیل آتشی که از ماشینها و تانکهایشان مشاهده می کردیم خاطره انگیز بود و الان که در منطقه غرب و عملیات مرصاد و یادمان شهدای مرصاد میروم جریان را برای مردم می گویم و خوشحالیم که آخرین دشمنان ما در دوران جنگ تحمیلی به درک واصل شدند و امید واریم با ظهور امام زمان همه مردم دنیا طعم شیرین ولایت امام و حکومت الهی را بچشند.

انتهای خبر/

گزارش: مسلمان زاده

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا